Peeling na vlasy: Pokožka hlavy sa konečne nadýchne

peeling na vlasy, umývanie vlasov, zdravé vlasy

 

Telu a pleti dopriavate peeling pravidelne. Ale nezabúdate na niečo? Rovnakú starostlivosť si zaslúži aj vlasová pokožka. Jedine keď je dokonale prekrvená a čistá, môže sa stať skvelým základom bujnej a lesklej hrivy. Zistite, prečo má peeling na vlasy stále viac priaznivcov, aké sú jeho výhody a ktorá následná starostlivosť vám zaistí tie najkrajšie vlasy.

 

Priaznivé účinky peelingu na vlasovú pokožku

 • Odstráni odumreté kožné bunky. Postupne vás zbavuje lupín, takže ošetrujúce produkty ľahšie preniknú hlboko do pokožky.
 • Pokožku hlavy výborne prekrví. Vďaka tomu posilní korienky, takže vlasy zhustnú a nebudú nadmerne vypadávať.
 • Vlasovú pokožku zbaví všetkých nečistôt a zvyškov stylingových prípravkov. Tá potom lepšie dýcha, menej sa mastí a vlasy rastú rýchlejšie.

 

Vlasový peeling vhodný pre všetky typy pokožky

Framesi Morphosis Scalp Control pokožku hlavy nielen dôkladne čistí, ale aj hydratuje a regeneruje. Vašej hrive navráti prirodzený zdravý vzhľad a ochráni ju pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi.

 

Ideálny peeling pre citlivú a suchú vlasovú pokožku

Čistiaci scrub na vlasy Kérastase Fusio Apaisant obsahuje pomarančovú kôru, jojobový olej, extrakt z tigrej trávy a vitamín E5. Má gélovú textúru, ktorá upokojí podráždenú pokožku a pripraví ju na aplikáciu vlasovej starostlivosti. Je síce jemný, ale aj tak efektívne odstráni všetky nečistoty, od lupín až po zvyšky stylingových produktov.

 

Peeling na vlasy určený pre mastnú pokožku

Ak máte mastnú pokožku hlavy, uvítate účinky peelingu proti lupinám a mastnote Kérastase Fusio Énergisant. V jeho zložení nájdete detoxikačnú a čistiacu morskú soľ z Francúzska, vitamín B6 a kyselinu salicylovú.

 

Ako vyčistiť pokožku hlavy?

 1. krok: Použite šampón presne tak, ako ste zvyknutá, a zmyte ho vlažnou vodou.
 2. krok: Aplikujte peeling na vlasy. Dbajte na to, aby sa dostal priamo na pokožku hlavy.
 3. krok: Hlavu niekoľko minút jemne masírujte krúživými pohybmi. Masírujte len bruškami prstov – ak máte dlhé nechty, dajte pozor, aby ste sa neškrabli.
 4. krok: Peeling zmyte vlažnou vodou a aplikujte následnú starostlivosť. Jej priaznivé účinky budú vďaka peelingu intenzívnejšie.

 

Náš TIP: Po peelingu je pokožka hlavy trochu citlivejšia. Preto pred pobytom vonku nezabudnite na sprej alebo inú vlasovú kozmetiku s ochranným faktorom.

 

Vhodná následná starostlivosť o vlasovú pokožku

 • Pre jemné a uľahnuté vlasy: Doprajte im potrebnú výživu, regeneráciu a neodolateľný lesk vďaka bezoplachovej kúre Moroccanoil Treatment.
 • Pre rast vlasov a posilnenie korienkov: Sérum Kérastase Résistance Extentioniste Scalp Serum obsahuje ceramidy a keratín na posilnenie korienkov a vlasových vláken. Výsledkom sú silné a božsky lesklé vlasy.

 

Náš TIP: Vegánky a fanúšičky prírodnej kozmetiky si iste obľúbia tonikum Weleda Rozmarín, ktoré okrem rozmarínu obsahuje výťažok z rozchodníka prudkého a chrenu dedinského pre perfektne vyživené, hydratované a husté vlasy.

 

Ako často používať peeling na vlasy?

 • Normálne vlasy: raz za týždeň
 • Mastná pokožka hlavy: raz, maximálne dvakrát týždenne
 • Jemné vlasy a citlivá vlasová pokožka: raz za mesiac

 

Peeling na pokožku hlavy je však lepšie oželieť, ak vás trápi akné, ekzém alebo odreninky a iné drobné ranky. Rovnako ako pri bežnom peelingu počkajte, kým sa všetko zahojí, a kožu nenamáhajte predčasne.

 

Už máte skúsenosť s peelingom na vlasy? Prezraďte nám, ako sa vám osvedčil.