RECENZIA: Aká je pánska kórejská kozmetika Missha?

Keď sa povie Južná Kórea, väčšine z nás sa vybavia autá, elektronika alebo mobilné telefóny. Tí, ktorí sú v zemepise o niečo zdatnejší, si predstavia hlavné mesto Soul. Športovým fanúšikom zase  napadne rýchlokorčuľovanie alebo najbližšie zimné olympijské hry, ktoré sa budú konať v roku 2018 práve v kórejskom meste Pchjongčchang. Ale kozmetika? Tá by vám určite na um neprišla. A to je veľká chyba. Nie je to Francúzsko, Taliansko či Spojené štáty, odkiaľ dnes pochádzajú tie najlepšie a najoľúbenejšie kozmetické vychytávky. Je to práve Južná Kórea. Kórejci sú navyše v starostlivosti o pleť až neobvykle liberálni, pretože všetky ich novinky sa prakticky okamžite objavia na trhu aj vo variante pre pánov. Preto snáď každý kórejský výrobca kozmetiky má aj výhradne pánske kolekcie. Dnes vám chcem predstaviť kolekciu Urban – Soul od značky Missha. Pre túto kolekciu sú typické cool minimalistické obaly a kvalitné ingrediencie ako napríklad olej z chia semienok, svetlicový olej či bambucké maslo. Vybral som dva produkty, ktoré by vo vašej povinnej kozmetickej výbave rozhodne nemali chýbať a dva také, ktoré sú síce trošku netradičné, ale ľahko vám dopomôžu k bezchybnému vzhľadu v tých najdôležitejších situáciách.

pánska kozmetika

Missha Vitalizing Scrub Cleanser

Ak sa ma niekto spýta, čo je v starostlivosti o pleť – či už ženskú alebo mužskú – podľa mňa to najdôležitejšie, tak odpoviem čistenie. Pravidelné a hĺbkové čistenie je jednoducho základ a akákoľvek ďalšia starostlivosť bez neho nemá zmysel. Tento výrobok v sebe kombinuje hĺbkové čistenie pórov a peeling. Vďaka tomu, že obsahuje jemný zafírový a perlový prášok, jemne odstraňuje odumreté kožné bunky a navyše má aj protizápalové a antialergické účinky. Malé množstvo stačí 2-3x týždenne aplikovať na navlhčenú pleť, niekoľko minút ju masírovať krúživými pohybmi a dôkladne opláchnuť.

Missha Fresh Facial Tissue

Najmä počas tropických letných dní boli pre mňa tieto obrúsky záchranou. Praktické balenie obsahuje 22 vlhčených obrúskov, ktoré poskytujú príjemné osvieženie. Svoje uplatnenie ale nájdu aj pri športe, vo vašej dielni či při dlhej jazde autom. Jednoducho vždy vtedy, keď vaša unavená tvár potrebuje osviežiť alebo keď potrebujete z pokožky odstrániť nejakú nečistotu či pot.

V živote určite nastanú okamihy, kedy proste potrebujeme vyzerať bezchybne, no nie vždy je aktuálny stav pleti na našej strane. Ale aj pre nás mužov vtedy existuje riešenie. Neviem, či vás presvedčím k používaniu týchto dvoch výrobkov, ale môžete ich brať ako núdzové riešenie pre dosiahnutie perfektného vzhľadu.

Missha Pure Active Sheet Mask

Ak sa chcete zbaviť únavy pleti okamžite, najlepším riešením je pleťová maska. Látky, ktoré obsahuje, sú vysoko koncentrované a tak sa výsledok dostaví hneď po použití. A navyše je jej aplikácia celkom jednoduchá. Maska má podobu jemného plátna s otvormi pre ústa a oči, takže ju stačí len rozbaliť a aplikovať na vyčistenú pleť tváre. Potom sa už len stačí natiahnuť na pohovku, pozrieť si novinky zo športu a po 20 minútach máte hotovo. Masku len jemne zložíte a jej zbytky jemne vmasírujete do pokožky.

Missha Sun Cover BB Cream

Už ste počuli o BB kréme, ale neviete presne, o čo ide? Je to vlastne tak trochu zo všetkého niečo. Je to krém, ktorý vyživuje, hydratuje, chráni pleť pred slnečným žiarením a pretože je tónovaný, tak aj zjednocuje farbu pleti, ktorá potom pôsobí naozaj perfektne. Aplikujte ho ako bežný krém na celú tvár, ale dajte si pozor na to, aby bol rozotrený skutočne rovnomerne, aby bol výsledok prirodzený. Je lepšie začať s menším množstvom krému a v prípade potreby pridať viac než naopak. Po aplikácii si nezabudnite dôkladne umyť ruky.

TIP: Po aplikácii si vezmite obrúsok a jemne si ním prejdite oblasť obočia a prípadne aj fúzov. Môže sa totiž stať, že sa na nich zachytí trocha krému, čo pôsobí neprirodzene. Ak si potom budete obliekať bielu či svetlú košeľu, tak sa snažte, aby ste sa ňou neobtreli o tvár. Predsa len sa jedná o tónovací krém, takže aj malý oter môže vašu snahu o dokonalý vzhľad zmariť.Rovnako neodporúčam používať BB krém počas športovania.

Matej z notino.sk