RECENZIA: Luxusná kozmetika Orlane - vzpruha pre unavenú pleť

Jar je už v plnom rozpuku a preto by som vám dnes chcela predstaviť svoj jarný kozmetický objav. Je ním parížska značka Orlane, ktorá vyrába mimoriadne luxusnú pleťovú starostlivosť. Je to vlastne taká „haute-couture“ na poli kozmetiky.

luxusná kozmetika Orlane

Značka vznikla už v roku 1947 a ako to už býva zvykom, kombinuje v sebe overené vedecké poznatky spolu s najnovšími  objavmi. Aj keď to väčšinou robí (alebo aspoň tvrdí) väčšina kozmetických značiek. U značky Orlane sa ale na to môžete spoľahnúť.

Prvý krém proti starnutiu pleti

Značka Orlane je revolučná z toho pohľadu, že už v roku 1968 uviedla na trh prvý krém pre zrelú pleť, ktorý obsahoval aktívne látky proti starnutiu. Nazýval sa Creme 21 a svojho času to bol najdrahší krém na svete (stál 190 frankov).

orlane creme b21

Bio-energetický komplex B21, ktorý sa neustále zdokonaľuje, dnes obsahujú všetky výrobky Orlane. Ide o komplex rastlinného pôvodu, ktorý dodáva bunkám všetko, čo potrebujú, aby mohli pracovať tak ako mladé bunky. Prináša teda pleti energiu, ktorú potrebuje k zaisteniu svojich prirodzených funkcií. Tento prístup značka nazýva „prevýchovou pleti“. Aktivuje sa tak samoobnovovací potenciál buniek.

Novinka Orlane B21Extraordinaiere z roku 2014 doviedla tento komplex k dokonalosti. Je to vôbec prvýkrát, čo je exkluzívna formula schopná „resetovať“ bunky pleti. Bez rozdielov sa zameriava na všetky faktory, ktoré spôsobujú nežiaduce zmeny vnútri bunky a akoby vracia naspäť čas. Bunky si tak udržia rovnakú energiu a funkčnosť ako za mladi.

Ja som zo značky Orlane vyskúšala dva produkty z kolekcie Absolute Skin Recovery Program, ktorá sa nezameriava len na zrelú pleť, ale v podstate na všetky typy pleti v každom veku, ktorých spoločným znakom je únava. Podľa mňa je práve unavená a sivá pleť bez života najčastejším problémom súčasnosti a bohužiaľ sa jej stále nevenuje dostatok pozornosti.

Určite to poznáte – málo spánku, málo času na odpočinok, málo času na starostlivosť o pleť. Za to máme často až príliš veľa stresu a nie vždy dodržiavame správnu životosprávu. To sa na našej pleti podpisuje viac ako čokoľvek iné. Pleť stráca vitamíny a živiny a tak stráca aj svoju zdravú farbu, lesk, pružnosť, objavujú sa na nej pupienky, rozšírené póry a rýchlejšie starne. A kolekcia Absolute Skin Recovery Program jej akoby dá infúziu, ktorá ju preberie k životu!

Krém Orlane Absolute Skin Recovery Program

Balenie krému nebudem bližšie popisovať, pretože mimoriadne luxusné obaly sú u tejto značky samozrejmosťou. Čo ma ale prekvapilo ako prvé po nanesení krému, bola jeho konzistencia. Na prvý pohľad je krém pomerne hutný, čo pocítite, aj keď ho budete naberať z tégliku. Ale akonáhle ho vmasírujete do pokožky, pocítite, aký je neuveriteľne jemný a vzdušný. Výborne sa vstrebáva, snáď už v priebehu minútky, a vy cítite, ako vašu pleť vyživuje. Aj keď tomu väčšinou neverím, účinky sa dali pozorovať už po prvom použití. Lepšie povedané zhruba dve minúty po aplikácii. Pleť bola rozžiarená, zdravo ružovkavá, farebne zjednotená a hlavne mimoriadne jemná a hladká na dotyk. Takú premenu pleti som po nanesení krému asi ešte nezažila.

Aj ráno po prebudení bola pleť stále krásna a žiarivá. Krém som naniesla znova a musím uznať, že sa výborne hodí aj pod make-up. Postačí ho len máličko a make-up môžete naniesť hneď po aplikácii krému. Nemusíte dlho čakať, make-up sa s krémom krásne spojí. Vyzerá prirodzene a dobre drží.

Po zhruba týždni používania sú výsledky ešte výraznejšie – pleť žiari celý deň aj bez make-upu, je jemná, rozšírené póry a dokonca aj kruhy pod očami zmizli. Musím povedať, že tento krém je skutočne vzpruhou pre unavenú pleť a pre mňa je to veľký kozmetický zázrak.

Sérum Orlane Absolute Skin Recovery Program

Možno moja pleť predsa len nie je až taká unavená, pretože na bežné použitie mi stačí aj krém a s ním som maximálne spokojná. Sérum si teda nechávam skôr na zvláštne príležitosti, kedy mi mimoriadne záleží na tom, aby som vyzerala mlado, oddýchnuto a mladšie než v skutočnosti.

Sérum Orlane Absolute Skin Recovery Program má totiž tú vlastnosť, že vašu pleť rozjasní ihneď po aplikácii. Vyhladí jej povrch, vypne pleť (zdalo sa mi, že sa zmenšili aj jemné mimické vrásky), farebne ju zjednotí a póry stiahne tak, ako keby ste použili zmizík.

Ak chcete aplikovať make-up, tak musíte na sérum naniesť ešte aj krém, inak by vám make-up na pleť dobre nesadol. Make-up však zvyčajne nie je potrebný, pretože pleti dosť pomôže už samotné sérum.

Myslím si ale, že pokojne môžete používať len jeden alebo druhý produkt samostatne. Ak ale chcete dosiahnuť maximálny účinok, tak ich používajte súčasne a starostlivosť občas doplňte ešte maskou pre unavenú pleť Orlane Absolute Skin Recovery Program.

Orlane Absolute Skin Recovery Program

Zuzana z notino.sk