Štyri jednoduché tipy pre halloweensky make-up

halloweensky makeup

Radi by ste oslávili Halloween trochu výstredným make-upom, ale neviete, ako na to? Máme pre vás skvelé tipy, ktoré vášmu looku dodajú ten správny sexi hororový šmrnc.

Dymové oči trochu inak

Všetci vieme, že dymové líčenie dodáva pohľadu hĺbku a zmyselnosť. Na Halloween to však chce malú zmenu. Namiesto odtieňov hnedej alebo čiernej skúste tentoraz siahnuť po červených tieňoch od tehlovej až po vínovú. Princíp je rovnaký: Začnite svetlejšou farbou, ktorá vám poslúži ako základ na hornom viečku a pomôže orámovať aj spodné riasy. Tmavší červený odtieň zdôrazní vonkajší kútik oka a líniu nad hornými riasami. Najlepšie výsledky dosiahnete použitím tieňov z jednej paletky, ako je napríklad New-Trals vs Neutrals od Makeup Revolution. Takéto výrazné líčenie si vyžaduje dokonale čiernu očnú linku, ktorú docielite napríklad s pomocou Super Liner Carbon Gloss od L’Oréalu. Potom už stačí len natočiť riasy a zabezpečiť im objem, ktorý dodá napríklad maskara Volume Glamour od Bourjois.

líčenie očí

Lícenka namiesto kontúry

Princíp jednoduchého halloweenskeho líčenia spočíva v použití tradičných produktov netradičným spôsobom. Výborným príkladom je napríklad klasická lícenka – bežne vám dodá zdravú a mladistvú farbu, ale keď ju nanesiete pod lícne kosti namiesto kontúrovacieho púdru, zrazu z vás urobí sexi zombie. Ten správny efekt docielite napríklad s lícenkou Catrice Multi Matt v odtieni La-Lavender. Ak chcete, aby bol efekt skutočne precízny a urobil ten správny dojem, nesnažte sa kontúru rozotierať dostratena a orámujte aj nos, bradu a spánky.

lícenky na kontúrovanie tváre

Náš tip: Zaobstarajte si Contour paletku od BHcosmetics a získate tak v jednom balení šesť odtieňov, ktoré sa dajú využiť ako lícenka, kontúra aj rozjasňovač.

Kúzlo trblietavej pleti

Zvodné bytosti zo záhrobia majú väčšinou jedno spoločné: Ich pleť sa v mesačnom svetle bledo trblieta a vábi na dotyk. Vy ako bytosť z mäsa a kostí si, pochopiteľne, budete musieť k tomuto efektu dopomôcť líčením, ale nemajte obavu, je to veľmi jednoduché. Stačí použiť ten najsvetlejší odtieň make-upu a namiesto obvyklého púdru tentoraz siahnuť po rozjasňovači. Len si pamätajte, že by ste sa mali držať skôr chladných odtieňov hrajúcich dobiela. Ideálne sa hodí napríklad Freedom Pro Highlight v odtieni Ambient alebo Makeup Revolution Vivid Strobe Highlighter v odtieni Ever Glow Lights. A ako vytvoriť ten správny look? Naneste rozjasňovač v hojnom množstve na lícne kosti, pod obočie, na hranu nosa a nad hornú peru. Trochu menšiu vrstvu pridajte do stredu čela a na bradu a napokon jemne poprášte aj zvyšok tváre. Svetelná hra dodá vašej tvári plastickosť a zároveň aj nadprirodzený pôvab.

rozjasňovače

Správna príležitosť pre výrazné pery

Pokiaľ ide o halloweenske líčenie pier, môžete sa vydať jednou z dvoch základných ciest: Buď zvoliť bielu a iné bledé farby, alebo dať, naopak, prednosť tmavým odtieňom. Hlavné pravidlo je jasné – vaše pery by tentoraz nemali vyzerať prirodzene, ale excentricky. Tmavých rúžov ​​je na trhu veľa, ale toto je tá správna príležitosť pre tie extra odvážne. Jednou z nich je napríklad Revlon ColorBurst v odtieni Shameless, sýty matný rúž v ceruzke hrajúci do fialova. V prípade, že máte dosť guráže na niečo ešte tmavšie, ponúka sa čučoriedkovo tmavý rúž Makeup Revolution Vamp Collection v odtieni 100 % Vamp a Maybelline Color Sensational v odtieni Midnight Plum. A napokon pre efekt neodolateľných upírích pier je tu úžasne vínový odtieň Grand Cru tekutého rúžu Rouge Edition Velvet od Bourjois.

halloweensky makeup