RECENZIA: NIVEA – je tradícia vždy zárukou kvality?

Len máloktorá značka sa môže pochváliť viac ako storočnou tradíciou a hlavne tým, že ju poznajú ľudia na celom svete. Áno, už v decembri oslávi nemecká značka NIVEA svoje 104. narodeniny. Viete vlastne, čo slovko NIVEA znamená? Názov je odvodený zo slov nix (sneh) a nivis (snehový), pretože úplne prvý krém, ktorý pod touto značkou vznikol v roku 1911, mal práve snehobielu farbu. A prečo je NIVEA známa na celom svete? Jednoducho preto, že v jej portfóliu nájdete doslova starostlivosť pre každého a do akéhokoľvek počasia. Či už sa potrebujete chrániť pred vetrom a snehom na rakúskych svahoch alebo pred slniečkom na austrálskej pláži, NIVEA vás nesklame. Nikoho teda zrejme neprekvapí, že NIVEA ponúka aj niekoľko desiatok výrobkov v kolekcii NIVEA MEN, ktoré sú špeciálne určené pre mužov, či už sú to dezodoranty, šampóny, krémy či produkty pre vlasový styling. Mal som možnosť vyskúšať 5 výrobkov z tejto kolekcie. Tak sa poďte pozrieť na to, ako dopadli.

Nivea

NIVEA MEN univerzálny krém na tvár, ruky a telo

Aj v dnešnej dobe existuje stále veľa mužov, ktorí ešte so žiadnym krémom nemajú osobnú skúsenosť a NIVEA sa to práve týmto produktom snaží zmeniť. A myslím si, že sa jej to celkom darí. Krém nie je nijako extrémne parfémovaný, má len ľahkú sviežu pánsku vôňu, ktorá by nemala byť nikomu na obtiaž. Krém sa vďaka gélovej konzistencii dobre rozotiera, vstrebáva a hlavne nezanecháva na rukách lepkavý pocit - možno si teraz spomeniete na reklamu, ktorá práve beží v televízii. A hoci som nepílil kmeň stromu, no aj tak môžem potvrdiť, že to tak skutočne je. No a prečo je to pre mužov také dôležité? Jednoducho preto, že krém môžete mať v dielni a po umytí rúk sa ním natriete a nemusíte riešiť, či vám nejaké náradie náhodou nevykĺzne z ruky. Z tohto hľadiska ma potešila aj možnosť výberu z niekoľkých veľkostí balenia - od najväčšieho, ktoré sa hodí napríklad práve do dielne, až po to najmenšie, ktoré môžete mať kedykoľvek po ruke. Ak teda mávate suchú pokožku, tento krém vám dobre poslúži napríklad aj po sprchovaní v posilňovni. Vlastne som zabudol spomenúť, že krém sa hodí nielen na ruky a tvár, ale doslova na celé telo.

Ak už nejaký krém používate a čakáte od neho viac než len to, že bude vašu pokožku hydratovať a chrániť, tak si možno vyberiete z týchto dvoch, ktoré som vyskúšal:

NIVEA MEN New Energy Q10

Jedná sa o jemný a príjemne parfémovaný gél, ktorý dodá vašej pokožke kedykoľvek počas dňa potrebnú hydratáciu a predovšetkým energiu. Mal som to šťastie, že som ho mohol testovať počas tých najteplejších dní v lete a bol som nadmieru spokojný, pretože gél na pokožke veľmi príjemne chladí. Navyše okrem mentolu a kreatínu obsahuje aj koenzým Q10, ktorý zohráva dôležitú úlohu v bunkovom metabolizme a ovplyvňuje tak proces starnutia pleti. A bola to práve NIVEA, kto ako prvý prišiel na trh s krémom, ktorý obsahuje práve tento koenzým.

NIVEA MEN Active Age

Máte viac ako tridsať rokov, pôsobí vaša pleť unavene a začínajú sa vám objavovať prvé vrásky? Hľadáte jeden univerzálny krém, ktorý by vyriešil všetky tieto problémy? Tak tento bude pre vás ten pravý! Obsahuje kreatín, kofeín a má hneď šesť rôznych účinkov: redukuje vrásky, spevňuje pleť, hydratuje, posilňuje elasticitu, chráni pred stratou vlhkosti a urýchľuje obnovu pleťových buniek. Tak ako ostané krémy z pánskej kolekcie, aj tento má ľahkú vôňu a celkom oceňujem aj to, že po nanesení nezanecháva na tvári mastný film, takže sa nebudete neprirodzene lesknúť.

NIVEA MEN Nivea Power šampón proti lupinám

Už niekoľko rokov má trápia lupiny a som vďačný za každú príležitosť otestovať nejaký nový šampón. Akonáhle totiž začnem používať taký, ktorý proste nefunguje, lupiny sú nemilosrdne späť. A tento šampón v mojom teste obstál na výbornú. Lupiny sa nielenže nevrátili, ale čo som ocenil ako ďalšie príjemné plus je to, že účinný šampón proti lupinám sa dá zohnať za naozaj veľmi sympatickú cenu!

NIVEA MEN Silver Protect

Sprchový gél už predstavuje pre nás neodmysliteľnú súčasť výbavy v našich kúpeľniach. Väčšina z nás si ho vyberá podľa vône a niektorí aj podľa typu svojej pokožky. Dá sa vôbec od sprchového gélu čakať niečo viac než to, že vašu pokožku zbaví nečistôt? Tak napríklad tento obsahuje ióny striebra a pomáha tak zabraňovať tomu, aby sa na našej pokožke počas dňa vytvoril nepríjemný zápach. Pôsobí vlastne tak trochu ako dezodorant a mnohí z vás určite ocenia aj jeho praktické využitie - dá sa totiž použiť aj ako šampón.

Matej z notino.sk