Oslávte MDŽ: Medzinárodný deň sebavedomých žien

Ak vás už nebaví obyčajné MDŽ, spojte 8. marec s niečím výnimočným. Berte ho ako oslavu ženskosti a oslávte Medzinárodný deň krásnych a sebavedomých žien. Pretože práve tak ho oslavujeme my v Notine!

tipy na darčeky na Deň žien

S krásou a sebavedomím je to zradné. Nejako sa stalo „zvykom“, že za krásne považujeme hlavne úžasné dievčatá na dokonalých fotkách na Instagrame alebo v reklamách. Stalo sa zvykom o sebe pochybovať, aby sme náhodou nevyzerali namyslene… Ale my by sme boli omnoho radšej, keby si ženy zvykli vidieť svoju skutočnú krásu a mali ju rady. Mali SA rady!

Krása bez príkras

Krása totiž nie je o dokonalosti. Krása spočíva v jedinečnosti a sebavedomí, ktoré našťastie môže mať každá z nás. Možno to znie, akoby sme preháňali, ale… skúste to slovo rozložiť. Seba-vedomie je vedomie samej seba. Uvedomenie si toho, v čom som dobrá, čo viem a na čo môžem byť hrdá. Seba-vedomie je schopnosť vnímať sa, mať rada to, čo vnímam. Seba-vedomie je čistá láska, k sebe, k takej, akou som tu a teraz. Bez ohľadu na retušované fotky z časopisov a zázračné filtre smartfónov… Pretože tá najčistejšia krása vždy vychádzala a aj naďalej bude vychádzať z nás.

Byť sama sebou…

Vieme, že na blogu plnom kozmetiky to znie neuveriteľne, ale… krása žiadnej z nás nepotrebuje prikrášľovať. Len podporiť, aby ste mohli byť také, akými sa cítite byť. Alebo každý deň ukázali iné svoje ja, podľa toho, ako vám práve je. Pretože každá z nás má mnoho tvárí. Jednu krajšiu než druhú! Zostáva už len opýtať sa na jediné: ktorá tvár vám „vládne“ dnes a akým lookom môžete svoje sebavedomie podporiť? Máme pre vás pár nápadov:

Business Woman look

Keď milujete svoju prácu a úspech je pre vás dôležitou ingredienciou… oslávte svoje „business ja“ dobrým business lookom. Potrebujete len pár produktov, pri ktorých si môžete byť istá kvalitou, vďaka ktorej s vami zvládnu aj najnáročnejšie dni.

Pevný stisk ruky spolu s pohľadom do očí urobia na začiatku každej schôdzky dojem. Podporiť vás pri tom môže kvalitný lak na nechty, ako je The Nutcracker and The Four Realms od OPI. Dobrý prvý dojem urobí aj parfém. Bottega Veneta od rovnomennej značky je veľmi elegantný!

parfémy a kozmetika pre business woman look

Po noci strávenej nad novým projektom oceníte omladzujúce sérum Lancôme Génifique Advanced. A keď vás čakajú náročné rokovania? Dovoľte, aby vám bol oporou korektor Touche Éclat od YSL a tiež odolný make-up Lancôme Teint Idole Ultra Wear, ktorý ponúka 35 odtieňov a SPF 15! Potom už nesmie chýbať iba skvelý hydratačný rúž YSL: Rouge Volupté Shine Oil-In-Stick. Má dlhú výdrž a pery premení na hebký zamat…

Športový look

Vidíte sa skôr vonku, uprostred behu, alebo ako vo funkčnom tope pokoríte novú jogovú asánu? Alebo aj ak nešportujete, tak máte rada skôr prirodzený ľahučký make-up, v ktorom 100 % vynikne vaša prirodzená krása? Pre tento look sa hodí veľa vecí, ale jedno majú spoločné: ľahkosť. 

Keď vám v sprche bude robiť spoločnosť sprchovací gél Nuxe Body, zažijete tú ľahkosť na vlastnej koži. Dobrým sparingpartnerom vám počas dňa plného športu bude určite aj dobrý antiperspirant. Biotherm Deo Pure Invisible garantuje 48-hodinovú výdrž a je bez parabénov. A parfumovaná voda DKNY Women Energizing vás uistí, že aj po tom najdlhšom behu do kopca ste stále krehká žena.

parfémy a kozmetika pre športový look

Pleť pravidelne rozmaznávajte skrášľujúcou pleťovou vodou Nuxe Aquabella, vhodnou pre všetky vekové kategórie. A ak hľadáte make-up, ktorý by harmonizoval s vašou športovo ladenou dušou? Hľadajte skôr BB krém. Čo tak napríklad L’Oréal Paris Wake Up & Glow Bonjour Nudista?! A rúž pokojne vymeňte za ošetrujúci balzam na pery, ako je Bioderma Atoderm. Také hladké pery ste už dlho nemali!

Rebelský look

Ísť proti prúdu a byť sama sebou? Ak je toto vaša denná mantra, vitajte vo svete rebeliek. A tie ani svoju krásu nepodporujú len tak hocičím. Chcú byť iné, chcú zaujať. Čím?

Rebelky sú šťastné, ak je ich už z diaľky vidno vďaka farbe ich vlasov. Čím pestrejšia a nezvyčajnejšia farba to je, tým lepšie. Ako v prípade vymývajúcej sa L’Oréal Paris Colorista Washout, odtieň Aqua! Páči sa vám, keď môžete zo dňa na deň zmeniť aj účes? Podporí vás v tom žehlička na vlasy, napríklad Remington PROluxe S9100.

produkty a kozmetika pre rebelský look

Dajte svetu vedieť o svojom sebavedomí parfémom Burberry Her, ktorý dokonale stelesňuje nespútanosť. Veď aj jeho ambasádorkou je kontroverzná modelka Cara Delevingne! A pri líčení sa pohrajte s pikantnými odtieňmi Makeup Revolution Life On the Dance Floor, líčka rozjasnite paletou rozjasňovačov Pro HD Brighter Than My Future a nezabudnite na rebelsky červené pery, ako tie, ktoré dokáže vyčariť Lancôme Matte Shaker!