Recenzie: Najlepšie maskary a gély na obočie

úprava obočia, upravené obočie, gély na obočie

Ste presvedčená, že si vystačíte so zrkadielkom a pinzetou, napríklad v súprave Notino Joy Collection, alebo niekde vo vnútri predsa len tušíte, že starostlivosť o obočie si žiada trochu viac? Ak platí variant číslo dva, iste oceníte, že sme pre vás dali zrecenzovať najlepšie maskary a gély na obočie. Navyše vám prezradíme, aké trendy v úprave obočia by ste tento rok nemali opomenúť.

Ako na obočie v roku 2021

  • Husté obočie stále hrá prím: Fandíte prirodzene hustému a elegantne nedbalému vzhľadu obočia? Voľte tento horúci trend. Možno ste si ho všimli na minuloročných módnych prehliadkach, ale verte, že s ním zabodujete aj tento rok.
  • Vyčesané obočie: Asi je to dané celosvetovým „spomalením“, ale aj mierne diagonálne vyčesané obočie z roku 2020 ladne preplávalo až do dnešných dní.
  • Lepšie „ja“ vášho obočia: Najväčším trendom vo svete krásy v roku 2021 je prirodzenosť. Preto nič neskazíte, keď si tvar obočia len mierne upravíte. Bez extrémnej textúry. Bez prílišného tvarovania.
  • Odlišné textúry: Trápi vás, že vám po vyčesaní obočia medzi jednotlivými chĺpkami presvitá pleť? Tak to vás potešíme. Práve totiž nastal čas, aby ste sa so zaujímavým striedaním textúr pekne pohrali...
  • Nespoliehajte sa len na ceruzky a púdre: Celý rok 2021 sa nesie hlavne na vlne maskár a fixačných gélov na obočie.

Kedy voliť bezfarebný gél na obočie

Ak máte obočie takpovediac dokonalé v každom ohľade, jediné, čo potrebujete ku šťastiu, je priehľadný gél na obočie. Rovnako ako lak na vlasy zaistí, že si obočie udrží vytúžený tvar po celý deň.

Prečo ísť do farebnej gélovej maskary na obočie

Nie je vaše prírodné obočie úplne perfektné? Žiadny problém. Prázdne miesta vyplňte ceruzkou alebo púdrom na obočie. Len potom nezabudnite textúru zvýrazniť tónovaným gélom na obočie. Váhate pri výbere jeho farby medzi dvoma odtieňmi? Vždy voľte svetlejší, príliš tmavé obočie pôsobí neprirodzene a „tvrdo“.

Recenzie top gélov a maskár na obočie

Ktorá trendy úprava obočia si vás získala? Či vám na jej vytvorenie stačí priehľadný gél na obočie, alebo musíte siahnuť po farebnom, už nezostáva nič iné než vám predstaviť recenzie tých najlepších produktov.

obočie

Estée Lauder Brow Now

Gélov a maskár na obočie som už vyskúšala naozaj veľa. Veľmi sa mi totiž páči trend zastrihnutého obočia vyčesaného hore, preto fixáciu považujem za veľmi dôležitú. Estée Lauder Brow Now by som nazvala skôr maskarou než gélom, pretože primárne dosť obočie vyfarbí, takže pred nákupom treba zhodnotiť farbu. Keďže mám tmavohnedé vlasy, farba mi sedí skvele. Fixácia funguje a oproti iným gélom sa mi páči hlavne to, že chĺpky nevyzerajú ako od „lepidla“, ale stále si držia prirodzený vzhľad.

Natália CH.

upravené obočie

Clinique Just Browsing Brush-On Styling Mousse

Gél na obočie Clinique Just Browsing, ktorý používam v odtieni blonde, je skvelý na finálnu úpravu, aby vám chĺpky zostali presne tam, kde ich chcete mať. Konzistencia je tzv. „mousse“, s produktom sa strašne dobre pracuje, pretože táto forma je jemná a ľahká. Na obočí necítite žiadnu veľkú vrstvu, a pritom výsledok vyzerá skvele. Som veľmi spokojná! :-)

Dominika D.

lancôme gél na obočie

Lancôme Sourcils Styler

Lancôme Sourcils Styler ma prekvapil výdržou a jednoduchou aplikáciou. Vybrala som však príliš svetlý odtieň, takže som musela použiť maskaru na obočie, aby som vyrovnala rozdiel. Gél krásne vykreslí chĺpky vďaka aplikátoru, ktorý robí krásne jemné čiarky.

Jana M.

gosh gél na obočie

Gosh Defining Brow Gel

V minulosti som vždy skúšala gély bezfarebné, preto som bola dosť zvedavá, ako sa mi bude pracovať s gélom obsahujúcim pigment. Našťastie bola aplikácia veľmi jednoduchá, trvala pár sekúnd a zvládne ju každý. Do obočia sa dostalo primerané množstvo farby, ktoré som potom krásne rozčesala vďaka super praktickej kefke. Gosh Defining Brow Gel sa dá naniesť na holé obočie, na bežné denné nosenie, ale môžete si pre zvýraznenie pomôcť ešte ceruzkou, to pri líčení na večer. Odporúčam všetkými desiatimi.

Štefánia T.

NYX gél na obočie

NYX Professional Makeup Tinted Brow Mascara

Nájsť najlepšiu maskaru na obočie je vcelku boj – ale toto spĺňa všetky moje očakávania. NYX Professional Makeup Tinted Brow Mascara dobre drží tvar obočia, na kefke nie je príliš veľa produktu, takže naozaj farbí len vlásky obočia, a nie všetko naokolo. Zároveň sa ale dá použiť aj na domaľovanie obočia, čo oceňujem (stačí vziať štetček a domaľovať vlásky v miestach, kde chýbajú). Na konci dňa obočie stále drží tvar a nie je rozmazané/roztečené. Celkovo som teda veľmi spokojná. :-)

Barbora H.

Max Factor gél na obočie

Max Factor Brow Revival

Priznám sa, že s týmto typom aplikátora som ešte nemala skúsenosti. Preto som bola trochu nervózna, ale nanášanie maskary na obočie Max Factor Brow Revival bolo našťastie také ľahké, že som to rýchlo zvládla. Na prvýkrát som štetček mierne otrela o hrdlo fľaštičky, aby som sa vyhla veľkému množstvu maskary na aplikátore. Pigment pekne zasychá, ale obočie nestvrdne ani sa nezlepí. Ale najlepšie je pre mňa to, že som dokázala vytvarovať tú časť obočia, kde mám chĺpkov dosť, a zároveň som mohla prirodzene vyplniť miesta, kde mi ich toľko nerastie.

Adriana Š.

 

Po prečítaní recenzií pre vás určite nebude problém vybrať ideálnu maskaru či najlepší gél na obočie. A nezabudnite – dokonalý celkový look vám zaručí jedine správne zvolený odtieň, ktorým si obočie zvýrazníte.