Poznáme tie najlepšie kefy na vlasy

 

kefa na vlasy, česanie vlasov, krásne vlasy, zdravé vlasy, rozčesávanie vlasov

Aj vy si na druhých často všimnete ako jednu z prvých vecí vlasy? Je to prirodzené, vzhľad vlasov je vizitka toho, ako sa o ne staráme. A preto chceme, aby vždy vyzerali upravene a zdravo. Okrem kvalitných prípravkov alebo napríklad doplnkov stravy by ste však mali myslieť aj na kvalitnú kefu na vlasy a správnu techniku česania. Zdanlivá maličkosť môže mať totiž veľký vplyv na celkový vzhľad vašej hrivy. Vyberte si tú najlepšiu kefu pre váš typ vlasov a urobte si z rozčesávania malý rituál!

 

Ako si vybrať najlepšiu kefu na vlasy

Keď už sa rozhodnete brať starostlivosť o vlasy naozaj vážne, čaká vás výber kefy. Používanie zlej totiž môže viesť k lámaniu, trhaniu a celkovo k poškodzovaniu vlasov. Čo si teda všímať, aby ste zistili, ktorá je pre vás tá pravá?

 

Materiál kefy na vlasy

Najzákladnejšou vlastnosťou je rozhodne to, z čoho sú kefa a jej štetiny vyrobené. Práve materiál napovie, na aký typ vlasov ju môžete použiť.

Kefa s kančími štetinami je naozaj skvelá na jemné vlasy, ktoré potrebujú rovnako jemnú starostlivosť. Štetiny rozčesávajú vlasy bez toho, že by ich zaťažovali, a môžu príjemne rozmasírovať vlasovú pokožku. Sú ideálne aj pre najjemnejšie detské alebo predĺžené vlasy.

Plastové kefy vystrelila do nebies rozhodne značka Tangle Teezer. Ich mäkké plastové štetiny vlasy oveľa menej zamotávajú a lámu, a preto je tento typ kefy ideálny na mokré vlasy. Do boja s nepoddajnou hrivou si vezmite Tangle Teezer Wet Detangling a za chvíľu budete mať hotovo.

Existuje aj kombinácia kančích a nylonových štetín, často nazývaná dikobraz. Taký typ kefy je skvelý pre husté a jemné vlasy. Ak ste skúšali kančie štetiny a úplne vám nevyhovovali, dajte šancu kefe BrushArt Hair, s ktorou bude rozčesávanie úplne ľahké aj pri extra dlhej hrive! 

Ak vám nesadla kefa z kančích štetín ani plastová a už veľmi neviete, ako ďalej, vyskúšajte drevenú kefu na vlasy! Kefy s drevenými ostňami sú skvelé na nenáročné rozčesanie a prekrvenie pokožky hlavy.

 

Plochá alebo guľatá kefa?

Ak máte to šťastie a môžete sa pochváliť naozaj hustými vlasmi, určite oceníte širšiu plochú kefu, ktorá je pre ne ako stvorená. Keď chcete vlasy trochu viac narovnať, vezmite túto kefu a vyfénujte ich práve s ňou.

Všeobecne platí, že čím väčšia je kefa, tým lepšie s ňou vlasy rozčešete. Široký a plochý tvar predurčuje kefu na husté vlasy – tieto typy sú celkovo vhodné na klasické rozčesávanie zamotaných vlasov a môžu tak byť súčasťou každej kúpeľne. Skvelým pomocníkom na každodenné použitie je Tangle Teezer Easy Dry & Go alebo Olivia Garden NanoThermic Ceramic + Ion Flex Collection, ak uprednostníte štetiny prírodného pôvodu.

Na fénovanie a styling je zase ideálna guľatá kefa na vlasy. Môžete ich s ňou vyrovnať, vytvoriť objem aj kučery. Podľa vytúženého stylingu sa potom stačí rozhodnúť pre veľkosť kefy. Len nezabudnite brať do úvahy aj dĺžku vlasov! Tie dlhé ocenia väčší priemer a naopak. Pri kefe Olivia Garden NanoThermic Ceramic + Ion si môžete vyberať hneď zo siedmich veľkostí a určite oceníte jej antistatickú funkciu.

Čo sa týka tvaru, veľa kief má ďalšie vychytávky, napríklad ergonomickú rukoväť. Nepostarajú sa tak len o vlasy, ale aj o vaše vlastné pohodlie a čo najľahšie rozčesávanie po všetkých stránkach. Skvele do ruky vám padne napríklad Dtangler Professional Hair Brush a rozčesávanie bude ešte väčšia hračka.

 

Vyskúšajte elektrickú kefu na vlasy!

Ionizačnú kefu Braun Satin Hair 7 Iontec BR710 určite oceníte, ak vás trápi elektrizovanie vlasov. Vďaka technológii Iontec bude vaša hriva nádherne žiariť a nie poletovať kade-tade. Záporne nabité ióny zabránia vzniku statickej elektriny, urýchľujú narovnávanie vlasov a uľahčia vám styling!

Ďalšia špecialita zo sveta kief je pre tých z vás, čo si chcú dať aspoň chvíľu pauzu od klasickej žehličky, ale aj tak nemôžu vyjsť z domu bez narovnaných vlasov. Čo teraz? Skvelým kompromisom je žehliaca kefa na vlasy BaByliss Smoothing Heated Brush HSB101E, ktorú stačí nahriať ako žehličku a potom postupne prečesávať.

 

Správna technika je polovicou úspechu

Ak ste si už vybrali svoju vysnívanú kefu, prichádza na rad technika česania vlasov! Nebojte sa, stačí dodržovať pár základných trikov a máte vyhraté.

  • Pri česaní musíte vlasy prečesať po celej dĺžke a zbytočne nedráždiť pokožku hlavy.
  • Neodporúčame rozčesávať vlasy úplne mokré, keďže sa môžu oveľa ľahšie poškodiť.
  • Vlhké alebo suché vlasy rozčesávajte vždy od končekov a postupujte smerom hore.
  • Aby ste si rozčesávanie uľahčili a ešte viac obmedzili poškodenie vlasov, vezmite si na pomoc napríklad bezoplachové kondicionéry alebo iné prípravky špeciálne určené na rozčesávanie vlasov.
  • Nečešte si vlasy príliš často, aby ste predišli ich zbytočnému masteniu.

 

Ani vy ste neverili, že výber správnej kefy na vlasy môže byť taká veda? Práve preto dúfame, že vám naše tipy pomohli zorientovať sa a vybrať toho pravého spoločníka pre vašu hrivu.