Príprava na Valentína krok za krokom

Sviatok zamilovaných je možno pre niekoho komerčným klišé. Pre mňa je to však oslava ľudskej láskavosti a lásky; sviatok založený na reálnych udalostiach okolo katolíckeho kňaza Valentína. A aj keby azda príbeh bol iba legendou, na vyjadrenie druhým, ako veľmi ich mám rada, využijem každú príležitosť. :)

Na Valentína nekupujte darček len svojmu milému, ale urobte všetko pre to, aby ste sa vy sama cítili skvelo. Preto sa s vami podelím o svoju valentínsku prípravu – návod, ako sa v deň D cítiť čo najlepšie.

príprava na Valentína

Deň D je za tri týždne

Začínam sa dívať na tutoriály a hľadať inšpiráciu na valentínsky look a outfit. Nakupujem pleťové masky a pílingujem pokožku ako blázon. Cieľom je tá najzamatovejšia koža všetkých čias. Prestávam sa doma prechádzať vo vyťahanom tričku a dolujem zo škatúľ moju obľúbenú sexy bielizeň. Pri pohľade do zrkadla sa rozhodujem, či sa dám na očistnú zeleninovú kúru. Pleť bude žiarivejšia a možno sa mi podarí zhodiť aj nejaké to kilo.

Dva týždne a je to tu

Ideálny čas zaobstarať si žiarivý úsmev. Na pravidelné bielenie zubov nemám nervy, ale raz či dvakrát za rok im pomôžem zažiariť. Používam produkty na bielenie zubov. Vždy túto kúru používam maximálne dva týždne a nezabúdam vynechať kávu a čierny čaj, ktoré majú na svedomí zafarbenie skloviny. Rada tiež využijem každú príležitosť kúpiť si novú vôňu pre seba. A práve na Valentína sa výborne hodí zmyselný parfém. Moje obľúbené sú kvalitné niche parfémy, ktoré voňajú na každom inak, pretože reagujú s prirodzenou vôňou pokožky. Už ste vyskúšali niečo od Mancery či Montale?

dámske parfémy Montale

Týždeň pred dňom D

Kaderníčka, kozmetika a manikúra je ideálna tak týždeň pred Valentínskou oslavou. Neskôr bude už tak prepchaté, že mi nikto nezastrihne ani konček. A kedy inokedy si dopriať starostlivosť, masáž hlavy, masky či oživenie farby než teraz? Ak nestíham kaderníčku, robím si zábal doma. Mojou záchranou sú produkty, vďaka ktorým sa doma cítim ako v salóne. Kvôli profesionálnym maskám na vlasy už nemusím behať ku kaderníčke. To isté platí pre profesionálne farby na vlasy a všetok vlasový styling, ktorý budem na deň D skúšať.

vlasová starostlivosť

Ešte dva dni!

Nakupujem vonné sviečky a kúpeľovú soľ pre vytvorenie tej správnej atmosféry. Moje obľúbené sú rozpustné ruže do kúpeľa. Vyzerajú krásne a dodajú kúpeľu slávnostný nádych. Pokiaľ nestíham manikúru a pedikúru, stíham ešte kúpiť domácu kúru na nohy a nejaký trendy lak na nechty.

ruže do kúpeľa

Večer pred

V prvom rade idem skoro spať. Odpočinutá pleť je krásna pleť. Na noc nechám pôsobiť rozjasňujúci peeling, ktorý poskytuje intenzívne rozjasnenie pleti. A nezabudnem ani na hydratačný nočný krém. Po kúpeli sa natriem výživným telovým maslom. Všímam si, že pravidelná exfoliácia a zeleninová očista urobili svoje divy na mojich stehnách!

Rande je o dve hodiny!

Nádych a výdych, pre istotu strieknuť antiperspirant a je čas sa nalíčiť a obliecť. Skúšam „naostro“ valentínsky look, ktorý som našla na YouTube, a zisťujem, že na videu to vyzeralo o dosť jednoduchšie. Ale aspoň sa naučím niečo nové, a to sa vždy počíta. Som trošku taký bio nadšenec, a tak v poslednom čase skúšam bio make-up, a musím povedať, že som príjemne prekvapená. Ďalšou zastávkou pre mňa budú bio maskary a tiene na oči. Základom všetkého je však nezotierateľný rúž, ktorý „prežije“ aj večeru pri sviečkach.

A s kým mám rande? Predsa sama so sebou. Nemusím byť práve vo vzťahu, aby som sa urobila krásnou, starala sa o seba a robila si radosť! Valentín je predsa o láske. A tá sa začína u nás samých. Takže krásneho Valentína všetkým zadaným aj nezadaným. :)