Starostlivosť o mužskú pleť

Časy, kedy sa muži nestarali o svoju pleť a maximálne raz denne ju umyli nekvalitným mydlom, sú už dávno preč! Súčasný moderný muž vie, akú dôležitú úlohu hrá zovňajšok a preto sa o seba viac stará. Kozmetické firmy navyše vychádzajú v posledných rokoch mužom v ústrety a mnohé značky ponúkajú vo svojom sortimente ucelené rady kozmetiky, ktorá je určená výhradne mužom a ich potrebám.

Starostlivosť o mužskú pleť

Aká je mužská pleť?

Je známym faktom, že mužská pokožka je úplne odlišná od ženskej - a to najmä na tvári! Mužská pleť je až o 16 až 20% silnejšia a teda aj odolnejšia voči vplyvom vonkajšieho prostredia. V súvislosti s tým pleť mužov starne pomalšie. Okolo 35. roku veku však pánska pokožka začína ochabovať, stráca schopnosť udržať si v sebe vlhkosť a začínajú sa objavovať prvé vrásky. Mužská pleť tiež produkuje dvakrát viac mazu, ľahšie sa mastí a leskne sa. Možno si niektorí muži v prípade núdze občas požičajú pleťový krém od svojej partnerky, tým však svoju pleť zbytočne zaťažujú, pretože dámske krémy väčšinou obsahujú zložky, ktoré sú založené na mastnejšej báze. Mužská pokožka lepšie znáša a vstrebáva ľahké nemastné krémy s nízkym podielom nemastných látok.

Čistenie je základ

Počas náročného dňa sa na pokožke zachytí veľa nečistôt, ktoré sa usadzujú do rozšírených pórov, čo má za následok tvorbu nežiaducich vyrážok. Nevyčistená pleť má navyše sklon lesknúť sa a vyzerať nepekne. Najlepšou možnosťou je použiť špeciálny čistiaci gél, ktorý dokáže odstrániť nečistoty a maz a navyše zanechá pleť hydratovanú a bez pocitu napätej kože. Čistiace gély je vhodné používať každé ráno a večer. Požitie je veľmi jednoduché - malým množstvom gélu jemne namasíruje krúživými pohybmi tvár a potom opláchnete vodou.

Použite peeling!

Aj mužská pleť potrebuje čas od času zbaviť odumretých buniek a šupiniek na koži. Peeling navyše dokáže vykonať čistenie pleti naozaj hĺbkovo! Peeling totiž obsahuje jemné mikročastice, ktoré pomáhajú vyhladzovať pleť a čistiť póry. Veľká výhoda používania peelingu tiež tkvie v jeho jedinečnej funkcii - a to v zabraňovaní zarastania chĺpkov na tvári.

Pleťový krém

Pre zbavenie sa nepríjemného vysušovania pokožky a zamedzenie vzniku vrások je dôležité používať hydratačný krém. Navyše mužská pokožka, ktorá je denne vystavovaná holeniu, sa môže veľmi ľahko podráždiť. Kvalitné pleťové prípravky dokážu uzamknúť potrebnú hladinu hydratácie vo vnútri pokožky a udrží ju tak v perfektnom stave. Skvelé pleťové krémy nájdete napríklad od značiek Vichy alebo Biotherm.

Nezabúdajte na očné okolie!

Mnoho mužov má tendenciu pleť okolo očí zanedbávať. V týchto miestach je ale pokožka najjemnejšia a citlivá a preto má sklon k predčasnej tvorbe vrások. Najúčinnejším bojom je preto prevencia v podobe používania špeciálneho očného gélu, ktorý má tú skvelú funkciu, že zabraňuje nadmernej tvorbe vrások, ale taktiež  reguluje tmavé kruhy pod očami a vy tak budete vyzerať mlado i sviežo zároveň. Skvelé očí gély ponúkajú značky Lancome alebo Nuxe.

Hydratácia pier

V období zimy aj leta má citlivá a tenká pokožka pier sklon k nadmernému vysušovaniu a následnému popraskaniu. K týmto javom dochádza tým, že pery nemajú mazové žľazy, ktoré by udržiavali hydratáciu. Balzamy na pery obsahujú nielen hydratačné a výživné zložky, ale aj ochranný UV filter, ktorý sa vám bude skvele hodiť na hory i k moru. Použitie balzamu na pery ideálne pred tým, ako vyjdete z domu, vám zaberie len pár sekúnd a vďaka tomu budú vaše pery dokonale chránené a hydratované.

Prípravky pre starostlivosť o mužskú pleť nájdete tu