RECENZIE: Top 8 najlepších leskov na pery!

Top 8 najlepších leskov na pery!

Číry, tónovaný, farebný, s glitrami alebo s príchuťou… Alebo snáď bez? Lesky na pery boli chvíľu „out“, ale teraz sú späť so všetkou slávou. A že je z čoho vyberať! Aby sme vám voľbu toho pravého čo najviac uľahčili, vyskúšali sme ich peknú kôpku. Pozrite sa, ktorých osem to u nás vyhralo!

Najlepšie lesky na pery majú spoločných hneď niekoľko vecí. Perám dodajú takmer oslnivý lesk, objem aj hydratáciu. Žiadny z nich nelepí ani sa nerozpíja. Potom už záleží len na vás, či siahnete po lesku s trblietkami alebo so sýtou farbou. Hlavné je, aby vám padol ako uliaty, príjemne sa nosil a rovnomerne sa nanášal.

Najlepší lesk na pery podľa tónu pleti

S celkovým vzhľadom sa pomocou dobre zvoleného lesku na pery dajú robiť doslova kúzla. Ktorý si dokonale porozumie s vašou pleťou?

  • Svetlá – Skúste použiť akýkoľvek ružový lesk na pery, uvidíte, že budete spokojná.
  • Stredná a s olivovým podtónom – Najviac vám budú slušať marhuľové a lososové odtiene.
  • Tmavá – Karamel, čokoláda, bobuľové ovocie – to sú farby vášho ideálneho lesku.

Ako vybrať lesk na pery podľa príležitosti

Do školy a do práce – Netlačte na pílu. Vystačíte si s jemne tónovaným alebo bezfarebným leskom na pery.

Na schôdzku a koncert – Nechajte svoje pery hrať prím! Nebojte sa farieb a buďte kreatívna. Hodiť sa môžu trblietky a ak chcete naozaj zvodný look, siahnite po lesku na zväčšenie pier.

Na prechádzku – Vonku rozhodne nechcete pery po chvíli osviežovať novou vrstvou. Vezmite si dlhotrvajúci lesk na pery a keď bude mať SPF aspoň 15, jedine dobre.

Recenzie na osem najlepších leskov na pery

Pat McGrath Lust: Gloss

Trblietavý lesk na pery Pat McGrath Lust je úžasná záležitosť. Obsahuje zlaté trblietky, samotný základ je však transparentný. Pery robí krásne šťavnaté. Textúra je veľmi príjemná, lesk sa po cca 30 minútach vstrebe a pery zjemní.

Lucia K.

Pat McGrath Lust: Gloss recenzia

Bourjois 3D Effet Gloss

Na testovanie som dostala lesk na pery Bourjois 3D Effet Gloss v odtieni 03. Najprv musím povedať, že tá farba je dokonalá! Je to prirodzený mauve odtieň, ktorý sadne snáď úplne každému. Čo sa týka ostatných vlastností, robí, čo sľubuje. Je pekne hydratačný a pery opticky zväčšuje. Na mňa je možno trošku lepivejší, ale nie je to nič, čo by mi vyložene vadilo. Je ideálny aj na cesty do kabelky – môžem sa tak upraviť kedykoľvek počas dňa. Je proste úžasný!

Zuzka Ch.

Bourjois 3D Effet Gloss recenzia

Clarins Natural Lip Perfector

Clarins Natural Lip Perfector je naozaj krásny a jemný lesk, ktorý na perách dlho vydrží. Hlavne teraz, keď je vonku sychravo, som lesk ocenila, pretože pery pekne hydratuje a zvláčňuje. Zbohom, suché pery! A navyše ústa opticky zväčší.

Patrícia Š.

Clarins Natural Lip Perfector recenzia

Collistar Plumping Gloss

Zväčšujúci lesk na pery Collistar Plumping Gloss je veľmi príjemný. Nelepí a zanecháva pery vláčne a vyživené. Je skôr priehľadný, takže pôsobí decentne a prirodzene – no zároveň vyzerá zvodne. Viditeľne zväčšuje objem pier hneď po aplikácii.

Kamila B.

Collistar Plumping Gloss recenzia

NYX Professional Makeup #thisiseverything

Olejček #thisiseverything od NYX je skutočne príjemný produkt na pery – v odtieni Sheer nemá žiadne tónovanie, a predsa plní funkciu decentného lesku. Ani trochu nelepí a nemá žiadnu parfumáciu. Navyše pery vyživí a hydratuje, takže by som ho zaradila skôr medzi ošetrujúce produkty než dekoratívnu kozmetiku. Rada by som vyskúšala aj ďalšie odtiene, dokážem si ich predstaviť ako top coat matného rúžu, čím by sa dali vytvoriť super farebné kombinácie na každodenné aj výraznejšie líčenie.

Lenka F.

NYX Professional Makeup #thisiseverything recenzia

NOBEA Day-to-Day

Sada hydratačných leskov na pery Nobea Day-to-Day ma prekvapila po všetkých stránkach. Väčšinou, keď si mám vybrať medzi matným a lesklým rúžom, siahnem po matnom. Ale tieto lesky sú milé oživenie, ktoré si rada doprajem. Super je kombinácia farieb v balení. Dva studené a dva teplé odtiene sa krásne dopĺňajú a prekvapivo dobre kombinujú. Ale pozor, nie sú to typické zafarbené lesky, preto neočakávajte veľkú pigmentáciu. Skôr by som to popísala ako ľahké sfarbenie alebo tónovanie. Som tiež rada, že Nobea vôbec nie je lepivá, naopak, na perách pôsobí ako hutnejší balzam. Príjemný bonus je aj vôňa. Podľa mňa sú lesky od Nobey príjemné osvieženie – momentálne vlastne skoro nič iné nepoužívam.

Jana M.

NOBEA Day-to-Day recenzia

Shiseido Shimmer GelGloss

Zrkadielko, zrkadielko, povedz mi, kto je na svete najligotavejší? Podľa mňa je to jednoznačne Shiseido Shimmer GelGloss. Má nádherný finiš – takmer zrkadlový lesk spolu s veľkou dávkou jemných zlatých trblietok. Vyzerá bombasticky na perách a vďaka efektnému baleniu aj v kabelke. Okrem toho je veľmi pohodlný, nelepí a pery sú po ňom vláčne. Skúšala som odtieň Kogane Gold a už teraz pokukujem po ďalšom – áno, tak veľmi dobrý je.

Andrea K.

Shiseido Shimmer GelGloss recenzia

Smashbox Gloss Angeles High Shine

Lesk na pery Smashbox Gloss Angeles High Shine ma milo prekvapil. Aplikácia je ľahká a nech nanesiem akékoľvek množstvo, lesk sa nelepí a drží na perách ako pribitý. Zároveň je dosť hydratačný. Používam ho samostatne aj cez matné rúže. Skvelý produkt!

Ivana F.

Smashbox Gloss Angeles High Shine recenzia

Ktorý lesk na pery z našej šťastnej osmičky vás najviac zaujal a s ktorým máte najlepšiu skúsenosť? Dajte nám vedieť v komentároch!