RECENZIA: Make-up Kripa pre citlivú pleť – naozaj stojí za to?

 

Kripa

Kripa – tento názov nesie kozmetika, ktorú po dvoch rokoch vývoja predstavil na trh jeden manželský pár z Talianska. Zakladateľka tejto značky si totiž nedokázala nájsť pre svoju citlivú pleť vhodnú dekoratívnu kozmetiku, a tak si vyvinula vlastnú značku kozmetiky. Aj keď je založená na prírodnej báze, je kozmetika Kripa plne funkčná. Produkty Kripa obsahujú až 99 % zložiek prírodného pôvodu, sú neparfémované a neobsahujú silikóny, parabény a iné nežiaduce zložky.

A ako dopadlo testovanie produktov značky Kripa? Dozviete sa to v tejto recenzii.

Líčenie - Kripa

Oči

Pre celkový vzhľad som zvolil líčenie, ktoré je prirodzené, no zároveň pekne zvýrazňuje črty tváre. Začneme očami. Očné tiene Precious Accent sú veľmi jemné a ponúkajú pomerne širokú škálu odtieňov od prirodzených až po sýtejšie farebné akcenty. Tiene sú naozaj veľmi jemné a preto pod ne odporúčam naniesť nejakú mastnejšiu podkladovú bázu, aby na očnom viečku lepšie držali. Na tento účel vám výborne poslúži aj korektor Expert Touch.

Na úvod som celé viečko a aj časť pod obočím zľahka rozjasnil odtieňom 01 Golden Vanilla. Na vonkajšiu časť pohyblivého viečka a do záhybu oka som aplikoval odtieň 02 Delicate Peach. Aby sa pohľad prehĺbil, použil som odtieň 14 Coffee Brown, ktorý som zafixoval krémovou vodeodolnou ceruzkou Fine Khol v odtieni 02 Dark Brown. Ceruzku som nanášal pozdĺž línie rias a zľahka som ju pretiahol aj na vonkajšiu časť oka. Líčenie očí som samozrejme ukončil posilňujúcou riasenkou Pure Intensity, ktorá obsahuje prírodné vosky a tým riasy vyživuje.

Líčenie očí - Kripa

Tvár

Malé množstvo opadaných tieňov som oprášil štetcom a v líčení tak môžeme pokračovať make-upom. Použil som make-up Total Revieve v najsvetlejšom odtieni z ponuky – 20 Light Beige. Tento odtieň nie je typicky svetlý, má skôr tmavší nádych, takže vyzerá celkom prirodzene. Čo sa týka bleduliek, značka Kripa nemá pre ne vyslovene svetlý make-up. Ale môžem vám prezradiť, že na svetlých odtieňoch sa už pracuje a vzorky vyzerajú naozaj skvelo. Tento make-up odporúčam používať na normálnu až zmiešanú pleť, pre tú suchú nie je príliš vhodný.

Na zvýraznenie kontúr tváre som použil bronzer Delicate Shade, odtieň 01 Honey Sahara. Má zaujímavý teplý nádych a nanášal som ho pozdĺž lícnych kostí a po stranách tváre. Na líčka som následne použil lícenku True Brilliance, odtieň 02 Golden Peach. V prípade bronzeru a lícenky je dobré myslieť na to, čím ich nanášate. Ja som použil kvalitný štetec od značky Kripa, ktorý je vyrobený z jemných umelých vláken.

Oblasť pod očami som doladil korektorom Expert Touch 01 Light Beige, ktorý je jemný a čo je dôležité, nehromadí sa v záhyboch oka.

Líčenie tváre - Kripa

Obočie a pery

Líčenie obočia je naozaj dôležité – nepodceňujte ho. Ja som ho dokreslil a zvýraznil pomocou očného tieňa Precious Accent v odtieni 14 Coffee Brown.

Pery som si nechal až celkom na záver – naniesol som na ne krémový hydratačný rúž Vibrant Colour 02 Playful Pink.

Líčenie obočia a pier - Kripa

Dúfam, že sa vám moje líčenie páči. A ak hľadáte prírodný make-up s maximálnym efektom, môžem vám značku Kripa len odporučiť.

Lukáš, vizážista parfums.cz