Testujeme: Bioderma Atoderm pre citlivú až atopickú pokožku

Dokážete si predstaviť ten ššššššušťavý zvuk, keď suchou dlaňou prejdete po citlivej pokožke? Nič príjemné, že? Problém s citlivou, suchou až atopickou pokožkou má veľa ľudí všetkých vekových skupín. Na vine môže byť genetika, kožné problémy aj vplyv prostredia. Pokožka bez hydratácie je extrémne citlivá, svrbivá, šupinkovitá a rozhodne nie jemná ako povrch okvetného lístka. K tomu, aby sa na nádherne jemnú premenila, je nutné správne sa o ňu starať. A práve na to je priamo určený špeciálny rad kozmetiky Bioderm Atoderm!

testovanie kozmetiky Bioderma Atoderm

Dermatokozmetika Bioderma si zakladá na znalosti kože a ich biologických mechanizmov. Neobsahuje parabény, ftaláty alebo formaldehydy a všetky jej produkty prešli klinickými štúdiami pod dohľadom expertov z odborov dermatológie, alergiológie a toxikológie.

O skúsenosti s ňou sa s vami podelí naša špecialistka na dermatokozmetiku Bára H.

Sprchový olej

Sprchový olej sa mi vidí ideálny do chladnejších častí roka, v ktorých mávam výrazne suchšiu pokožku. Z toho dôvodu som hneď na jeseň siahla po rade Atoderm.

Geniálne je balenie sprchového oleja s pumpičkou. Vďaka tomu ho môžem mať stále poruke a v sprche nemusím zápasiť so skrutkovaním viečka. Konzistencia je tekutá, olejová, ale nezdá sa mi nijako nepríjemne lepivá, alebo že by zanechávala olejový povlak na koži. Olej sa práve celkom príjemne a rýchlo vstrebal. Pri používaní sa dobre roztiera a veľmi sa nepení, čo môže byť pre niekoho trošku nezvyk. Mne to neprekáža, a aj napriek tomu mám pocit skutočného umytia, čo mi chýbalo napríklad pri sprchových penách.

upokojujúci sprchový olej pre suchú a podráždenú pokožku Bioderma Atoderm

Olej je bez parfumácie, čo je super, pretože sa nemusím báť, že by sa vôňa nejako prebíjala s vôňou ďalšej kozmetiky, ktorú používam.  

Môj tip, na čo je ešte sprchový olej dobrý: používam ho aj na vyčistenie tváre a neprekáža mi, nedráždi ani neupcháva póry! A tiež pri depilácii, pretože jemne zmäkčí pokožku, ktorá nie je po holení taká podráždená.

Hydratačné telové mlieko

Pri telovom mlieku je pre mňa najdôležitejšie, aby sa dobre roztieralo, nebolo lepkavé a pekne sa vstrebávalo do pokožky. Čo hydratačné telové mlieko Bioderma Atoderm spĺňa.

Bioderma Atoderm hydratačné telové mlieko pre normálnu a suchú pokožku

Vyhovuje mi konzistencia, ktorá je trochu hutnejšia, než som bola zvyknutá. Myslím, že práve vďaka tomu mi dlhšie vydrží pocit hydratácie. Koža je vďaka pravidelnému používaniu v kombinácii so sprchovým olejom nádherne pružná aj na druhý deň. Mám naozaj fajn pocit a necítim žiadne známky podráždenia. Nič ma neštípe, nepáli, pokožka je, naopak, príjemne svieža. Jediné, čo mi pri tomto produkte chýba, je pumpička, ale to je asi na každom, čo si obľúbi.

Krém na ruky

Krém na ruky je absolútna bomba! Používam ho opakovane v zimných mesiacoch, keď moje zimou vysušené ruky skvele vyživuje! Vďaka praktickému baleniu ho beriem so sebou do práce aj na víkendy a na výlety. Na to, aký je krém výživný, má veľmi ľahkú konzistenciu a ľahko sa roztiera. Rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva nijako neprirodzene mastný film na koži. Veľmi príjemná je jeho jemnučká nevýrazná vôňa.

Hneď po prvom použití som mala pokožku na rukách hydratovanú a po dlhšom používaní som sa problému so suchou pokožkou zbavila v podstate úplne. Zdá sa mi, že ruky aj lepšie vyzerajú – sú také mladšie! A odkedy tento krém používam, tak sa viditeľne regenerujú aj nechty, ktoré som mávala rozstrapkané.

Bioderma Atoderm krém na ruky pre veľmi suchú citlivú a atopickú pokožku

Musím uznať, že rad Atoderm je skvelý a s testovanými produktmi som bola naozaj spokojná. Rada sa k nim budem vracať. Pokiaľ váhate, čo používať v zime so suchou pokožkou, rozhodne odporúčam rad Bioderma Atoderm vyskúšať!