Správna aplikácia parfému alebo ako čo najdlhšie voňať

Coco Chanel raz vyhlásila, že by mal byť parfém aplikovaný na miesta, na ktorých túži byť žena pobozkaná. Výrok znie síce romanticky, avšak nie vždy môže byť tou pravou voľbou a je potrebné zohľadniť aj iné, viac praktické rady. Nasledujúce riadky vám poskytnú nielen zaujímavé postrehy, ale tiež vhodné tipy, ktoré vám pomôžu arómu parfému dlhšie udržať a zintenzívniť.

parfem1

Pulzové body

Tieto body sú miesta na pokožke, ktoré sú najviac prekrvené a teplé, čo napomáha lepšiemu a silnejšiemu rozvinutiu vône. Pulzové body možno nájsť na vnútornom zápästí, krčnej tepne, pokožke za ušami, lakťovej jamke, podkolennej jamke, spánkoch alebo vo výstrihu. Parfém aplikovaný na pulzové miesta sa lepšie uvoľňuje a postupne vyžaruje vôňu v reakcii na telesné teplo v priebehu celého dňa.
Čomu sa vyvarovať!
Poďme si naliať pohár čistého vína. Parfémy síce krásne voňajú, ale rozhodne nechutia! A aj napriek už predtým uvedenú krásnu radu od Coco Chanel, zabráňte aplikácii vône na miesta, kde by ich mohol niekto ochutnať.

Ako parfém aplikovať

Vôňu aplikujte vždy predtým, ako sa oblečiete a ozdobíte šperkmi. Niektoré parfémy zanechávajú ťažko odstrániteľné škvrny na látke, reagujú s kovmi a poškodzujú pravé perly. Pokiaľ ste zvyknutí nanášať parfém na oblečenie, odporúčame vyskúšať novú vôňu najskôr na látke, u ktorej vám prípadné poškodenie farby nebude tak vadiť a najmä tu platí - čím menej, tým lepšie. Pred klasickým priamym strieknutím na koži uprednostňujú niektoré ženy rozprášiť vôňu do vzduchu a následne sa cez voňavý opar prejsť. Jedná sa však o celkom drahú variantu aplikácie. Pokiaľ je vám každá kvapka vzácna, táto metóda nebude tou pravou orechovou.

Tip pri skúšaní novej vône - Vyvarujte sa ako prudkému mávaniu papierovými prúžkami, tak klasickému treniu zápästia ihneď po aplikácii, zabránite tak nežiaducemu zahriatiu vône. Aby ste ucítili všetky bázy, nechajte vôňu chvíľu rozležať na ruke a pričuchnite, potom počkajte minimálne dvadsať minút až hodinu pre rozležanie do ďalších vonných esencií.

Voňavé vlasy

Nanesenie vône do vlasov je skvelým spôsobom ako zaistiť jemné pôsobenie vône v priebehu celého dňa. Buďte však opatrní, vstrieknutie do čerstvo umytých vlasov alebo pravidelné používanie výrazne aromatických vlasových prípravkov bude mať za následok zmenu arómy. Ďalej pamätajte, že alkohol obsiahnutý v parféme môže vlasy výrazne vysušiť. Vôňu tak nanášajte z väčšej vzdialenosti, ideálne z minimálne 20 cm.

Ako predĺžiť trvanie vône?

Existuje niekoľko trikov, ktoré napomôžu predĺžiť trvanie vône. Faktom je, že vôňa rýchlejšie vyprchá na suchej pokožke. Vopred použitý neparfémovaný hydratačný krém je skvelou základňou pre následné nanesenie vône. Navlhčená koža zabráni vsiaknutiu arómy do pórov, čo napomáha postupnému a dlhotrvajúcemu rozvinutiu vône.
Spoločné používanie produktov kozmetiky rovnakej rady je ďalším spôsobom ako predĺžiť trvanie vône. Môžete kombinovať telový gél, telové mlieko alebo dezodorant rovnakej vône a značky. Tým zabránite nielen nežiaducej zmene vône, ale pomôžete si ju naplno rozvinúť.