Najlepšie prípravky proti vypadávaniu vlasov

vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov je jav, ktorého sa netreba báť. Naučte sa rozpoznať príčinu vášho trápenia a zvoľte vhodný postup na znovuzískanie bohatých a krásnych vlasov. Najprv sa však poďme pozrieť zblízka na príčiny tohto komplexného problému.

Najčastejšie príčiny vypadávania vlasov:

  • Hormonálna nerovnováha (sem patrí vypadávanie vlasov po pôrode)
  • Genetické predpoklady
  • Zmena ročného obdobia
  • Stres
  • Nevyvážená strava

Pôrod a strata vlasov

Veľmi častou príčinou vypadávania vlasov je hormonálna nerovnováha, ktorá u žien prichádza v čase tehotenstva, po pôrode alebo v období po prechode, keď výrazne poklesne hladina hormónu estrogénu. Prekvapiť nás však môže aj v prípade výrazných hmotnostných výkyvov. Nemusíte sa desiť – dochádza totiž k strate tých vlasov, ktoré boli v predĺženej rastovej fáze.  Tento jav je úplne prirodzený a našťastie len dočasný.

Stres, zmena sezóny, nevyvážená strava

Ak vaše vlasy vypadávajú, je to z dôvodu nedostatočného ukotvenia vlasového folikulu v poškodenej vlasovej pokožke. Príčiny tohto problému môžu byť rôzne. Najčastejšie ide o stres, ktorému sa, bohužiaľ, v dnešnej dobe nedá vyhnúť. Je teda potrebné sa s ním naučiť žiť tak, aby nepoškodzoval našu dušu, ale ani naše telo. Najúčinnejším prostriedkom v boji proti stresu je správna kombinácia relaxácie, pohybu a kvalitnej stravy. Napokon, nezdravá výživa sama osebe môže spôsobovať vypadávanie vlasov. Vlasy, ako celé vaše telo, ocení stravu bohatú na bielkoviny. Dobrú kondíciu pokožky hlavy môžete podporiť aj dodaním zinku, vitamínu B alebo kremíka. Sezónne vypadávanie vlasov je bežné na jar a na jeseň a spravidla trvá okolo šesť týždňov.  V tomto prípade je potrebné mať na pamäti, že hustota vlasov sa postupne znova obnoví.

zdravé a silné vlasy

Starajte sa o svoje vlasy

Prvým bodom prevencie vypadávania vlasov je starostlivosť o vlasovú pokožku. Vlasy viac vypadávajú, keď sú zle „ukotvené“ vo vlasovej pokožke. Základom starostlivosti proti vypadávaniu vlasov je intenzívna vlasová kúra s vysokým obsahom účinných látok, ktorá býva spravidla trojtýždňová. Naším tipom je kúra proti vypadávaniu vlasov Vichy Dercos Aminexil Clinical 5, ktorá okrem iného posilňuje ukotvenie vlasového korienka v pokožke a zároveň je šetrná k citlivej pokožke. V predaji je v 2 variantoch, pre ženy a pre mužov.

kúra proti vypadávaniu vlasov

Keďže oslabené vlasy vyžadujú starostlivosť, vždy odporúčame používať kompletný ucelený rad produktov, ktorý sa postará o vaše vlasy od korienkov a dodá im silu. Znamená to šampón, kondicionér alebo masku, ktoré vlasy ochránia pri každodennej námahe. Samozrejmosťou by mali byť prostriedky bez silikónov a sulfátov, ktoré vlasovú pokožku zbytočne zaťažujú. Vyskúšajte posilňujúci šampón Vichy Dercos Energising, ktorý uchováva vláčnosť a elasticitu tkanív pri vlasových korienkoch. Ako ďalšie vhodné šampóny na každodenné použitie odporúčame napríklad Ducray AnaphaseKlorane Quinine s výťažkom z chinínovníka alebo La Roche-Posay Kerium, ktorý okrem vyživovania vlasových cibuliek potláča tiež tvorbu mikrozápalov.

šampóny proti vypadávaniu vlasov

K svojim vlasom sa správajte ohľaduplne. Dávajte si pozor na fénovanie príliš horúcim vzduchom, farbenie, žehlenie a sťahovanie do chvostov. Tieto aktivity síce na vypadávanie vlasov priamy vplyv nemajú, majú však za následok ich lámanie a krehkosť. Jednou z ciest na podporu rastu môže byť aj masáž vlasovej pokožky. Nenechajte si túto príjemnú procedúru ujsť a venujte jej čas nielen u kaderníka, ale aj vo vlastnej kúpeľni. Vaše vlasy túto starostlivosť ocenia a vy budete môcť byť znovu hrdá na svoju oslnivú hrivu!