ONESPIRIT od chalana, ktorý vynašiel Spirita

Rozhovor s Majkom Spiritom nielen o jeho novom parféme, ale aj o tom, čo všetko je pre tohto populárneho hudobníka inšpiráciou. Blíži sa Valentín a tak sa dozviete napríklad aj to, aký darček by daroval svojej drahej polovičke.

parfém Majk Spirit ONESPIRIT

 • Unisexová vôňa ONESPIRIT v sebe spája nevšedné kombinácie. Čo má podľa teba parfém v ľuďoch prebúdzať? A čo bolo tvojou hlavnou motiváciou prísť na trh s vlastným parfémom?

  Vôňa ONESPIRIT prirodzene naväzuje na celú moju doterajšiu tvorbu. Myslím, že je dôležité, aby sa ľudia spájali a boli k sebe tolerantní. Tieto hodnoty vyjadrujem vo svojej hudbe, ktorú môžu ľudia počuť, ale tiež vo svojich klipoch, ktoré si môžeš pozrieť. A unisex parfém ONESPIRIT je vyjadrenie tejto mojej filozofie cez ďalší zmysel.
 • Parfém ONESPIRIT má v sebe okrem iného aj exotické zložky, ako napríklad wasabi, limetku, zázvor či santalové drevo. Dá sa teda povedať, že je v ňom aj kvapka východnej kultúry, ktorú si si obľúbil. Čím je pre teba táto kultúra inšpirujúca?

  Inšpiruje ma každá kultúra. Pretože v každej kultúre sa dá nájsť veľa výnimočných hodnôt, a ktovie, možno v ďalšom mojom produkte budeme môcť cítiť aj iné kontinenty :-)
 • Netajíš sa tým, že máš so svojou mamou vrúcny vzťah. Napísala o tebe aj knihu Chalan, ktorý vynašiel Spirita. Podieľala sa aj na tvorbe parfému ONESPIRIT? Aké boli jej prvé dojmy z novej vône?

  Na začiatku sme pracovali s množstvom vzoriek a trvalo pomerne dlho, kým sme sa dopracovali k finálnej verzii. Samozrejme, mama bola pri celom procese a pozorne som počúval aj jej názory. Napokon sme sa zhodli spoločne na tej, ktorú si dnes môžu ľudia kúpiť.
 • Hovoríš o tom, že si obetoval svoj život a svoje súkromie tomu, aby si mohol inšpirovať. Ktoré momenty v živote ťa utvrdzujú v tom, že si si vybral správnu cestu?

  V prvom rade vidím, že práca, ktorú robím a ktorej obetujem svoj čas, energiu a svoju pozornosť, má zmysel. To, čo odovzdávam ľuďom, dostávam od nich niekoľkonásobne späť. A to mi dodáva silu do ďalšieho obdobia.
 • Ako veľmi je pre teba dôležitá krása? A čo si pod týmto pojmom predstavuješ?

  Už dávno nevnímam len krásu v tom fyzickom ponímaní, ale uvedomujem si aj tie vnútorné hodnoty, ktoré sa dajú viac cítiť, ako vidieť, a čím viac som v tomto smere vnímavý, tým viac ma to fascinuje.
 • Ako dodržiavaš zdravý životný štýl v kombinácii s koncertmi a cestovaním? Máš nejaké rituály, ako sa udržuješ v top forme?

  Všetko je o rovnováhe. Ak veľa koncertujem a žijem nočný život, vyvažujem to na druhej strane dostatočným množstvom relaxu a fyzickej aktivity. Nemám žiadny rituál.
 • Tvojej novej vôni sa dobre darí. Plánuješ do budúcna aj ďalšie beauty produkty?

  Už teraz s mojím tímom intenzívne pracujeme na tom, aby sme parfém ONESPIRIT doplnili o ďalšie produkty, nechajme sa však prekvapiť :-)
 • Pre aký typ osobnosti je parfém ONESPIRIT určený?

  ONESPIRIT nerobí žiadne rozdiely. Na tejto myšlienke je celý parfém postavený. Som nesmierne rád, že sa hodí rovnako ženám, ako aj mužom. Každá bytosť, každá osobnosť chce žiť svoj život podľa svojich túžob, predstáv a snov. Možno potrebujeme niekedy podporiť, dodať sebavedomie a odhodlanie. A presne o tom je celý parfém.
 • Aké sú tvoje plány na rok 2018?

  Určite chcem ďalej rozvíjať a podporovať značku ONESPIRIT. V lete vydávam nový album. Čaká ma veľa koncertov a veľa ďalších aktivít.

 • Aký darček by si na Valentína vybral žene svojho srdca?

  Určite by som jej venoval celý svoj deň. Všetok čas aj pozornosť. Lebo to sú tie najväčšie hodnoty, ktoré máme.