Najlepšie líčenie pre hnedé oči? Máte nekonečné možnosti!

Hnedé oči má väčšina populácie… ale žeby boli obyčajné? Ani náhodou. Na rozdiel od ostatných farieb očí ich totiž môžete nalíčiť najširšou paletou vhodných tieňov.

líčenie pre hnedé oči

 

Líčenie hnedých očí dovoľuje… vlastne takmer všetky odtiene. Len musíte vedieť, čo ktorý urobí s výsledným lookom. Na denné líčenie, do práce alebo na prvé „opatrné rande“ môžete použiť svetlé tóny béžovej, marhuľovej, (staro)ružovej alebo zelenej. Hnedé oči krásne vyniknú, ale neprovokujú. Štyri fantastické farby ponúka napríklad Gucci Eye Magnetic Color Shadow Quad, odtieň Serpentine Envy, kde môžete vyberať od zlatistej po zelenú a ani s jednou neurobíte chybu.

Tiene pre bleduľky aj opálenú pleť

Na denné líčenie sa výborne hodí aj líčenie tón v tóne, pretože hnedé oči vôbec nevylučujú používanie nude a hnedých odtieňov (čo tak napríklad Max Factor a jeho paletka Smokey Eye Matte Drama Kit ?). Má to však malé „ale“. Tmavohnedú, nugátovú, ale aj tmavosivú vynechajte vtedy, ak máte svetlú pleť, také farby vzbudzujú dojem, že ste unavená.

líčenie hnedých očí krok 1

Kombinácia hnedých očí, hnedých vlasov a zlatistej pleti si s úpravou v podobe tmavohnedých odtieňov dokonale rozumie. To môžete vidieť aj na našej modelke, ktorá si vyberala teplé tóny na paletke Maybelline The Nudes. Na celé viečko naniesla svetlú farbu, na nadočnicový oblúk od polovice smerom von tmavší odtieň a pre vzhľad mačacích očí pridala gélové očné linky L´Oréal Paris Super Liner.

líčenie hnedých očí krok 2

Hravé a odvážne

Keď už hovoríme o linkách: tie nemusia byť iba tmavé. Vyskúšajte provokatívnu zlatú! Zlaté odtiene sú pre hnedé oči niečo ako bozk slnka, perfektne ich rozžiaria. Očné linky v tej istej farbe vám ponúka napríklad Rimmel Ink Me Eye & Body Liner. Ak by ste chceli provokovať, vyskúšajte oranžové, žlté, tyrkysové či žiarivomodré tiene. Najmä v lete je to výborná hra farieb, pretože bronzovej pokožke sa krásne hodí. Ak ju teraz nemáte z pobytu na horách, pomôžte si bronzujúcim púdrom! Tak si žiarivé tóny môžete dovoliť aj v zime. A kde nájsť správne odtiene? Na paletke I Heart Revolution: Mermaids Heart alebo v Makeup Revolution by Petra, kde sa dopracujete aj k dymovému líčeniu, keď vás žiarivé farby už prestanú baviť.

dekoratívna kozmetika na pekné líčenie hnedých očí

Zostáva nám ešte maskara. Aká? Hnedá, modrá, fialová alebo klasická čierna. Hlavne však  zahusťujúca, aby líčenie pre hnedé oči dostalo finálnu hĺbku, akú dokáže vykúzliť napríklad Mascara Volume Effet Faux Cils od YSL!