Páni, toto si prihoďte do kufra, než vyrazíte na cesty!

 

pánska kozmetika

Mal som už dosť cestovania prstom po mape a tak som sa rozhodol vyraziť na exotický Zanzibar. Nazýva sa tiež ostrov korenia a ja už chystám článok o parfémových ingredienciách, ale predtým tu mám ešte jeden pre vášnivých cestovateľov. Zanzibar nie je práve za rohom a tak o každej veci, ktorú by ste mali mať alebo mohli potrebovať, premýšľate dvakrát. Čo by si mal na takú exotickú dovolenku vziať chlap? Moja kozmetická výbava na tejto ceste bola naozaj vychytaná, nič mi nechýbalo, ani som nemal nič navyše. Preto som sa rozhodol podeliť sa s vami a uľahčiť vám tak balenie, ktoré nie je práve obľúbenou činnosťou.

 

Wilkinson Quattro

Nemožno začať s ničím iným než je holiaci strojček. Určite sa dá tých pár dní na dovolenke vydržať a nechať si narásť cestovateľskú bradu, ale nie každý chce kaziť dovolenku svojej drahej polovičke. Ja som v rámci veľkého testovania holiacich strojčekov vyskúšal tento a bol som milo prekvapený. Štyri titánové britvy oholia vašu tvár krásne do hladka a to už na prvýkrát. Strojček Wilkinson som skúšal prvýkrát a bol som milo prekvapený.

Pánska kozmetika

 

Castelbel Portus Cale Pink Pepper & Jasmine

Určite by teraz mala na rad prísť holiaca pena alebo gél, ale to je jedna z vecí, ktorú mi príde zbytočné voziť. Oholiť sa dá i mydlom a tak som zvolil toto malé (40 g) mydlo od značky Castelbel. Nielenže som sa s ním oholil, ale prišlo vhod i na miestach, kde by ste normálne mydlo hľadali márne, čo sa u menej známych destinácií vždy hodí.

Moschino Forever

Je asi jasné, že písanie recenzií pre notino.sk znamená hlavne testovanie a skúšanie nových produktov, značiek i vôní. Rád si kupujem malé darčekové sety, ktoré obyčajne okrem samotnej vône obsahujú napríklad i balzam po holení. Ale tieto mini produkty sa vám doma začnú pekne hromadiť a čo potom s nimi? Ak ste na tom podobne ako ja, tak ich proste odvezte so sebou na dovolenku a použite ich tam. Urobil som to tak s balzamom po holení Moschino Forever a priznávam, že dať si na tvár chladivý gél po holení v horúcom africkom dni nebol vôbec zlý nápad.

Marvis zubná pasta

Mám „marvisky“ rád a to hneď z dvoch dôvodov. Jednak existuje na výber množstvo skvelých príchutí, ktoré sú pomerne intenzívne a príjemný pocit v ústach vydrží naozaj dlho. Na jedno vyčistenie stačí naozaj malé množstvo a tak cestovná tuba 25 ml vydrží spravidla na celú dovolenku.

Ochrana pred i po opaľovaní

Som prirodzene tmavší typ a tak spravidla vysoký faktor nevolím, i keď samozrejme viem, že tak moju pokožku trošku zanedbávam. Avšak africké slnko je africké slnko a nič vám neskazí dovolenku tak, ako spáleniny hneď prvý alebo druhý deň na pláži. Tentokrát som stavil na preverenú kvalitu švajčiarskej značky Daylong. Na prvé dni som zvolil SPF 50, po pár dňoch som ale prešiel na 15. Po opaľovaní som na telo použil chladivý gél po opaľovaní Daylong a na tvár mlieko po opaľovaní Eucerin, ktoré používam už dlho a nedám naň dopustiť.

Pokožka je počas opaľovania extrémne namáhaná a na tvári snáď ešte dvakrát toľko. Nemám veľmi rád pocit „rozhorúčenej“ tváre, ktorý sa spravidla dostaví až úplne na záver dňa, keď sa snažíte v tej horúčave zaspať. Preto so sebou vždy vozím nejaký nočný krém, ktorý tvár príjemne schladí a hlavne upokojí. Tentokrát som si na cesty vzal očný a nočný krém s minerálmi z mŕtveho mora od značky Sea od Spa Metrosexual.

daylong_slnecna_kozmetika

Weleda nechtíková masť, Weleda arnikový gél

Pri cestovaní je vždy dobré myslieť i na to, že sa môžeme niekde ľahko poraniť, odrieť alebo nás môže obťažovať nepríjemný hmyz. Preto si so sebou vozím tieto dve zázračné tubičky založené na tých najkvalitnejších prírodných ingredienciách. Nechtíková masť je vhodná k ošetreniu drobných rán a arnikový gél poskytuje rýchlu pomoc pri výronoch a tupých poraneniach a zmierňuje bolesti svalov a modrín. Som nakoniec vždy rád, že som ich nemusel použiť, ale som ešte radšej, že ich mám vždy po ruke.

Comme de Garçons

Pred nedávnom sa u nás na notino.sk objavila novinka z oblasti niche vôní a to miniatúry úžasných parfémov značky Comme des Garçons. Ono to zas také miniatúry nie sú, každá má 8 ml a tak sa hodia presne na dobu dovolenky. Väčšinou ide o unisexové vône, takže sa o ne môžete podeliť s vašou drahou polovičkou a ak si vezmete celé jedno balenie, ktoré obsahuje tri rôzne zmenšené verzie tých najlepších vôní značky, tak sa vám nemôže stať, že by ste počas dovolenky krásne nevoňali.

Comme_des_Garcons

A v čom som to všetko vlastne viezol? Našiel som u nás jednu vychytávku a to túto kozmetickú taštičku plnú skvelých produktov od značky Scottish Fine Soaps, ale o tej pre vás chystám samostatnú recenziu a určite sa máte na čo tešiť. Je jednoducho skvelá!  

Matej, notino.sk