Testujeme: La Roche-Posay TOLERIANE SENSITIVE

kozmetika La Roche-Posay Toleriane Sensitive pre citlivú pleť

Svrbenie, pnutie, vysušená pleť. Že viete, o čom je reč? Nie div, citlivá pleť je jedným z najčastejších problémov, ktorý trápi ľudstvo po celom svete. Stretávajú sa s ním tak dojčatá, deti, ako aj dospelí a seniori. Rozhodne to nie je nič príjemné. Našťastie existuje jednoduché riešenie, ako si s ním poradiť! Je to nový rad prípravkov La Roche-Posay TOLERIANE SENSITIVE, ktorého prípravky nepodráždia ani tú najcitlivejšiu pleť. My sme sa ho rozhodli otestovať a podeliť sa s vami o skúsenosti. Odličovacie mlieko a krém z tohto radu pre vás otestovala naša beauty špecialistka Tereza.

Odličovacie mlieko

Značka La Roche-Posay patrí medzi moje obľúbené už dlho, preto som neváhala a hneď vyskúšala nový rad Toleriane. Mám naozaj citlivú pleť a už viackrát sa mi stalo, že po použití nejakého krému sčervenala. Preto si dávam pozor na to, čo kupujem. Radšej vyberám produkty bez parfumácie a vždy volím veci s označením „Pre citlivú pleť“. Z odličovacej emulzie som nadšená! Nie som veľmi fanúšik micelárnych vôd a olejovitých odličovačov. Osvedčili sa mi skôr „mliečka“, a preto som veľmi spokojná s emulziou od La Roche-Posay. Spĺňa presne to, čo mám rada. Perfektne odlíči bez akéhokoľvek podráždenia očí a očného okolia a zároveň nevysušuje. Pri odličovaní netreba oči ani nejako silou drieť. Po odlíčení používam aj Sensitive hydratačný krém z rovnakého radu a oba produkty môžem len odporučiť.

starostlivosť o citlivú pokožku od La Roche-Posay Toleriane Sensitive

Sensitive krém

S príchodom chladnejšieho počasia vždy začínam pokožku viac hydratovať. Nemám rada pocit suchej a napnutej pleti. Trošku zafúka a ja to hneď pocítim. To je čas, keď okamžite siaham po kréme. Vždy hľadám taký, ktorý moju náchylnú pleť nepodráždi, pretože sa bojím, aby som si ju nejako nezhoršila. Tohto roku som do každodennej rutiny zaradila Toleriane Sensitive krém. Používam ho tak, že pleť najprv očistím odličovacou emulziou Toleraine a potom sa ním natriem. Keď idem do práce, tak naň používam aj make-up. Bola som prekvapená, že aj napriek tomu, že krém dobre hydratuje, tak si zachováva pekne jemnú štruktúru. Tá sa naozaj dobre a rýchlo vstrebáva a nezanecháva nepríjemný pocit. Po natretí okamžite cítim, že zmizol pocit pnutia a vysušenia. Po asi dvoch až troch dňoch používania sa mi pleť videla jemnejšia a krásne sa vyhladili suché miesta. V „extrémnejších“ dňoch, keď je napríklad veľmi veterno, krém si natriem na tvár aj viackrát za deň. Perfektné!

La Roche-Posay Toleriane Sensitive umývacia emulzia pre citlivú pleť