Testujeme: Nový rad Nuxe Aquabella na komplexnú starostlivosť o zmiešanú pleť

Je čas dať zbohom rozšíreným pórom a lesklej pleti. Mnohí z nás nevedia, ako si poradiť s mastnejšou alebo zmiešanou pleťou. My pre vás máme zaujímavý tip! Do boja sme vyzvali rovno trojicu noviniek z kolekcie Aquabella od francúzskej značky Nuxe a boli sme milo prekvapení. Prečítajte si, čo sa nám na nej páčilo a ako si so zmiešanou pleťou Aquabella poradila. Táto novinka bude tiež skvelý vianočný darček napríklad pre vašu kamarátku!

nová pleťová kozmetika Nuxe Aquabella

Nový rad Nuxe Aquabella je určený na starostlivosť o zmiešanú pleť. Obsahuje mikro-exfoliačný čistiaci gél na každodenné použitie, skrášľujúcu pleťovú vodu na zmiešanú pleť a skrášľujúcu a hydratačnú emulziu na zmiešanú pleť. Ideálnu komplexnú starostlivosť zvládnete v troch krokoch. Tu je pár poznatkov od našej nákupkyne kozmetiky Jany, ktorá všetky tri produkty otestovala.

Mikro-exfoliačný čistiaci gél

Nemám rada, keď sa pozriem do zrkadla a som celá lesklá, alebo keď na fotkách žiarim ako slniečko.  Preto som zvyknutá každý deň venovať trochu času na starostlivosť o celú tvár.

Začínam gélom. Jednoducho sa používa, má príjemnú konzistenciu a ľahkú kvetinovú vôňu, ktorá mi pripomína niečo z detstva. Doteraz však nemôžem prísť na to, čo… Vnútri sú malé čiastočky, ktoré je trošku vidieť aj cez obal. Pri používaní však nijako násilne neškriabu tvár a gél pri roztieraní tvorí jemnú penu.

Zameriavam sa hlavne na očistu „T-zóny“ a prstami tieto oblasti jemne masírujem. Po každom použití som mala pocit čistej a sviežej pleti. Čo ma pri tomto produkte ešte baví, je balenie, ktoré môže mať človek postavené na umývadle a stále poruke. Zelená farba obalu pekne ladí s názvom „Aquabella“ a prírodným zložením.

nová kolekcia Aquabella od Nuxe

Skrášľujúca pleťová voda

Pleťovú vodu používam s vatovým tampónikom. Asi si nedokážem predstaviť použitie bez neho. Používam ju hlavne večer samotnú, alebo aj na gélom vyčistenú pleť a dočisťujem ňou. Mám pocit, že pekne sťahuje póry a dodáva taký svieži chladivý pocit. Pleť je po nej krásne voňavá. Bola som milo prekvapená aj tým, ako príjemne sa vodička vstrebáva a že tvár po použití nepôsobí vysušeným dojmom, čo sa mi niekedy pri prípravkoch na mastnejšiu pleť stávalo. Myslím, že mi balenie dlho vydrží, pretože každý deň spotrebujem naozaj malé množstvo.

Nuxe Aquabella pre zmiešanú a problematickú pleť

Skrášľujúca a hydratačná emulzia

Táto emulzia sa mi zdá ako geniálny základ pod make-up. Krásne sa roztiera, pleť pekne zjednotí a nezanechá žiadny mastný film. Po chvíľke sa úplne vstrebe a zostane po nej taký jemný nádych. Stačia mi dve minútky a mám super základ na nanesenie make-upu. Najlepšie je balenie s dávkovacou pumpičkou, to by som mala najradšej azda pri každej kozmetike! Som trošku pumpičkový maniak a zdá sa mi to ako praktické dávkovanie. 😉 Moja pleť na produkty Nuxe Aquabella reaguje veľmi dobre. Nie je nič lepšie ako mať peknú, matnú a zároveň nevysušenú pleť. Ktorý z nového radu vyskúšate vy?