RECENZIA: The Bluebeards Revenge - návrat tradície v pánskom holení – tentokrát testoval kolega

Keď sa ku mne dostali produkty britskej značky The Bluebeards Revenge, bola som tak unesená už len tým, ako fantasticky vyzerajú, že som hneď trvala na ich recenzii. Lenže čo s tým, keď sa jedná o luxusné produkty na holenie pre pánov? Našťastie mám kolegu, ktorý ich za mňa rád otestoval a hlavne o nich aj napísal skvelú recenziu. Takže prečo z času na čas nespomenúť aj niečo zaujímavé pre pánov ... Takže, Matej, ako to vidíš???

holenie

Klasické pánske holenie v poslednej dobe zažíva doslova renesanciu. Už nám nestačí iba obyčajný holiaci strojček a pri pene na holenie zase nestačí rozlišovať iba to, či je určená pre normálnu či citlivú pleť. Napokon v čase, keď letia doslova všetky tvary a modely fúzov, bradiek a brád, sa niet ani čomu diviť. Navyše starostlivosť o také fúzy je prakticky každodennou záležitosťou a preto si aj muži začali uvedomovať, že by mali používať kvalitné výrobky. Prednedávnom sa mi dostali do rúk dve vzorky na vyskúšanie - holiaci krém a balzam po holení - od pre mňa dovtedy neznámej značky The Bluebeards Revenge. Moja radosť i zvedavosť boli dvojnásobné, keď som zistil, že ide o anglickú značku, pretože jedny z tých najlepších produktov na holenie pochádzajú práve z Britských ostrovov.

Čo tvrdí výrobca?

  • Ide o luxusný holiaci krém navrhnutý tak, aby zabezpečil čo najhladšie oholenie a zabránil vyrážkam a svrbeniu, ktoré holenie často spôsobuje.
  • Ide o prémiový výrobok, ktorý je bez parabénov, ba naopak, obsahuje patentovaný Decelerine, ktorý výrazne spomaľuje rast fúzov a tým aj frekvenciu holenia a navracia pokožke schopnosť obnovovať sa. Podľa výrobcu vystačí 100 ml balenie na 2-3 mesiace.

Aký je výsledok testovania?

The Bluebeards Revenge The Ultimate Shaving Cream

Keďže sa jedná o holiaci krém, ktorý by sa mal nanášať štetcom na holenie, zaujímalo ma, aká bude aplikácia v prípade, že žiaden štetec nevlastníte. Bol som milo prekvapený. Konzistencia je samozrejme hustejšia než u peny, ale po tvári sa rozotiera výborne a vytvára súvislú rovnomernú vrstvu, preto ho nie je treba zas tak veľa. Ďalej ma zaujímalo, či nebude väčšia hustota krému upchávať lamely klasického holiaceho strojčeka. Nič také sa ale ani pri holení klasickou žiletkou ani pri holení strojčekom nestalo. Najviac prekvapený som bol z toho, že zmäkčuje fúzy. Mám pomerne tvrdé fúzy, preto sa musím holiť aj dvakrát po sebe, ale s týmto krémom som bol hladko oholený hneď na prvý raz. Paráda, odporúčam.

The Bluebeards Revenge The Ultimate Post Shave Balm

Ak mám byť úprimný, nie som fanúšikom balzamov po holení, pretože mám pocit, že majú buď príliš výraznú vôňu, alebo pokožku naopak dráždia namiesto toho, aby ju upokojili. Ale opäť som bol milo prekvapený. Tento balzam má číru gélovú konzistenciu, ktorá príjemne (ale nie agresívne) chladí a upokojuje pokožku. Má len veľmi ľahkú, takmer nepostrehnuteľnú vôňu, takže ak ste zvyknutí po holení používať kolínsku vodu, nie je sa čoho báť.

Ako uvádza sám výrobca, táto kozmetika je určená pre pravých mužov, takže ak sa ním cítite byť aj Vy, používaním týchto výrobkov určite neurobíte krok vedľa. A jedna sympatická informácia na záver ako bonus – žiadny z výrobkov The Blueberds Revenge nie je testovaný na zvieratách.

Matej z notino.sk