Starostlivosť o farbené vlasy v 4 krokoch

 Starostlivosť o farbené vlasy

 

Po žiarivej a sýtej farbe vlasov túži kvôli zvýrazneniu svojej osobnosti alebo kvôli šedinám azda každá žena. Splnenie tohto priania nebolo nikdy jednoduchšie než dnes, keď je na trhu nepreberné množstvo veľmi kvalitných farieb na profesionálne aj domáce použitie. Zároveň je pri farbení nutné mať na mysli, že tento proces zanecháva vlasy suché, matné a na dotyk hrubé. Správna starostlivosť s vhodnou vlasovou kozmetikou však vašim kaderám navráti silu, vitalitu aj žiarivý lesk.

Česaním k zdraviu a kráse

Absolútnym základom pre zdravé a oslnivo lesklé vlasy je pravidelné česanie. Jemné kefovanie stimuluje vlasovú pokožku a zlepšuje transfer výživných látok. Dochádza aj k odstráneniu zvyškov kozmetiky a rozprestretiu vlasového mazu, ktorý vlasy chráni a vyživuje. Kefa na vlasy s diviačími štetinami vlasy perfektne rozčeše a zanechá ich lesklé, hladké a prevzdušnené.

Šampón pre dokonalú očistu

Veľmi dôležitý je výber vhodného šampónu podľa problematiky a aktuálneho stavu vlasov. Ideálne je poradiť sa s odborníkom (kaderníkom, trichológom alebo dermatológom), ktorý vyhodnotí vlasy aj pokožku hlavy. Farbeným vlasom by sme mali dopriavať extra starostlivosť. Šampón Olaplex Professional N°4 zaistí spoľahlivé obalenie nových pigmentov a uchovanie žiarivej farby. Zároveň vlasy regeneruje, vyživuje a intenzívne hydratuje. So záchranou silne namáhaných vlasov fantasticky pomôže vyživujúci šampón pre veľmi poškodené vlasy.

 

Šampón pre dokonalú očistu

 

Nezabúdajte na kondicionér

Po každom umytí je vhodné použiť kondicionér na farbené vlasy, ktorého úlohou je dodať vlasom ochranné aj vyživujúce látky a potrebnú hydratáciu. Posilňujúci kondicionér Olaplex N°5 Bond Maintenance krehké farbené vlasy obnovuje, regeneruje aj posilňuje. Zároveň bráni krepovateniu, uľahčuje rozčesávanie a zvyšuje lesk. Aspoň raz týždenne by sme farbeným vlasom mali dopriať intenzívnu vyživujúcu kúru v podobe masky. Multiochranná vlasová starostlivosť Kérastase Reflection Chromatique slúži na uchovanie dlhotrvajúcej krásy farby a jej ochranu pred vymývaním. Zároveň chráni vlasy pred UV žiarením a ďalšími negatívnymi vonkajšími vplyvmi.

 

Nezabúdajte na kondicionér

 

Starostlivosť o vlasy aj pri stylingu

Nesmieme zabúdať, že k nevratnému poškodeniu štruktúry vlasov môže dôjsť aj pri stylingu. Olaplex N°6 Bond Smoother celý styling a finálnu úpravu vzhľadu posúva na úplne novú úroveň starostlivosti o vlasy. Vďaka krémovitej konzistencii tohto bezoplachového krému je urýchlené sušenie vlasov, ktoré sú zároveň tepelne chránené. Navyše je eliminované krepovatenie a poletovanie vlasov až na 72 hodín. Výsledkom sú zdravé, upravené, lesklé a hodvábne farbené vlasy.

 

Starostlivosť o vlasy aj pri stylingu