RECENZIA: Dokonale zdravé ďasná a zuby vďaka prírode!

Žiarivý úsmev a biele zuby sú dnes priam povinnou výbavou tých, ktorí sa snažia dosiahnuť úspech nielen v osobnom, ale aj v tom profesionálnom živote. Niektorí majú šťastie a dokonalé zuby majú od prírody, no a tí ostatní neváhajú investovať nemalé čiastky na to, aby takýto perfektný úsmev dosiahli. Ale aj ten najžiarivejší úsmev a najbelšie zuby sa nezaobídu bez zdravých ďasien. Mnohí z nás majú problémy práve s ďasnami, ktoré sa prejavujú krvácaním alebo dokonca opakovanými zápalmi v ústach. A nič nie je nepríjemnejšie, ako keď sa vám v ústach objavia bolestivé afty. Preto vám dnes predstavím tradičného českého výrobcu dentálnej kozmetiky, ktorá sa stará nielen o vaše zuby, ale aj o to, aby ste mali zdravé ďasná. Vyskúšal som hneď tri produkty – ústnu vodu, zubnú pastu a kefku. Ak nemáte žiadne problémy, tak sú tieto produkty pre vás skvelou prevenciou. Ak vás však už nejaké ťažkosti trápia, tak verte, že výrobky z firmy Herbadent vám dokážu pomôcť.

zápal ďasien

Herbadent - to je príroda

Ako už napovedá samotný názov firmy, tak výrobky Herbadent sú založené na bylinnom pôvode. Jedná sa o kombináciu siedmych bylín, ktoré pomáhajú chrániť a liečiť vaše ďasná.

  • repík lekársky - je protizápalový a tlmí bolesť hrdla a ďasien
  • rumanček kamilkový - upokojuje sliznice a má dezinfekčný účinok
  • šalvia lekárska - pomáha zastaviť krvácanie ďasien a potláča zápach z úst
  • nátržník vzpriamený - účinné rastlinné antibiotikum
  • mäta pieporná - má chladivý účinok a osviežuje dych
  • klinček - utlmuje bolesť a citlivosť zubov a ďasien
  • fenikel - má dezinfekčné účinky

Zásadnou informáciou pre mňa bolo to, že bylinné extrakty z týchto rastlín, ktoré sa do výrobkov Herbadent pridávajú, sa vyrábajú podľa pôvodnej receptúry firmy. Jej história pritom siaha až do roku 1897!

Bylinková zubná pasta Herbadent s fluoridom

Ak ste zvyknutí na bielu alebo pestrofarebnú zubnú pastu s príjemnou príchuťou, tak budete mierne prekvapení. Pasta Herbadent má gélovú konzistenciu hnedastej farby a typickú bylinnú vôňu a dosť netradičnú príchuť. Zo začiatku sa vám môže zdať až nepríjemná, ale po niekoľkých použitiach si na ňu zvyknete. Navyše získate pocit, že si zuby čistíte skutočne iba prírodnými zložkami. A tento pocit sa zakladá na pravde. Ďalším prekvapením je fakt, že pasta nepení tak ako klasické pasty. To je ale dané tým, že namiesto bežne používaného SLS (sodium lauryl sulphate), ktorý je chemického pôvodu, pasta obsahuje iba prírodné penidlo. Takže máme o ďalšiu chemikáliu v ústach menej! A to nie je jediný dôvod, prečo túto pastu pochváliť. Ak oželiete bohatú penu a výraznú chuť, odmenou vám za to budú skutočne čisté zuby a zdravé ďasná. Dokonca po pravidelnom používaní uvidíte rozdiel aj vo sfarbení zubov - budú o niečo málo belšie. Ja osobne som sa rozhodol pastu vyskúšať preto, lebo mi ďasná sem-tam pri čistení krvácajú. Toto sa už po dvoch týždňoch používania pasty výrazne zlepšilo. Takže minimálne z tohto dôvodu môžem pastu bez výčitiek odporúčať ďalej.

Bylinková ústna voda Herbadent

Na tejto ústnej vode vás podobne ako pri paste prekvapí nielen jej farba, ale aj príchuť. Je o niečo menej výrazná, ale ak si zvyknete na chuť pasty, tak s chuťou vody nebudete mať už žiadny problém. Rovnako ako pasta pomáha ústna voda chrániť vaše ďasná a je vhodná aj v boji proti paradentóze. Už po prvom použití pocítite, že ďasná sú akoby stiahnuté (čo u klasických ústnych vôd nepocítite) a po dlhšej dobe začnú miznúť aj problémy, ktoré vás dovtedy trápili. Navyše ústna voda neobsahuje žiadne chemické farbivá, čo je ďalším sympatickým plusom pre tento produkt.

A čo kefka?

Aby som značku Herbadent spoznal naozaj dôkladne, rozhodol som sa vyskúšať aj kefku Herbadent Dental Care. Vybral som si soft - teda mäkkú. Ku kefke nemám ani najmenšiu pripomienku, môžem ju len odporúčať. Zuby sa s ňou čistia veľmi dobre, pretože sa skvele drží, jej vlákna sú jemné a šetrné k zubnej sklovine a k ďasnám, takže ich vôbec nedráždia. Navyše má kefka presne takú veľkosť, akú potrebujete, aby ste sa s ňou dostali aj na ťažšie prístupné miesta a vyčistili tak svoje zuby na 100 %. Takže ak vás už vaša zubná kefka nebaví a hľadáte náhradu, kefka Herbadent Dental Care je tou správnou voľbou!

Matej z notino.sk