Recenzie: Najlepšie šampóny na vlasy pre mužov

šampóny pre mužov, najlepšie šampóny pre mužov

 

Umývate si vlasy namiesto pánskeho šampónu obyčajným „sprcháčom“ alebo používate šampón proti lupinám svojej drahej polovičky? Pánska pokožka hlavy je omnoho slabšia než u žien, má nižší prirodzený pomer ceramidov a zároveň produkuje viac mazu. Preto vám „cudzie“ produkty dobrú službu nepreukážu. Radšej choďte vlastnou cestou. A možno si na základe recenzií na top pánske šampóny vyberiete najlepší šampón pre mužov, ktorý bude sedieť vášmu typu vlasov a pokožke hlavy.

 

S ktorým šampónom pre mužov si budete rozumieť najviac

  • Normálne vlasy – Vystačíte si s bežnou starostlivosťou, ale v záujme svojich vlasov a pokožky hlavy voľte šetrné a zároveň hydratačné pánske šampóny.
  • Jemné vlasy – Ak už po pár hodinách pôsobí váš účes uľahnuto, siahnite po objemovom šampóne.
  • Kučeravé vlasy – Namiesto toho, aby ste sa kučierky snažili vyhladiť, si kúpte šampón, ktorý ich prirodzenú textúru zdôrazní.
  • Rovné vlasy – Sú vaše vlasy až prísne rovné a zároveň radi elektrizujú a trčia do všetkých strán? Poobzerajte sa po uhladzujúcom hydratačnom šampóne.
  • Oslabené vlasy – Majú vaše vlasy sklon k lámaniu a sem-tam si všimnete rozštiepené končeky? Voľte šetrný pánsky šampón bez sulfátov.
  • Mastné vlasy – Ak sa vám mastí pokožka hlavy a vlasy, odpoveďou je šampón na mastné vlasy pre mužov. Usmerní tvorbu kožného mazu a zároveň vlasovej pokožke dodá výživu a hydratáciu.
  • Suchá pokožka hlavy alebo lupiny – Všímate si drobné biele šupinky alebo lupiny? Vaša pokožka hlavy volá po poriadnej dávke živín a vlahy. Nič, čo by nenapravil kvalitný šampón proti lupinám pre mužov.
  • Šedé vlasy – Aby mali striebristé vlasy zdravý lesk a farbu, používajte špeciálny šampón na šediny pre mužov.
  • Začínate plešatieť – Tu pomôžu posilňujúce kofeínové šampóny pre mužov, šampóny na rast vlasov pre mužov alebo šampóny proti vypadávaniu vlasov pre mužov. Alebo sa na „záchranu“ zvyšných vlasov môžete vykašľať, ísť dohola a preskočiť k ďalšiemu bodu.
  • Oholená hlava – Máte pocit, že s holou hlavou nemusíte šampón vôbec riešiť? Omyl, pokožku hlavy nechránia žiadne vlasy, takže je náchylnejšia na vysúšanie a viac na ňu pôsobia nepriaznivé vonkajšie vplyvy. Paradoxne vás tak môžu začať trápiť lupiny, aj keď ste ich nikdy predtým nemali. Stavte na hydratačné a výživné šampóny na vlasy pre mužov určené na starostlivosť o vlasovú pokožku.

 

Recenzie na najlepšie šampóny na vlasy pre mužov

 

Kérastase Densifique Bain Densité Homme

Aj keď okrem prvých šedín nemám s vlasmi problémy, šampóny často striedam (vraj sa to má robiť) a rád ich testujem. Po šampóne na rast vlasov pre mužov Kérastase Densifique Bain Densité Homme som pokukoval dosť dlho a keď som ho potom našiel za lepšiu cenu než v kamennom obchode, tak som sa ho rozhodol vyskúšať. Je jasné, že po pár použitiach všetky dlhodobé efekty neucítim, takže toto sú skôr moje prvé dojmy.

 

Prvé, čo ma prekvapilo, bola vôňa, čakal som všetko, len nie vôňu lesa a stromov. Možno subjektívny pocit, ale nadchla ma. Konzistencia je vcelku bežná, čo je ale naozaj intenzívne, je penenie. Šampónu stačí fakt málo, takže trošku vyššia cena sa dá tolerovať. A čo ma nadchlo úplne najviac? Že minimálne jedna z vecí, ktoré sľubuje, platí! Áno, hneď po uschnutí vlasov máte pocit, že sú hustejšie. Takže uvidíme, aký bude efekt po dlhšom používaní, ale zatiaľ úplná spokojnosť.

 

Radoslav Š.

 

Framesi Barber Gen Fortifying

Šampón pre mužov proti vypadávaniu vlasov Framesi Barber Gen Fortifying má príjemnú vôňu, ktorá nie je vôbec výrazná, a predsa ju krásne cítiť. Stačí ho naozaj trochu, veľmi napení. Umýva veľmi dobre a vlasy sú po ňom príjemne jemné. Po usušení majú znateľne vyšší objem.

 

Čestmír S.

 

Redken Brews

Pánsky šampón na vlasy Redken Brews dobre pení aj pri malom množstve. Mentol skvele osvieži a prekrví pokožku hlavy, ale pozor, aby sa nedostal do očí. To je potom silné a štipľavé osvieženie.

 

Michal K.

 

American Crew Fortifying

Výrobky od American Crew používam už dlho a pravidelne. Obnovujúceho šampónu pre hustotu vlasov American Crew Fortifying stačí len malá kvapka, dobre pení, preto vydrží dlho. Mám pocit čistých vlasov hneď po prvom umytí a príjemne vonia. Stimulujúci účinok zatiaľ nedokážem posúdiť.

Ján D.

 

Alpecin Hair Energizer Coffein Shampoo C1

Predtým som neveril na veľký účinok šampónu, nečakal som, že mi druhý deň narastú husté vlasy. Zatiaľ som príjemne prekvapený.

Kofeínový šampón pre mužov Alpecin Hair Energizer Coffein Shampoo C1 má sviežu vôňu, veľmi dobre sa používa. Netečie veľa ani málo, dobre pení, ľahko sa dá zmyť, necítim štípanie v očiach.

Vlasy sú po opláchnutí pevnejšie. Po niekoľkých umytiach pozorujem menej vypadaných vlasov, účes vyzerá hustejší. Teším sa, ako sa prejaví dlhodobé používanie. Oceňujem aj tvar fľaše, ktorá dobre stojí aj dnom nahor. Určite šampón odporučím aj švagrovi, ktorý zháňa fungujúci prípravok proti vypadávaniu vlasov.

 

Peter H.

 

Alfaparf Milano Blends of Many

Po prečítaní všetkých pozitívnych komentárov som tento šampón musel vyskúšať. Som úplne spokojný. Alfaparf Milano Blends of Many dodáva vlasom hustotu a krásne vonia po kombinácii badiánu, santalového dreva a pačuli. A ako príjemný bonus zanecháva vlasy krásne jemné a žiarivo lesklé. Tento šampón môžem len odporučiť!

 

Daniel T.

 

Sebastian Professional SEB MAN The Purist

Čistiaci šampón Sebastian Professional SEB MAN The Purist mal celkom intenzívnu parfumáciu, ktorá ale bola mne osobne veľmi príjemná. Dobre sa aplikuje, pení tak akurát. Má krémovú textúru, s ktorou sa dobre pracuje. Dôkladne vlasy umyje a zbaví všetkých nečistôt vrátane stylingových prípravkov. Som spokojný.

 

Peter J.

 

Vieme, že nájsť ten správny šampón na vlasy pre mužov nie je úplne jednoduché, ale veríme, že vďaka týmto recenziám vám jeho výber pôjde jedna báseň!