Ozbrojte sa provokatívnou vôňou Juliette Has a Gun

 

 Juliette Has a Gun

Mladá francúzska niche značka s provokatívnym názvom Juliette Has a Gun si za svoju len desaťročnú existenciu zvládla vybudovať značný rešpekt. Vznikla v roku 2006 na vlne vtedy veľmi modernej renesancie niche parfumérstva. A pretože niche parfémy tejto značky sú bez zveličovania také malé umelecké diela, ako to už v umení býva, filozofia tejto značky sa ostro stavia proti priemernosti a mainstreamu.

Naproti tomu kreativita a umelecké vízie sú jej DNA. Romano Ricci, ktorý stojí za celým týmto projektom, je potomkom známej Niny Ricci – ikonickej parížskej módnej návrhárky, ktorá pochádza z Talianska a v roku 1932 založila svoj rovnomenný a neskôr veľmi slávny módny dom. A aby toho nebolo málo, jeho dedko je slávny parfumér Robert Ricci, ktorý stojí za veľmi kultovým parfémom L’air du Temps.

Romano však nestavia len na svoje gény a nenecháva nič na náhodu. Štyri roky čerpal skúsenosti medzi najznámejšími parfumérmi súčasnosti, aby nakoniec toho azda najtalentovanejšieho presvedčil na spoluprácu. Francis Kurkdjian, ktorý vytvoril napríklad vôňu Le Male od Jeana Paula Gaultiera, teda spolupracuje s Romanom na projekte Juliette Has a Gun.

Prečo Juliette Has a Gun?

Prečo Romano zvolil pre svoju značku práve takýto názov? Inšpiráciou mu bola, samozrejme, Shakespearova Júlia. Tá sa však ocitá v 21. storočí, dokonca aj so zbraňou. Táto nápaditá metafora pre parfém ako zbraň, alebo nástroj zvádzania, predstavuje zhmotnenie oslobodenia ženy z mužskej nadvlády a možnosti rozohrať svoju vlastnú hru. S nemalou dávkou sladkej pomsty. Tento romantizujúci prístup sa, samozrejme, odráža v mnohých detailoch, ako napríklad vyhotovenie flakónov, kde prevláda ruža ako symbol ženskosti a zvodnosti.

Bolo jasné, že tento originálny koncept značky, ktorý sa, samozrejme, odráža aj v zložení jej vôní, nezostane dlho bez povšimnutia. Roku 2011 získal Romano Ricci, veľmi zaslúžene, prestížne ocenenie FiFi Awards, ktoré vyzdvihuje jeho prínos pre parfumérstva ako také. Práve vďaka jeho kreatívnemu, modernému a odvážnemu prístupu k tvorbe nápaditých vôní.

Ponuka vôní Julietta Has a Gun je veľká. Všetky ich nájdete tu a nemusíte kupovať rovno veľké balenie, ale môžete si vyskúšať niektoré z odstrekov, aby ste sa ľahšie rozhodli. Každopádne by som vám rád priblížil aspoň dve najznámejšie vône Juliette Has a Gun.

Juliette Has a Gun

Lady Vengeance

Veľmi ženská a romantická interpretácia ruže, ktorá je doplnená hlbokým tónom dreva pačuli a sladkou vanilkou spolu s riadnou dávkou bieleho pižma. Ideálny parfém na chladnejšie obdobie roka a slávnostné udalosti.

Not a Perfume

Zvláštne meno napovedá nevšedné zloženie tohto parfému. Ide totiž o vôňu zloženú len z jednej jedinej zložky – ambroxanu. Vďaka tomu je parfém vhodný aj pre alergikov, ktorí niektoré zložky parfému skrátka neznesú. Táto vôňa je sexy, jemne ambrovitá a veľmi príjemná. Ďalšie objavovanie však už nechám na vás...