Spí sa vám dobre? Vašim vlasom možno nie

Spí sa vám dobre? Vašim vlasom možno nie

úprava vlasov pred spaním

Ako si upravujete svoje vlasy pred tým, než idete spať? Zopnete si ich mokré bez úpravy? Nerozčešete a úpravu necháte na ráno? Obzvlášť ak máte dlhé vlasy a chcete sa vyvarovať ich ničeniu, mali by ste dbať aj na starostlivosť počas spánku. V nasledujúcom článku sa dočítate, akým chybám sa vyvarovať.

Mokré vlasy

Obvyklou chybou je, ak chodíte spať s mokrými vlasmi a to predovšetkým pokiaľ nechávate vlasy voľne uschnúť. Mokré vlasy majú väčšiu tendenciu lámať sa. Počas nočného prevaľovania sa vlasy trú o vankúš a tým sa mechanicky ničia. Ak vlasy stiahnete do voľnejšieho drdolu, alebo zapletiete do vrkoča, neničia sa tak. Lepšie je však pred spaním nechať vlasy voľne preschnúť, aspoň do polosucha.

Úprava vlasov

Pred spaním nezabudnite vlasy rozčesať šetrnou kefou. Odporúčame napríklad Tangle teezer alebo inú kefu, ktorá vám vyhovuje . Po prvé si  tým ušetríte čas strávený úpravou vlasov ráno, za druhé nie je vhodné chodiť spať s nerozčesanými vlasmi. Tie sa totiž môžu ďalej zamotávať a nenávratne poškodzovať .

Možno ste nevedeli, že česaním sa rovnomerne rozmiestni maz, ktorý sa na vlasoch nahromadil počas celého dňa. Maz vlasy chráni pred lámaním. Ak používate stylingové prípravky (lak, penové tužidlo) je nutné ich večer z vlasov tiež vyčesať.

TIP: Použite saténovú obliečku na vankúš. Táto tkanina zabraňuje prílišnému treniu vlasov.

Prebuďte sa s krásnymi vlasmi - kozmetika na nočnú starostlivosť

Ak večer predtým viete, že budete mať ráno dosť času na úpravu vlasov vrátane umývania, môžete čas spánku využiť na hĺbkovú regeneráciu vlasov. Doprajte si napríklad kúru zloženú z vlasových olejov a vašej obľúbenej masky na vlasy. Nezabudnite vlasy omotať napríklad potravinovou fóliou a upevniť čelenkou alebo voľnou čiapkou.

Nebojte sa experimentovať, do masky si môžete primiešať kokosový olej, ricínový olej, avokádový olej, olej z kukuričných klíčkov, makadamiový olej, alebo osvedčený panenský olivový olej. Oleje musia byť lisovavé za studena. Čo sa týka masky mala by byť čiste alebo aspoň z väčšiny prírodná. Niektorí výrobcovia priamo ponúkajú nočné vlasové kúry. Vystačíte si však s akoukoľvek maskou zloženou z prírodných zložiek. Odporúčame napríklad vyskúšanú masku s mangovým maslom Klorane, kde vám stačí na aplikáciu málo z nej. Vôbec najlepšou vlasovou bombou je zmiešať oleje dohromady a vlasovú masku použiť len na zahustenie - tak, aby vám v noci olej po vlasoch nestekal. Kúru nenanášajte ku korienkom, len od uší až ku končekom tak, aby ste korienky vlasov príliš nezaťažovali.

Kam ďalej? Navštívte našu kategóriu produktov so starostlivosťou o vlasy, alebo si prečítajte ďalšie články o starostlivosti o vlasy.