RECENZIE: Institut Esthederm – omlaďte svoju pleť

kozmetika institute esthederm


Čím sme starší, tým dôkladnejšiu starostlivosť by sme mali venovať svojej pleti. Pri pravidelnom a včasnom používaní vhodnej kozmetiky môžeme proces starnutia pleti výrazne spomaliť. Dve recenzentky testovali pre nás francúzsku kozmetiku proti vráskam od Institut Esthederm. Ako to dopadlo?

Pleť starne spolu s nami

Už okolo 25. roku života sa začínajú prejavovať prvé známky starnutia pokožky. Pleť je postupom času stále menej vypnutá a pružná, stráca vitalitu aj schopnosť hydratácie. Dochádza k tvorbe viditeľných vrások a poklesu kontúr tváre.
I keď je proces starnutia celkom prirodzený, je významne ovplyvnený ďalšími faktormi súvisiacimi s vonkajšími prostredím (znečistenie ovzdušia, UV žiarenie), životným štýlom (fajčenie, strava, spánkový režim) aj hormonálnymi zmenami a mierou stresu.


Úlohou kozmetiky Institut Esthederm je pleť prevychovať a naštartovať jej správne fungovanie. Vo všetkých produktoch tejto francúzskej značky sa nachádza patentovaná bunková voda, ktorej zloženie je identické s vodou v kožných bunkách. Dodáva pokožke energiu na správne fungovanie a ide teda o akúsi „živú vodu“ našej pleti.

Recenzie anti-age starostlivosti Institut Esthederm

Martina (38) a Jana (64) otestovali niekoľko produktov. Ako si poradili s jemnými aj hlbšími vráskami alebo kruhmi pod očami?

Martina (38)

Moja pleť je skôr mastná a problematická so sklonom k nedokonalostiam. Základom je teda pre mňa čistenie. Pena Osmoclean vždy perfektne odstránila make-up aj nečistoty a mala som pocit, že moja pleť je sviežejšia.


Sérum na obnovu pevnosti pleti Derm Repair ma zaujalo najviac. Má príjemnú konzistenciu aj vôňu, ľahko sa aplikuje a vstrebáva. Po použití som mala vždy niekoľko hodín pocit intenzívnej hydratácie. Čo sa týka anti-age účinku, mám pocit, že moja pleť je teraz vypnutejšia a rozjasnenejšia, čo je skvelé.


Ráno aj večer som používala protivráskový krém Active Repair. Ráno som mala vždy pocit, že vrásky boli celkom vyhladené, no cez deň sa opäť urobili. Na jemné vrásky teda pomáha.


Celkovo hodnotím svoju trojfázovú pleťovú rutinu s produktmi Institut Esthederm pozitívne. Čo sa týka protivráskového účinku, na zhodnotenie je potrebné dlhodobé používanie. Po niekoľkých týždňoch môžem povedať, že moja pleť je sviežejšia, hydratovanejšia a pôsobí odpočinutejšie.

recenzia kozmetika esthederm


Jana (64)

Som už vo veku, keď s každým rokom vrások viditeľne pribúda, a preto sa snažím o pleť poctivo starať. Všetko sa začína čistením upokojujúcim čistiacim mliekom Osmoclean, po ktorom som mala príjemný pocit čistej a voňavej pleti.

Po použití vyživujúceho séra Excellage bola pleť úžasne hydratovaná a tak nejako sa „normalizovala“, dokonca sa aj menej mastila. Konzistencia bola trochu hutnejšia, ale vyhovovala presne mojej pleti.

Za najproblematickejšiu časť svojej tváre považujem očné okolie. Kruhy pod očami ma trápia už veľmi dlho a v posledných rokoch pribudlo aj veľa vrások. Po pravidelnom používaní očného krému Excellage boli kruhy pod očami výrazne menej viditeľné a pokožka pôsobila vitálnejšie. Super je aj masážny aplikátor na nanášanie krému.

Po niekoľkých týždňoch starostlivosti o pleť s Institut Esthederm som prestala mať pocit pnutia a pleť vyzerala celkovo dobre. Bola vyživená a povedala by som, že vrásky sú menej viditeľné.

 

recenzie mladšia pleť

 

 

 

Autorka: Andrea J.