theBalm – aká je originálna dekoratívna kozmetika z USA?

Značka theBalm ma už dlhšiu dobu veľmi zaujíma, pretože ma bavia jej fantastické retro obaly a vtipné názvy produktov. Rovnako, ako takmer všetko americké, tak aj táto značka uľahčuje život a uberá čas strávený líčením. Podľa theBalm môže byť každá žena ,,krásna za pár minút“. To s trochou pomoci, samozrejme, možné je, ale treba k tomu naozaj kvalitnú, funkčnú a praktickú  kozmetiku. Ale je dekoratívna kozmetika theBalm naozaj taká? Na to som bola veľmi zvedavá...

theBalm


Vyskúšala som štyri produkty: rozjasňovač, zvýrazňovač a tiene v jednom theBalm Mary-Lou Manizer, paletu očných tieňov theBalm Nude Tude, neviditeľný zmatňujúci púder Sexy Mama a tekutú očnú linku theBalm Schwing.

Neviditeľný zmatňujúci púder Sexy mama


Viete, aký je, podľa mňa, najväčší problém zmatňujúcich púdrov? To, že poriadne nezmatňujú. Mnoho z nich pleť zmatní len bezprostredne po použití a za dve hodiny sa už zasa lesknete. Ak už zmatnia pleť na dlhší čas, na vašej tvári vytvoria neprirodzenú masku, a v tom prípade, je naozaj lepšie sa lesknúť. Púder Sexy Mama od theBalm nielen zafixuje make up, ale zároveň zabraňuje lesknutiu pleti na celkom dlhú dobu. Ocenila som aj balenie, ktoré je na pohľad krásne a navyše je aj praktické, pretože obsahuje zrkadielko. Chýba tam síce aplikátor púdru, to je ale určite zámer, pretože tento púder vyzerá najlepšie vtedy, keď ho nanesiete veľkým štetcom. A úplne najlepšie na tomto púdri je to, že je naozaj neviditeľný! Keď ho nanášate štetcom, môžete pozorovať ako sa pleť v okamihu prestáva lesknúť a ako sa zjednocuje jej farba, a je bez neželaných vedľajších efektov. Ani pri pohľade zblízka nie je púder skoro vôbec vidieť a to je presne to, čo od púdru očakávame.

Rozjasňovač, zvýrazňovač a tiene v jednom theBalm Mary-Lou Manizer


Do tejto recenzie som musela zaradiť aspoň jedno multifunkčné líčidlo, pretože v portfóliu theBalm ich nájdete mnoho. Tento údajne legendárny rozjasňovač, zvýrazňovač a tiene v jednom má za úlohu rozjasniť celú tvár a zvýrazniť líca a oči. Zo svojej skúsenosti musím konštatovať, že ako očný tieň je naozaj fantastický! Pri prvom použití som bola naozaj nadšená. Krásny odtieň vo farbe pokožky s perleťovým efektom dokonale zvýrazní vaše oči (aplikujte ju na celé viečka až k obočiu). Navyše je veľmi jemný a dlho vydrží (aj keď som nepoužila bázu pod očné tiene, tak vydržali od rána až do večera).


Ako rozjasňovač a zvýrazňovač ho ale odporučiť nemôžem. Perleťový efekt je skutočne výroazný. To je síce pri očných tieňoch veľké plus, ale na tvári to nevyzerá až tak dobre. Aj keď ho len zľahka nanesiete na celú tvár, tak sa trblieta tak veľmi, že aj na party sa mi to zdalo už príliš. Možno by sa dal použiť len na zvýraznenie líc - záleží práve na vašom vkuse, ale podľa  mňa to bolo priveľa. Ale samozrejme ako očný tieň je naozaj perfektný!

Tekuté očné linky theBalm Schwing


Nájsť dobré očné linky je celkom oriešok, preto som dúfala, že tieto dobré budú. A naozaj, nesklamali. U liniek je pre mňa najdôležitejšia konzistencia a aplikátor, a taktiež to, ako tieto dve veci fungujú spoločne. A tu fungujú výborne. Farba nie je príliš hustá, jej konzistencia je presne taká, aby sa s ňou dobre pracovalo. Aplikátor je úzky, takže je veľmi presný. Vďaka tomu môžete bez problémov vytvoriť jemné linky. Ak chcete vytvoriť nápadné líčenie, stačí jemne pritlačiť alebo urobiť viac liniek nad sebou. Farba je veľmi výrazná, rýchlo schne a má matný efekt, ktorý vyzerá výborne. A navyše dlho vydrží. Udeľujem mu plný počet bodov.


Paleta očných tieňov theBalm Nude Tude


Paleta Nude Tude obsahuje celkom 12 očných tieňov, od bieleho až po čierny, a k tomu aj štetec a zrkadielko. Kombinuje trblietavé aj matné tiene, odtiene farieb  sú teplé a sú zvolené tak, aby sa k sebe hodili, takže ich môžete navzájom kombinovať. Textúra tieňov je jemná. Nie sú však príliš výrazné, to však nie je žiadny problém, môžete ich vrstviť a vytvoriť tak jemné denné a zároveň i večerné líčenie. To, čo mi ale trochu prekážalo je, že tiene nedržia na štetci, takže keď sa nimi líčite, zostávajú vám čiastočky tieňov okolo očí a na lícach, a to naozaj nemám rada. Na druhej strane, ale vydržia celý deň a to je ich veľké plus. Rovnako ako nádherné farby a originálne vtipné balenie.


Celkovo ma dekoratívna kozmetika theBalm veľmi milo prekvapila. Rozhodne jej zostanem verná a prikúpim si ešte ďalšie produkty – celkom ma zaujala napríklad paletka krémových líceniek a rúžov. A vám rozhodne odporúčam si od theBalm tiež niečo zakúpiť. Ak nie pre seba, tak aspoň pre niekoho blízkeho, pretože táto kozmetika sa mi zdá ako naozaj štýlový darček!