Objavte tohtoročný hit v líčení: non-touring!

Trend roku 2020 - nontouring

Jedným z popredných trendov roku 2020, ktorý rozhodne stojí za vyskúšanie, je non-touring. Aby ste si postup dosiahnutia tohto prirodzeného vzhľadu perfektne osvojili, prejdeme si tento štýl líčenia krok za krokom.

V posledných rokoch bolo v móde kontúrovanie tváre s presne tvarovanými a ostro zvýraznenými rysmi pomocou tmavšieho make-upu alebo bronzeru, teda contouringu. Kim Kardashian z neho urobila hit a sociálne siete zaplnili tutoriály a návody, ako na to. Potom prišiel strobing, založený na veľkom trblietaní a lesku. Toto líčenie však bolo určené pre umelé svetlo a blesky fotoaparátov, takže na denné svetlo sa nehodilo kvôli prehnanému rozjasneniu lícnych kostí.

Teraz sa dekoratívna kozmetika prikláňa k non-touringu, ktorý zvládnete ľavou zadnou aj vy! Vďaka nemu získate takú prežiarenú a mladistvú pleť, že sa za vami budú otáčať aj dievčatá. Pri správnom postupe by ste mali z domu vychádzať so zamatovo hladkou, sviežou tváričkou, ktorá zostane prirodzená aj na dennom svetle.

Ako na to? Ak sme vás už nalákali, aby ste toto líčenie vyskúšali, budete potrebovať dostatok rozjasňovačov, lesklých očných tieňov, glossy rúžov, prípadne leskov na pery.

1. krok: prirodzený základ

Vyčistenej pleti doprajte hydratačný primer a potom ľahký make-up, fluid alebo ešte lepšie BB krém. Veľmi to s ním neprežeňte a naneste ho len v malom množstve. Pamätajte, že vaším cieľom je ľahké až stredné krytie s priznaním malých nedokonalostí. Určite zabudnite na full coverage make-up. Ten by vám k prirodzenosti, o ktorú sa usilujete, asi veľmi nepomohol.

1.krok nontouringu

2. krok: buď svetlo

Na lícne kosti naneste rozjasňovač a rozotrite ho až ku spánkom. Zľahka ho aplikujte aj na chrbát nosa, pod obočie a nad žliabok hornej pery. Pri non-touringu sú vo výhode tie z nás, ktoré majú mastnejšiu pleť, ale ak k nim nepatríte, jemne rozjasňovačom presvetlite aj stred čela a snažte sa mať ľahkú ruku. Ak máte dojem, že vaša tvár stále nie je dosť prežiarená, môžete pomaly pridávať, kým nebudete úplne spokojná, ale naozaj opatrne, aby ste vo finále nevyzerali ako disko guľa.

Tipy pre tmavšiu a svetlú pleť:

Máte tmavšiu pleť so žltým podtónom? Hodiť sa vám budú teplé zlaté farby a celkový look hravo osviežite pomocou praktickej krémovej rozjasňujúcej tyčinky Touche Éclat Shimmer Stick od Yves Saint Laurenta. Ak ste skôr svetlejší typ, zvoľte studený ružový odtieň Light Rose.

Tip pre normálnu až suchú pleť:

Kvapku tekutého rozjasňovača od L’Oréal Paris môžete pridať už do pleťového krému alebo ho jemne vklepkať do miest, ktoré chcete dokonale prežiariť.

Tip pre mastnú pleť:

Stavte na púdrové prípravky. Napríklad vegan paletka od Makeup Revolution obsahuje hneď štyri rôzne odtiene, ktoré sa dajú namiešať tak, aby výsledok presne sedel vašej pleti.

Líčenie nontouring

3. krok: dievčenské červenanie

Pravidlom pri non-touringu je, že lícenku roztierate od stredu tváre k lícnym kostiam. Ak nepoužívate púder, nanášanie lícenky zakončite ľahkým ťahom štetca smerom dole, aby ste uhladili neposedné jemné chĺpky. Mono lícenka od Lancôme je ideálna do kabelky, jej balenie ukrýva zrkadlo a štetec a paletka Makeup Revolution obsahuje výber ôsmich matných a lesklých odtieňov, z ktorých budete doslova unesená.

4. krok: hra tieňov

Non-touring je pri líčení očí decentný, a preto voľte jemné tiene s ohľadom na farebný tón rozjasňovača, ktorý ste použili. Na celé viečko naneste základnú svetlú farbu a jeho záhyb vytieňujte tmavým odtieňom tak, aby váš pohľad získal žiadúcu hĺbku. Páčia sa vám doširoka otvorené oči? Je to ľahké. Stačí na stred viečka aplikovať ten najsvetlejší a najtrblietavejší očný tieň, napríklad Color Queen. Z multifunkčných paletiek sme pre vás vybrali hneď dve s teplými aj studenými odtieňmi: Maybelline obsahuje broskyňové a fialové tóny a Barry M In the Buff je škálou od nude farieb až po zlatú a šedú.

5. krok: zvodné pery

Začnite nanesením hydratačného balzamu a pokračujte rúžom, ktorý podčiarkne prirodzený tón vašich pier a zároveň im pridá na „šťavnatosti“. Ak chcete mať panensky ružové ústa, použite teplý odtieň Flirt Me Coral doplnený bezfarebným alebo jemne tónovaným leskom. Ak dávate prednosť teplejším odtieňom alebo matným perám, najviac vám bude slušať rúž Lancôme Ardent Sand. A teraz vám k úplnej dokonalosti chýba len jedna vec: spokojný úsmev.

Produtky vhodné pre nontouring