Sedem tipov na to, ako sa starať o vlasy v lete

More a piesok, terasa aj rozpálené uličky mesta. Slniečko dáva vašim vlasom zabrať, nech už ste kdekoľvek. Spísali sme pre vás niekoľko rád, keďže vaša hriva potrebuje ochrániť rovnako ako vaša pokožka.

tipy na starostlivosť o vlasy v lete

TIP NO. 1 Nepreháňajte to s umývaním

Každodenné umývanie vlasov sa neodporúča z dôvodu úbytku nevyhnutných olejov, ktoré im prospievajú. Doprajte im letné prázdniny a presedlajte na suché šampóny. Vlasom dodajú objem, príjemnú vôňu a navyše budú vyzerať ako čerstvo umyté. Vo chvíli, keď už umývanie nemožno odkladať, siahnite po šampónoch, ktoré boli špeciálne vyvinuté pre potreby vlasov namáhaných slnkom, ako je napríklad ten od Schwarzkopf Professional.

ochranný šampón na vlasy a telo Schwarzkopf Professional BC Bonacure Sun Protect

TIP NO. 2 Kondicionér je kráľ

Vaša hriva potrebuje hydratáciu a výživu, o ktoré ich slnečné lúče v lete pripravujú. Kondicionér Klorane Ylang-Ylang má úžasnú kvetinovú vôňu a navyše naozaj dodrží to, čo sľubuje – hydratuje slniečkom namáhané vlasy, ktoré sa budú lepšie rozčesávať. A niečo pre DIY (= Do It by Yourself) nadšencov? Prepláchnite si aspoň raz týždenne vlasy vodou s jablčným octom. Dokáže čiastočne nahradiť účinky kondicionéra a chráni vlasy pred nepriaznivými vplyvmi chlóru.

obnovujúci kondicionér pre vlasy namáhané slnkom Klorane Ylang-Ylang

TIP NO. 3 Nie je maska ako maska

Maska na vlasy je perfektná letná láska. Dajte tej správnej aspoň 10 minút a dokáže zázraky. Nanášajte ju do dĺžok a končekov vlasov, a to po alebo aj pred umytím. Raz za týždeň si môžete dopriať aj hĺbkovú starostlivosť, ktorú nechajte pôsobiť cez noc. V takom prípade si však vlasy zabaľte najlepšie do uteráka alebo inej pokrývky hlavy. Medzi TOP letné masky s UV filtrami patrí regeneračná Kérastase Soleil či Serie Expert Solar Sublime s Aloe vera.

ošetrujúca maska Kérastase Soleil Masque Après-Soleil a vyživujúca maska L’Oréal Professionnel Serie Expert Solar Sublime

TIP NO. 4 Dolu s teplotou

V lete je už dostatočne teplo na to, aby ste ním vaše vlasy museli trápiť ešte viac. Skúste preto vynechať fény, žehličky a kulmy. Prirodzené teplo ich predsa len vysuší lepšie a zdravšie. Zvoľte bezoplachovú starostlivosť, ktorá kučery uhladí a pomôže im uschnúť do krásy. Choďte na to s regeneračnou a posilňujúcou kúrou 2 v 1, ďalším skvelým letným kúskom, ktorý chráni, a pritom obnovuje vlasové vlákna.

regeneračná a posilňujúca kúra Schwarzkopf Professional BC Bonacure Sun Protect

TIP NO. 5 Chlór vám už neublíži

Užívate si chvíľky pri bazéne a radi si zaplávate? Tak určite viete, čo dokáže chlór narobiť s vlasmi. Obzvlášť blondínky, ktorým ich zvládne zafarbiť nepekne do zelena. Aj na to však existuje riešenie. Pred plávaním si dôkladne namočte (ale nešampónujte) vlasy pod sprchou, čím predídete nežiaducim účinkom chlóru.

TIP NO. 6 Ochrana zhora

Najrôznejšie klobúky, šiltovky a šatky sú teraz trendy, čo je ďalší dôvod, prečo si ich vziať so sebou, ak vás čaká celý deň na slnku. V prvom rade však chránia citlivú pokožku hlavy a navyše sa vďaka nim vyhnete aj nepríjemnému úpalu. Zdravie vlasov si rýchlo a jednoducho poistíte aj ochrannými sprejmi, ktoré vám v kufri nezaberú takmer žiadne miesto. Skúste napríklad Serie Expert Solar Sublime.

sprej na vlasy pre vlasy namáhané slnkom L’Oréal Professionnel Serie Expert Solar Sublime

TIP NO. 7 Nefarbite

Dobre, vieme, že to nie je úplne ľahké. Ale skúste sa farbeniu vyhnúť aspoň pred dovolenkou. Prečo? Pretože vplyvom slanej vody a slnka farba stráca všetku žiaru. V kaderníckom salóne si nechajte pred dovolenkou radšej len zastrihnúť končeky, čo vlasom v lete len prospeje. Vyberajte si starostlivosť pre farbené vlasy namáhané slnkom.

starostlivosť pre vlasy namáhané slnkom od Kérastase Soleil