Späť do osemdesiatych: Tipy pre make-up, ktoré fungujú dodnes

Retro móda a retro kozmetické tipy budú vždy trendy. Niekedy je však ťažké rozpoznať, čo stále letí a čo už sa, naopak, považuje za nevkus. Móda 80. rokov je dobrým príkladom toho, čo sa s odstupom času zdá vo všetkých smeroch veľmi premrštené. Moderný make-up a moderné štýly sú dnes oveľa prirodzenejšie. Prečo teda do dnešnej doby nevniesť trochu štýlu osemdesiatych rokov?

Nebojte sa, chce to len trochu odvahy a šikovnosti. Vyskúšajte niektoré z našich tipov a určite zvládnete líčenie, ktoré vám budú všetci závidieť. Práve preto vám predstavujeme tie najhorúcejšie trendy z kozmetiky a účesov 80. rokov.

Farebné a výrazné očné tiene

Pre očné tiene 80. rokov, či už v dúhových, alebo reflexných farbách, je typická výrazná farba a tvar. Plastickejší osemdesiatkový look dosiahnete skombinovaním troch farieb. Prvú farbu naneste na spodnú časť viečka až po záhyb. Ako druhá bude šikmá vrstva farby, ktorá sa končí tesne nad záhybom očného viečka. Nakoniec použite tretiu farbu pozdĺž obočia.

Extra tip navyše: Pre väčší efekt môžete farby pretiahnuť až k vnútornej strane chrbta nosa na oboch stranách. Ako to má vyzerať, si pozrite na obrázku.

Tento výsledok môžete dosiahnuť so súpravou očných tieňov AFFECT Provocation, ktorá obsahuje 6 výrazných farieb očných tieňov, s kolekciou očných tieňov „Hypnose“ od Lancome alebo s paletou NYX Professional Makeup, ktorá ponúka 6 farieb.

Očné linky a tiene okolo očí

Očné linky boli vždy nevyhnutným doplnkom každého make-upu, no v 80. rokoch bolo obzvlášť trendy doplniť ich ešte kontrastným tieňom pod očami. S použitím tekutých očných liniek alebo ceruzky môžete tento výsledok dosiahnuť tak, že nafarbíte vnútornú stranu horných a spodných viečok. Farbu potom ešte zvýraznite očnými tieňmi v dobre zladenom odtieni.

Pre zavŕšenie celého efektu je nutné pridať ešte dymový tieň pod očami. Ten by mal byť zladený so základnou farbou očných tieňov, ktorú ste použili na hornom viečku. Očné linky by však mali byť kontrastné, aby bol výsledok čo najvýraznejší. Na spodnej strane viečok jemne pridávajte ďalšiu farbu tak, aby sa jej okraje postupne strácali v pokožke.

Skvelý výber ceruziek na očné tiene v bohatých farbách ponúka „Expression“ od Maybelline alebo „Quickliner“ od Clinique.

Bohatšie obočie

Husté a bohaté obočie patrí k najikonickejším aspektom 80. rokov, ktorý si uchoval svoje čaro dodnes. Použite suchú maskaru a vytvarujte obočie do požadovaného tvaru. Potom vezmite šikmý štetec a nanášaním tieňov, ktoré zodpovedajú farbe obočia, zvýraznite jeho tvar a zaplňte všetky slabšie miesta. Na okrajoch obočie mierne predĺžte.

Vyskúšajte túto súpravu ceruzky 2 v 1 a gélu na obočie z kolekcie „Brow Fantasy“ od Revlon. Odporúčame tiež tieň na obočie od Catrice nazvaný „Prime and Fine“.

Extravagantná lícenka

Jedným z najkontroverznejších trendov v make-upe 80. rokov bolo veľmi odvážne použitie lícenky. Dnes sa tomuto vzhľadu približujú trendy „highlighting“ a „strobing“, pri ktorých sa používajú trblietavé odtiene na zvýraznenie líc. Dobre poslúži kombinácia ružovej, broskyňovej a žltej lícenky, ktoré nanesiete vo vrstvách postupne tak, že najtmavší odtieň bude základnou farbou pre kontúry.

Najlepším produktom pre vytvorenie tohto vzhľadu je bezpochyby „Cheek Palette“ od Nars. Táto súprava obsahuje ružový, broskyňový, koralový a žltý odtieň. Trochu modernejším variantom je púdrová lícenka „Le Prisme“ od Givenchy so zmesou 4 ružových odtieňov.

Účesy 80. rokov

Účesy 80. rokov sa po všetkých stránkach vymykali všetkému, čo bolo dovtedy považované za tradičné a normálne. Svetu vládli trvalé, vlnky a zostrihy, ktoré dnes už zväčša nikoho neoslnia.

Niektoré ženy však propagovali hypermoderné účesy, ktoré zostávajú populárne dodnes. Jeden z nich spočíva v oholení vlasov na bokoch hlavy a zároveň ich bohatom vyčesaní hore. Môžete zvoliť veľmi elegantný šikmý zostrih alebo, naopak, zvýšiť objem pre bohatší a rafinovaný vzhľad.

Kľúčový produkt pre dosiahnutie úžasného objemu vlasov je stylingový gél pre objem a tvar„Big“ od Sexy Hair. Váš účes bude držať vďaka silnému spreju na vlasy, ako napríklad „Silhouette Super Hold“ od Schwarzkopf Professional.

Falošné pehy

Od chvíle, keď vstúpila na scénu Marilyn Monroe, začali ženy po celom svete túžiť po tomto trochu netradičnom doplnku. Pokiaľ máte rebelskú či nostalgickú náladu, namaľujte si vedľa pier malé znamienko.

Skúste očné linky „Automatic“ od Brische. Nanášajú sa ľahko a rýchlo.

Neónový lak na nechty

Laky na nechty sa neustále vyvíjajú a mali by odrážať najmä vašu náladu. Skúste toto leto trochu nostalgie s klasickým neónovým lakom na nechty z 80. rokov. Nič vás nedostane do letnej nálady tak ako neónová manikúra! Vyskúšajte napríklad kolekciu Dermacol Neon