RECENZIA: Dávame zbohom akné s Vichy Normaderm Phytosolution

Trápi vás problematická pleť? Nebojte sa, nie ste sami. Akné už dávno nie je len problém tínedžerov, naopak, jednou z jeho mnohých foriem trpí viac než 40 % dospelej populácie. Boj s akné je zdanlivo nekonečný beh na dlhú trať. Našťastie sa dnes ponúka veľa riešení, ktoré vás priblížia o niečo bližšie k vysnívanému cieľu.

recenzia na novinky Vichy Normaderm Phytosolution

Kde akné vzniká?

To nie je vždy úplne jednoduché určiť. Za jeho vznikom stojí väčšinou kombinácia faktorov. Môže to byť životospráva, v ktorej chýba zdravá dávka ovocia, zeleniny, vlákniny a omega-3 mastných kyselín, rovnako ako nedostatočný príjem vody. Jednoduché cukry a mliečne výrobky tiež dokážu pleť poriadne potrápiť, a preto ich skúste obmedziť. A veľké pleťové NIE? Vytláčanie pupencov!

Medzi ďalších bežných vinníkov sa radí aj hormonálna nerovnováha, fajčenie, stres, znečistené ovzdušie aj medikácia. Menej známym, ale zásadným faktorom je aj slnečné žiarenie. Mnohé z nás si môžu myslieť, že sa im v lete pleť zlepší práve vďaka slniečku. V skutočnosti je to práve naopak. Pupence sú síce menej viditeľné, ale slnko pleť vysušuje, spôsobuje vrásky a prehlbuje jazvy, ktoré budú ešte viditeľnejšie. Čo z toho vyplýva? Nezabúdajte na krémy s SPF na ochranu proti slnečnému žiareniu.

Rozhodli sme sa, že sa pozrieme akné na zúbok a skúsime proti nemu bojovať s novinkami, ktoré sa za krátky čas zaradili medzi must-have produkty každého s problematickou pleťou. Vichy prichádza s novým radom Normaderm Phytosolution, do ktorého sa radia dvaja bojovníci proti nedokonalostiam pleti — hĺbkovo čistiaci gélkorekčná starostlivosť s dvojakým účinkom. Čo spoločne dokážu? To zistila Bára, špecialistka z Notina, ktorá sa ich rozhodla vyskúšať a napísať recenziu.

swatch konzistencie Vichy Normaderm Phytosolution

Barborina recenzia

Nemám typickú aknóznu pleť, skôr by som ju zaradila medzi zmiešanú pleť s drobnými nedokonalosťami. Pokiaľ na niečo trpím, tak sú to rozšírené póry a občas nejaký ten pupenec, ktorý o sebe však necháva dlho vedieť pred prejavom, ale aj po ňom.

Musím priznať, že som veľmi prekvapená priaznivým účinkom Vichy Normaderm Phytosolution, ktorý bol na môj údiv absolútne viditeľný už po prvom použití. Póry sa ihneď stiahli, čo sa ešte žiadnemu prípravku nepodarilo, a už vôbec nie tak rýchlo, pleť sa krásne zjednotila do jedného tónu a zmatnela.

Aj napriek tomu, že korekčná starostlivosť Phytosolution krásne hydratuje, vďaka veľmi príjemnej textúre som si zvykla používať ho každý deň aj ako podkladovú bázu a pritom som ani raz nemala pocit, že by som mala niečo lepkavé pod mejkapom.

Som taká spokojná, že som ho pri prvej príležitosti odporučila aj sestre, ktorá trpí na nepríjemné lokálne akné. Po mojej výbornej skúsenosti absolútne dokonale sadol aj jej a stal sa súčasťou jej každodennej rutiny, rovnako ako mojej.

pozitívne hodnotenie kozmetiky Vichy Normaderm Phytosolution

Kde sa akné končí?

Gél, ktorý pleť hĺbkovo čistí, a korekčná starostlivosť, ktorá ju regeneruje, fungujú na základe efektívnych prírodných zložiek. Účinná kyselina salicylová a antioxidačný vitamín CG sa zameriavajú na každú fázu vzniku akné. O obnovenie narušenej kožnej bariéry sa zas postará termálna voda Vichy, probiotiká a kyselina hyalurónová. Už po ôsmich týždňoch pravidelného používania sa budete dívať na viditeľne rozjasnenú pleť a pomaly sa lúčiť s nedokonalosťami, ktorých bude stále menej.

Chystáte sa vyskúšať Normaderm Phytosolution? Zanechajte nám na stránke recenziu a podeľte sa tak o skúsenosť, ako pomohol nový rad práve vám!