NOVINKA: Calvin Klein Obsessed

Iconic. Contemporary. Authentic.

“I remember your touch, your skin, your scent. At the heart of OBSESSED is the memory of a past

love, triggered by the scent of another on the skin.”

Týmito slovami uvádza Calvin Klein svoju novú vôňu OBSESSED, ktorá je k dispozícii v ženskej aj mužskej verzii, a otvára nám tak nový, tajuplný svet ikonickej nostalgie prevoňanej túžbou. Vôňa bola vytvorená špeciálne k dvadsiatemu piatemu výročiu spolupráce britskej modelky Kate Moss a talianskeho fotografa Maria Sorrentiho na legendárnej kampani pre vôňu Obsession, ktorá bola uvedená na trh už v roku 1985.

Lovestory v novom kabáte

Pre ikonickú vôňu Obsession sa romantická a mladá láska Kate a Maria, zachytená objektívom na Virgin Islands, stala symbolom. Fotografova fascinácia modelkou ako subjektom a zároveň nástrojom inšpirovala kreatívneho riaditeľa spoločnosti Calvin Klein Rafa Simonsa. Rafovým cieľom bolo znovuobjavenie minulosti jedinečnou reformuláciou vôňou plnou protikladov a zmyselnosti. OBSESSED evokuje spomienky spojené s vôňou a pracuje s dualitou; mužský a ženský princíp, minulosť a prítomnosť, horkosladká nostalgia a šialenstvo vášne. Mario Sorrenti otvára svoje zápisky z Virgin Islands spolu s nezverejnenými zábermi z fotenia a odkrýva nám vrstvy intimity, snenia, hĺbky a vrelej srdečnosti.

Krása flakónu a dizajn

Aj flakón je minimalistický a nevinne priezračný. Jeho číra čiernobiela jednoduchosť mierne pripomína dizajn Obsession. Raf Simons z pôvodného flakónu necháva len základné prvky ako poctu klasike, dáva mu však nádych nového začiatku, čo je znateľné aj na jeho trochu zaoblenejšom tvare.

A aké sú teda vône OBSESSED?

Jedinečná kompozícia vonných ingrediencií

Tvorcovia ženskej vône Annick Menardo a Honorine Blanc vložili do jej srdca mužné Fougére, čiže paprade, spolu s listami fialky, bielou levanduľou a šalviou. Ženský kontrast vôni dodáva pižmo, ktoré kompozíciu zjemňuje. Aromatická hlava vône obsahujúcej citrus, neroli a živicu vnáša do harmonickej rovnováhy kvapku napätia.

Naopak, tvorcovia mužskej vône Ilias Ermenidis a Christophe Raynaud vložili do jej srdca žensky nežnú čiernu vanilku v kombinácii s drevitými tónmi, ktorá podčiarkuje dualitu medzi mužnou silou a ženskou melodickosťou. Do tejto kompozície sa elegantne vkladá ambrox, ktorý jej prepožičiava nádych súčasnosti. V hlave OBSESSED for Him môžeme cítiť aj čierny kardamóm a grep.

Calvin Klein nám ponúka vôňu rovnako pôsobivú ako onen moment Kate Moss a fotografa Sorrentiho na opustenej pláži Virgin Islands v roku 1993. Naivnú, priezračnú a výbušnú vášeň, bezstarostnú radosť. OBSESSED svojou jedinečnou kompozíciou dokáže vyvolať silné emócie a bezpochyby si ju zamilujete na prvé ovoňanie.

Zamilujte sa tiež!