Slávnostné líčenie nielen na Vianoce

 

adventné líčenie

Advent sa nesie nielen v znamení nákupov darčekov, vône škorice a spevu kolied. Prináša so sebou tiež večierky, stretnutia s priateľmi a ďalšie príležitosti na trochu výraznejšie a slávnostné líčenie. Prečítajte si niekoľko trikov na líčenie očí vhodné práve pre tieto chvíle. 

 

Perfektný základ

Skôr ako sa presunieme k očiam, nezabudnite na zjednotenú a jemne prejasnenú pleť, ktorá by mala byť základom každého líčenia. V závislosti od typu vašej pleti siahnite po mejkape od Maybelline, či už hydratačnom Affinitone alebo skôr Fit Me Matte & Poreless určenom na normálnu až mastnú pleť. Nikdy ho však nezabudnite rozotrieť až na krk, zľahka na uši a pozdĺž celej vlasovej línie. Zdravý vzhľad dosiahnete lícenkou z radu Fit Me, ktorá zachová farbu na líčkach aj vtedy, keď sa schováte pred vonkajším mrazom.

 

Jednoduché, ale slávnostné tiene

Dymové tiene sú pre mnoho žien tak trocha nočnou morou. Tu je jednoduchý návod na to, ako si ich vykúzliť pomocou 4 tieňov z malej paletky City Mini Palette v odtieni Rooftop Bronzes od Maybelline. Pred ich nanesením si môžete na viečko aplikovať korektor, ktorý nechá tiene lepšie vyniknúť a poradí si tiež s prípadnými žilkami. Ako prvý zvoľte najsvetlejší zlatý tieň z paletky, ktorý naneste na celé pohyblivé viečko. Ideálne siahnite po štetci s dlhšími štetinkami, ktorým vytvoríte jemný základ. Bronzovým odtieňom sa zamerajte na celý ohyb viečka – oku tým dodáte väčšiu hĺbku. Nechajte si minútku na tieňovanie, aby ste sa vyhli výraznému a neprirodzenému prechodu medzi tieňmi. Najtmavším tieňom z paletky viečko následne orámujte, a to pozdĺž vonkajšej strany spodného viečka. Pokiaľ zvyknete nosiť linku, vytvorte si ju práve pomocou tohto tmavého tieňa aj popri horných mihalniciach. A naopak, po najsvetlejšom tieni siahnite pre rozjasnenie vzhľadu, a pokojne ho prstom naneste do vnútorného kútika oka pre vyššiu intenzitu. Celé líčenie môžete zjednotiť tak, že tento tieň použijete aj ako klasický rozjasňovač na lícne kosti, hranu nosa a nad hornú peru.

 

 paletka na adventné líčenie

 

Dve bodky na záver

Je jedna vec, na ktorú by ste pri výraznom líčení očí nemali nikdy zabúdať, a to je riasenka. Jednou z ikon značky Maybelline je jednoznačne Lash Sensational, ktorá vaše riasy nielen predĺži a zahustí, ale vďaka špeciálnej kefke z nich vytvorí dokonalí vejár. Ak máte skôr menšie oči, naneste ju len na horné mihalnice, no zato vo väčšej vrstve. A druhou bodkou je samozrejme rúž. Môžete sa odviazať s červeným, ale my odporúčame skôr nude odtiene rúžu SuperStay Matte Ink, na ktorý sa môžete spoľahnúť počas celého večierka a rozhodne prežije i kapra či pár kúskov vianočného pečiva.  

 

Ak si chcete toto líčenie pozrieť krok za krokom, a navyše sa pobaviť na tom, ako ešte sa dajú ozdobovať medovníčky, sledujte najnovšiu epizódu Make-up in the City s Monikou Bagárovou a Denisou Pfauserovou.