Testujeme: Slnečná starostlivosť La Roche-Posay Anthelios

Leto je v plnom prúde a mnohí z nás vyrážajú na dovolenku za slniečkom. Chystáte sa tiež? Tak sa hlavne nespáľte! Používajte kvalitnú slnečnú starostlivosť. S jej výberom vám pomôže naša nová recenzia. Zamerali sme sa na prvotriedne prípravky radu La Roche-Posay Anthelios. Tie sú vhodné azda pre každého a môžete ich používať aj vtedy, ak je vaša pleť citlivá, rýchlo sa mastí alebo má sklony k alergiám. Stačí si dobre vybrať. Ďalej sme vyskúšali kožný senzor UV PATCH s aplikáciou v smartfóne, vďaka ktorej budete mať tohto roku opaľovanie pod kontrolou. Prečítajte si rady a skúsenosti našich Notino beauty špecialistiek, ktoré všetko pre vás otestovali.

Testujeme: Slnečná starostlivosť La Roche-Posay Anthelios

La Roche-Posay Anthelios

Roksolana T.

Produkty značky La Roche-Posay mám rada. Tohto roku som sa rozhodla vyskúšať La Roche-Posay Anthelios Sun Intolerance, výživný olej na opaľovanie a ultra ľahký sprej, všetko s SPF 50. V posledných rokoch dbám na ochranu pred slniečkom viac a viac, pretože moja pleť je oveľa citlivejšia než predtým. Krém Sun Intolerance je naozaj super! Pleť upokojuje, nezanáša póry a jeho konzistencia je ľahká, takže ani neviem, že ho na tvári mám. Ľahko sa roztiera a nezanecháva nepríjemný pocit „filmu“ na pleti. Opaľovací olej La Roche-Posay Anthelios XL krásne vonia a veľmi ľahko sa roztiera. Vďaka vysokému faktoru bola moja pleť skutočne chránená, a to predovšetkým v oblasti tváre a krku, kde sa vždy pravidelne s inými prípravkami na opaľovanie spálim. Ultra ľahký sprej Anthelios XL mi maximálne vyhovuje, pretože v lete mávam problém s hyperpigmentáciou a slnečnou alergiou. Je hypoalergénny a musím povedať, že funguje skvelo! Je to jeden z mála opaľovacích prípravkov, ktoré moja koža dobre znáša. Konzistencia je veľmi príjemná a nelepivá, dobre sa nanáša, skvele sa vstrebáva a netvorí biele šmuhy.

Roksolana testuje La Roche-Posay Anthelios

Tereza S.

Vybrať si dobrý opaľovací krém na tvár, ktorý by moju problematickú pleť skôr nezhoršoval, pre mňa nebolo jednoduché. Preto som veľmi rada, že sa mi dostal do ruky krém La Roche-Posay Anthelios Ultra. Je to skvelé skĺbenie BB krému s vysokým SPF. Veľmi sa mi páči, že sa po zapracovaní absolútne prispôsobí odtieňu pleti. Oceňujem, že je vodoodolný, pretože vďaka tomu sa netreba tak často natierať. Konzistencia je v pohode, len ja osobne by som ocenila, keby bola o niečo ľahšia. Mám pri používaní dojem, že zanecháva trochu lepivý pocit na pleti. Našťastie mi však neupcháva póry a pekne jemnučko vonia. Mlieko na opaľovanie La Roche-Posay Anthelios s SPF 30 mojej veľmi citlivej atopickej pokožke vyhovuje. Obzvlášť skvelá je jeho konzistencia. Veľmi ľahká, krásne roztiera, rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva lepivý pocit ani mastný biely povlak. Pokožka je po použití hladká a hebká ešte dlho. Mlieko je bez parfumácie, čo mi na 100 % vyhovuje. Myslím, že pre citlivejšiu pokožku je to vždy lepšie.

Tereza testuje La Roche-Posay Anthelios

Miroslava M.

Rad Antihelios od La Roche-Posay je toto leto môj obľúbený. Aktuálne používam osviežujúci sprej na tvár vo forme ľahkej hmly a zmatňujúci gél-krém bez parfumácie. Gél-krém má SPF 50 a chráni nielen proti UVB, ale aj proti UVA lúčom. Navyše v lete, keď sa naša pokožka nadmerne potí a človek sa potom veľmi leskne, je tento produkt taký malý zázrak, ktorý nielen chráni, ale zanechá pokožku krásne matnú. Oceňujem tiež praktické balenie vo forme dávkovacej pumpičky.

Čo sa týka osviežujúceho spreja na tvár, tak musím vyzdvihnúť veľmi rýchle vstrebanie. Sprej má veľmi jemnú parfumáciu a nezanecháva nepríjemný lepivý pocit. I keď obsahuje vôňu, tak je prípravok k pleti veľmi šetrný. Mám citlivejšiu pleť a nezaznamenala som žiadne podráždenie. Má praktické balenie, a tak ho nosím v lete všade so sebou. V horúčavách zbaví tvár lesku, osvieži skoro ako termálna voda, a navyše rýchlo obnoví UV ochranu. Je to príjemná ľahučká hmla, ktorá nezničí ani make-up. Oba produkty sú v balení s oranžovo-bielym dizajnom, čo vo mne evokuje sviežosť a slniečko.

Miroslava testuje La Roche-Posay Anthelios

Jana D.

Ja som testovala telové mlieko SPF 50+ a synovi som kúpila ochranné mlieko pre dojčatá, takisto s ochranou SPF 50+. S oboma produktmi som bola spokojná. Krémy sa rýchlo vstrebávajú a sú vodoodolné, takže sa hodia aj pre tých najväčších vodných nadšencov, čo môj syn rozhodne je. Krém pre deti je bez parfumácie, čo mi veľmi vyhovuje. Zatiaľ som si nevšimla, že by krém zanechával škvrny na oblečení. Mne aj synovi sa veľmi páči obal s detským obrázkom! Ten je podľa mňa najkrajší z celého radu. 😊

 Jana testuje La Roche-Posay Anthelios

Jana D. a Kristýna Z. testovali produkt, ktorý možno ešte nepoznáte – UV PATCH

Kristýna Z.

Na dovolenku k moru som si so sebou tohto roku vzala okrem kvalitného natierania aj trendy novinku – UV Patch. Je to taká pekná nalepovacia tetovačka a cool hi-tech vecička zároveň! Stačilo k nej nainštalovať aplikáciu do smartfónu a postupne zisťovať, či sa na slniečku dostatočne natieram krémom. Mobilná aplikácia určí, aký typ pokožky používateľ má, koľko má rokov, či má pri opaľovaní nejaké ťažkosti a podobne. Pri mori skvelý spoločník!

Jana D.

Moderné technológie mám rada a UV Patch je práve jednou z nich. Stiahla som si aplikáciu a hneď vedela, ako a kedy sa má UV Patch snímať, akým krémom sa natierať, aká je hodnota UV žiarenia a samotného UV Patcha.  A tiež najrôznejšie upozornenia, na čo si má človek dávať pozor, keď je na slniečku. Ako veľké plus hodnotím to, že môžem mať v mobilnej aplikácii viac používateľov. Navyše je to aj dobrý prostriedok na zoznamovanie! 😉 Neustále sa ma totiž ľudia okolo pýtajú, čo to mám a ako to funguje. Myslím, že by bolo fajn, keby bol UV Patch napríklad do budúcej sezóny dostupný aj vo viacerých farbách a tvaroch.

 Kristýna a Jana testujú La Roche-Posay Anthelios

* UV Patch sa nedá samostatne kúpiť. Je v ponuke iba vo vybraných týždňoch ako darček k nákupu La Roche-Posay

Dúfame, že vám recenzie pomohli pri výbere toho správneho krému. Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti do komentárov na Facebooku a napíšte nám, ktorý z prípravkov zaujal najviac vás 😊