RECENZIA: Päť najlepších riaseniek do 9,50 EUR!

Riasenka je našim najobľúbenejším a najpoužívanejším výrobkom z dekoratívnej kozmetiky a nájsť tú pravú nie je vôbec jednoduché. Najmä v tej záplave noviniek, ktoré sa objavujú na trhu. Zaručenými esami medzi riasenkami sú dnes už legendárne Hypnose od Lancôme alebo všetky riasenky od Heleny Rubinstein. Ale čo napríklad tie podstatne lacnejšie riasenky? Nájdu sa medzi nimi aj naozaj dobré? Nájdu. Vybrala som päť riaseniek, s ktorými som bola veľmi spokojná, pretože dlho vydržia, nezlepujú riasy, nedrobia sa, zvýraznia a zároveň oddelia riasy a všetky majú jednu spoločnú úžasnú vlastnosť – stoja menej ako 9,50 EUR!

riasenky

Riasenka pre predĺženie a zahustenie rias  L'Oréal Paris Volume Million Lashes Extra Black

Táto riasenka je pre mňa jednotkou medzi riasenkami. Objavila som ju už pred mnohými rokmi a stále sa k nej rada vraciam. Má totiž úplne úžasnú gumovú kefku, ktorá je veľmi hustá, takže riasy krásne prečeše, oddelí a zároveň im pridá objem. Čím hustejšie riasy chcete mať, tým viac vrstiev nanesiete. Takže keď sa chystáte večer niekam vyraziť, môžete si touto riasenkou vykúzliť naozaj krásne dlhé a husté riasy. Riasenka nezlepuje, nedrobí sa, nerozmazáva sa, vydrží dlho a pritom sa aj dobre odličuje. A je za skvelú cenu!

Riasenka pre extra objem rias Dermacol Party Mania

Táto riasenka pre zväčšenie objemu rias ma veľmi milo prekvapila. Musím sa priznať, že som čakala, že bude veľmi hustá a už po pár vrstvách budú všetky riasy zlepené do jednej veľkej hrudky. Vôbec však taká nebola. Riasenka od seba nádherne riasy oddelí, rovnomerne ich obalí farbou, takže sú naozaj oveľa hustejšie. Jednoducho sa používa a kefka má ideálnu veľkosť. Navyše jej farba je intenzívne čierna, takže pekne zvýrazní vaše oči. Skvelo sa nanáša aj na spodné riasy, čo tiež nie je pravidlom u každej riasenky. Pokiaľ potrebujete veľmi zvýrazniť oči, tak po Dermacol Party Mania rozhodne siahnite.

Riasenka pre dlhé a plné riasy Maybelline Lash Sensational

Táto novinka od Maybelline má špecifickú kefku, ktorá je plastová, zahnutá a obsahuje 10 radov štetiniek rozmiestených tak, aby sa farba dostala ku všetkým riasam a zároveň ich od seba oddelila. Musím potvrdiť, že sa to Maybelline naozaj podarilo. Riasenka sa veľmi dobre používa a navyše vďaka svojmu tvaru riasy nadvihne a natočí, čo je oproti ostatným riasenkám veľkým plusom. Farba je sýto čierna a dosť intenzívna, takže stačí jedna vrstva a riasy sú perfektne zvýraznené. K tomu všetkému riasenka dlho vydrží, rýchlo schne a ani po čase sa nedrobí. Určite ju vyskúšajte!

Riasenka pre predĺženie rias Rimmel Lash Accelerator Endless

Táto riasenka na rozdiel od ostatných, ktoré odporúčam, nesľubuje hustejšie, ale len predĺžené riasy. Riasy dokonale predĺži – s každým ťahom sú riasy dlhšie a dlhšie, takže pozor – menej je niekedy viac! Mala som totiž pocit, že by bolo možné riasy s touto riasenkou predlžovať až donekonečna. Naozaj jej jedinou nevýhodou je len to, že riasam nepridáva aj objem. Ak vám budú stačiť dve až tri vrstvy (a mne osobne dve bohato stačili), potom sa vôbec nemusíte báť zlepených rias, ale naopak, budú od seba pekne oddelené. Ďalšou výhodou tejto riasenky je tvar jej obalu. Neviem, čím to je, ale táto riasenka sa neuveriteľne dobre používa. Ak túžite po mnohonásobne predlžených riasach, tak toto je tá správna voľba!

Riasenka pre objem Max Factor 2000 Calorie

Riasenka Max Factor 2000 Calorie už dlho patrí medzi najobľúbenejšie riasenky na trhu. Chválili ju aj moje kolegyne a to ma prinútilo k tomu, aby som ju vyskúšala. A je to tak – táto riasenka je úžasná. Má fantastickú kefku, ktorá má ideálnu hustotu k tomu, aby riasy poriadne zvýraznila, ale zároveň ich nezlepila. Farba je dosť tmavá, takže riasy veľmi zvýrazní. A na kefke jej zostáva presne také množstvo, aké je k tomu potrebné. Na výraznejšie líčenie stačí naniesť dve až tri vrstvy. Riasenka sa nedrobí a nerozmazáva, takže bez problémov vydrží celý deň. Nakoľko je naozaj dosť tmavá, tak svetlejším typom odporúčam hnedú variantu. A čo je na tejto riasenke najlepšie je jej cena – zoženiete ju pod 6 EUR!