Starajte sa o svoje vlasy v zime

Používajte vhodný šampón a kondicionér! Šampón a kondicionér by mal byť pevným základom v boji proti nežiaducim zimným vplyvom. Ako ale taký šampón alebo kondicionér vybrať správne? V mrazivom počasí je vhodné používať vlasovú kozmetiku, ktorá má vyživujúce, obnovujúce a ochranné účinky. Vďaka tomu tak dodáte počas umývania vašim vlasom novú vzpruhu a pomôžete im posilniť ich vlastnú obranyschopnosť. Nezabúdajte, že je potrebné používať kondicionér vždy od rovnakej značky ako je šampón, pretože obsiahnuté zložky sa vzájomne dopĺňajú a násobia tak ich účinok. Vlasy tak budú dokonale vyživené. V zime môžete použiť i "ťažšie" kondicionéry na záverečnú starostlivosť. Odporúčame napríklad šampón Kérastase, ktorý je na báze oleja. Vhodný je tiež kondicionér z rovnakej série. Alternatívou je aj šampón L'Oréal Professionnel Absolut Repair Cellular, ktorý regeneruje poškodené vlasy, navracia im lesk a vitalitu. Opäť nezabudnite použiť kondicionér alebo masku z rovnakej série.

vlasova kozmetika

Dehydrovaná pokožka hlavy? Už nikdy viac! V zime sa môže stať, že vplyvom presušeného vzduchu v miestnostiach, začneme trpieť dehydratáciou nielen pokožky na tvári, ale aj dehydratáciou vlasov. Vlasová pokožka nás potom môže nepríjemne svrbieť, čo môže mať za následok tvorbu lupín. Ak sú napadané lupiny na ramenách vašou nočnou morou a chcete týmto problémom predísť, vybavte sa v zime špeciálnymi vlasovými sérami, ktoré sa aplikujú priamo na pokožku hlavy bez oplachovania. Pokožka je dokonale hydratovaná a sérum vytvorí príjemný ochranný film, ktorý zregeneruje svrbiacu a poškriabanú kožu.

Takto ošetrená vlasová pokožka je znovu obnovená a vyživená. Výživný olej na vlasy - pomocník, bez ktorého sa nezaobídete! Možno ste si zvykli používať vlasové oleje v lete, kedy nimi chránite svoju hrivu pred slnečným žiarením a horúcim počasím. Pre vyživujúce oleje je ale vhodná doba v zime, kedy vaše vlasy túžia po živinách a liečebnej starostlivosti. Zaraďte teda vlasové oleje do vašej zimnej vlasovej kozmetiky a uvidíte ten rozdiel! Vlasy budú vyzerať perfektne a budú zdravím priamo žiariť. Vlasové oleje navyše dokážu zamedziť aj nežiaducemu vytváraniu statickej elektriny, ktorá vzniká pri skladaní čiapok, alebo pletených svetrov či rolákov. Málokto tuší, že táto statická elektrina nielenže ničí naše účesy, ale tiež pôsobí škodlivo na samotný povrch vlasu. Vyživujúce oleje sú v zime jednoznačne skvelou voľbou, ktorú nebudete ľutovať! Oleje sú v súčasnej dobe veľkým hitom. Ich výhodou v zimnom období je, že neobsahujú vodu alebo len jej malé množstvo, takže ich môžete bez obáv použiť aj vo veľkých mrazoch. Medzi najobľúbenejšie prípravky patria L'Oréal Professionnel Mythic Oil a Orofluido Beauty Pravidelná starostlivosť v podobe vlasovej masky Pre namáhané a poškodené vlasy v zimnom období je najlepšou odmenou kvalitná vlasová maska, ktorá ich v priebehu niekoľkých minút upokojí a patrične zregeneruje.

Pravidelné používanie vlasových masiek aspoň raz týždenne dokáže naozajstné zázraky. Tiež je známe, že masky na vlasy bývajú tajným trikom modeliek ako oslňovať svoje okolie krásnou šticou aj v období zimy, zatiaľ čo všetci ostatní vlasy bez života skôr schovávajú pod čiapku. Maska sa najčastejšie nanáša na vlhké vlasy, ktoré sa následne zabalia do nahriateho uteráka, či ešte zabalia do igelitovej fólie pre väčšie udržanie tepla. Táto niekoľkominútová relaxácia pomôže nielen vašim vlasom, ale aj vám, pretože sa tak môžete po náročnom dni na chvíľu zastaviť a príjemne si zarelaxovať. Odporúčame "zázrak" s obsahom macadamiového oleja, masku pre suché a poškodené vlasy Macadamia Natural Oil Care alebo cenovo veľmi výhodnú masku Kallos Latte s obsahom mliečnych proteínov. Vyživujúce farby na vlasy

Aj vhodné farby na vlasy môžu vaše vlasy v období zimy posilniť a vyživiť! Kvalitné farby totiž obsahujú veľké množstvo vitamínov a látok, ktoré majú za úlohu vlasové vlákno zregenerovať a posilniť. Novo nafarbené vlasy sú teda poslednou záchranou, ak máte vlasy z extrémnych mrazov viditeľne zničené a bez života. Výživná farba dodá vlasom nový oslnivý lesk, vlasy budú na dotyk jemnejšie a zároveň perfektne vyživené. Je však dôležité vyberať len kvalitnú farbu na vlasy. Doplnky stravy Chcete vlasy podporiť nielen zvonku, ale aj zvnútra? Nie je nič jednoduchšie, ako podporiť ich krásu a zdravie prostredníctvom špeciálnych doplnkov stravy, ktoré sú pre tieto účely určené. Vlasové doplnky obsahujú veľké množstvo vitamínov, vďaka ktorým budú vaše vlasy žiariť zdravím. Ponuka na trhu je skutočne veľmi široká a môžete si vybrať doplnky, ktoré sú vhodné pre vlasy so známkami únavy, proti padaniu a lámaniu vlasov, alebo napríklad pre vlasy, ktoré trápia problémy s lupinami. Pravidlom je, že čím dlhšie vlasy máte, tým viac starostlivosti im musíte venovať. Používajte len kvalitné štetinové kefy alebo Tangle Teezer. Ak nemusíte, vlasy nevysúšajte fénom, ani neupravujte žehličkou. Vlasové prípravky obmieňajte. Navštívte našu sekciu vlasovej kozmetiky, ktorá je naozaj široká. Veríme, že si vyberiete.