Recenzia: Top 5 najlepších štetcov na make-up

Beauty bloggerku Terry a jej YouTube kanál Terry makeup tutorials už iste poznáte. V prvom diele seriálu recenzií vám Terry predstavila najlepšie make-upy. V druhom diele sme Terry oslovili, aby nám pomohla vybrať päť najlepších štetcov na líčenie, ktoré sama otestovala. Nájdete medzi nimi nejaký aj pre seba?

Terry Makeup Tutorials

Najlepšie kozmetické štetce

5. Miesto

Mary Kay Brush štetec na tekutý make-up

Ja osobne nie som veľkým fanúšikom plochých štetcov. Nie všetko však musí sadnúť každému. Pri tomto štetci ma však potešilo, že má príjemné, jemnučké štetiny, ktoré pleť krásne hladia. Chvíľu mi trvalo, kým som si zvykla na iné nanášanie, ale len čo človek získa grif, je to jednoduché. Make-up mi trvalo zapracovať o niečo dlhšie než pri ostatných testovaných štetcoch, ale výsledok bol pekný. Veľmi ma potešilo, že sa so štetcom dá ľahko make-up vrstviť, čo môže veľmi pomôcť pri zakrývaní akné.

4. Miesto

Makeup Revolution Pro Precision Brush stredný štetec na tvár

Toto je naozaj veľmi zaujímavý tvar, ktorý však neskúšam prvýkrát. Mám však skúsenosť skôr s menšími. So štetcom sa pracuje tak, že ním jemne krúžite po tvári. I keď sa tvar zdá zvláštny, tak verte, že pre začiatočníkov, ktorým klasické štetce nesadnú, je tento ideálny. Jediné, čo musím štetcu vytknúť, je rukoväť. Ocenila by som, aby bola lepšie vyvážená, aby ma hlava štetca neťahala dolu. So štetcom sa mi inak podarilo ľahko make-up zapracovať.

štetce na líčenie

3. Miesto

Real Techniques Original Collection Base štetec na make-up

Pri tomto štetci veľmi chválim rukoväť. Typ štetín a ich hustota nie je pre mňa žiadnou novinkou, pretože tento typ veľmi rada používam. Čo je pre mňa však novinka, je tvar, ktorý je užší a aj jeho plocha, ktorá je vypuklejšia. Prekvapilo ma, že sa mi s ním pracovalo veľmi ľahko a vďaka menšiemu tvaru ho možno použiť aj okolo očí alebo na kontúrovanie.
  • Tento štetec odporúčam na nanášanie väčšieho množstva krycieho make-upu.

2. Miesto

Sigma Beauty Face štetec kabuki

Tento štetec ma veľmi zaujal svojím tvarom. Ešte nikde som ho nevidela. Keď sa mi dostal do ruky, tak som sa bála, aký veľmi veľký vplyv bude mať skosený tvar na výsledok naneseného make-upu. Úprimne, počas nanášania som si nevšimla žiadny negatívny vplyv a ani práca s ním nebola iná. Naopak, bolo to, ako keby bol štetec plochý. Make-up sa mi s ním podarilo ľahko naniesť aj zapracovať a vďaka skosenému tvaru sa ním dostanem ľahko okolo nosa a očí. Rukoväť je tak akurát dlhá a silná, takže mi jej držanie nerobilo problém.

1. Miesto

Real Techniques Original Collection Finish

Tento štetec považujem z tejto päťky za najlepší. Po prvé, rukoväť je veľmi príjemná a dobre vyvážená. Po druhé, štetiny mi pleť nijako nedráždia, a navyše, ľahko a rýchlo zapracujú make-up. Páči sa mi, že nie sú štetiny príliš dlhé a rozťahané. Veľkosť je tak akurát, a práve vďaka tejto veľkosti môžete štetec využiť aj na kontúrovanie a nanášanie lícenky.

A aký štetec máte najradšej vy?