Najobľúbenejšie zložky parfémov alebo TOP 6 esencií

Vyberáte si parfémy podľa značky? Alebo vám ich našepkáva meno parfuméra alebo farba flakónu? Je pravda, že my ženy si svoje vône vyberáme niekedy veľmi špecifickým spôsobom. Ale úplne najjednoduchší je výber parfémov podľa zložiek. Ktoré esencie sú TOP?

zložky parfémov

Ruža

Ruža je jemná, ale aj podmanivá. Keď sa spojí s ďalšími kvetinami, ako sú fialky alebo frézie, vyznie romanticky a v mužoch vyvoláva pudy ochrancov. Dokáže sa však aj rozvášniť. A to vtedy, keď sa do zloženia parfémov pridá napríklad afrodiziakálny jazmín.

ružový parfum

TOP ružové parfémy: Cez deň vyskúšajte Guerlain: Aqua Allegoria Rosa Rossa. Ruža sa v jej srdci pôvabne snúbi s pivonkou. A na špeciálne príležitosti je tu vôňa parfému Lancôme Trésor Midnight Rose. Veľmi nekonvenčné!

Jazmín

Vône, v ktorých sa cítiť jazmín, rezonujú sexappealom, radosťou, živočíšnym temperamentom v najčistejšej podobe. A na jarné zvádzanie sú ako stvorené!

jazmínový parfum

Nezabudnuteľné jazmínové vône: Veľmi moderná a radosťou naplnená je JOY by Dior, skvelá hlavne na deň. A ak chcete jazmín nosiť aj v noci, siahnite napríklad po Hugo Boss: Boss Nuit…

Vanilka

Len čo sa v zložení parfémov objaví vanilka, muži sú „paf“! Prečo? Je to opäť prírodné afrodiziakum a vyvoláva až euforické pocity. Vanilka flirtuje, koketuje, ale tiež hreje a harmonizuje. A ak sa ocitne v spoločnosti drevitých tónov, je dokonale osudová!

vanilkový parfum

Obľúbené vanilkové vône: Yves Saint Laurent Black Opium Intense má hlavu plnú absintu, srdce z jazmínu a sladkého drievka a v základe sa popri vanilke prelína santal s kávou. Ak chcete niečo jemnejšie, je tu Jil Sander Simply Poudrée.

Hruška

Šťavnatá hruška je voňavým synonymom optimizmu. Je svieža, na zahryznutie, do zloženia parfémov prináša po zime množstvo energie. A keď sa k nej pridá pár pikantných tónov, je neskutočne zvodná!

hruškový parfum

Najlepšie parfémy s hruškou: V podaní Armani Sì Passione sa hruška mieša hneď v úvode s čiernymi ríbezľami a pikantným ružovým korením a zamotala hlavu nejednej z nás! Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh  je pre zmenu krásne hravá…

Pomarančový kvet

Esencia z kvetov pomarančovníkov sa v aromaterapii používa na rozjasnenie myšlienok, upokojenie nervozity. A v parfémoch urobí z každého okamihu nádherný zážitok a na mužov opäť funguje ako afrodiziakum.

parfum s pomarančovým kvetom

Naj parfémy s pomarančovým kvetom: Montale Orange Flowers je osviežujúca ako siesta pod košatým pomarančovníkom a vyvedie z omylu všetkých, ktorí si myslia, že niche vône sú „ťažké“.

Santalové drevo

Len čo sa uprostred vône parfémov ocitne santal, ozýva sa Orient, korenie, ale aj zemité tóny kože alebo papradia. A napriek tomu nie je santal ani omylom výsadou mužov. V dámskych parfémoch vyvoláva pocit sebaistoty, vnútorného pokoja a harmónie.

parfum so santalovým drevom

Okúzľujúce parfémy so santalovým drevom: Cacharel Yes I Am Pink First sa síce odráža od malín, prechádza do ruží, ale popritom sa hrá so zázvorom a v základe sa spolieha práve na santalové drevo. Opojnú auru okolo vás hlavne večer rozprestrie Jean Paul Gaultier a jeho Scandal By Night.

Netradičné esencie

… a ak od svojho parfému čakáte skôr netradičné ingrediencie, je tu trocha výnimočnej inšpirácie aj pre vás. Pretože v dámskych vôňach nájdete aj veľmi zvláštne veci, ako je rasca (Elizabeth Arden: Green Tea), tekvica (Tommy Hilfiger: True Star Gold), šľahačka (Zaldig & Voltair: This is Her), cukor (Burrbery Brit for Her), kaviár (Mugler: Womanity), balzamikový ocot (Trussardi: Essenza Del Tempo) alebo napríklad včelí vosk (Kim Kardashian: True Honey) a curacao (Beyoncé: Pulse).

netradičné ingrediencie parfémov

P.S.: Máte z toho v hlave galimatiáš? Pre ľahkú orientáciu pri výbere vôní pre vás máme skvelú možnosť vyberať si podľa jednotlivých ingrediencií, podľa vône parfémov. Skúste to!