Tipy, ako sa starať o farbené vlasy

Do salónu chodíme po perfektný účes, krásnu novú farbu, skvelú starostlivosť a originálny styling. Z kaderníctva odchádzame s novou farbou a svet sa náhle zdá krajší a žiarivejší, rovnako ako vaša nová hriva. Lenže stačí pár umytí a je to minulosťou. Starať sa o farbené vlasy si vyžaduje čas a úsilie, ale my vám prinášame tipy a triky, s ktorými to zvládnete ľavou zadnou.

ako sa starať o farbené vlasy

Kvalitná vlasová kozmetika je základ

Keď stavíte na profesionálnu starostlivosť o farbené vlasy, najskôr vás prekvapí, ako dlho si váš účes udrží farbu, po ktorú ste si do salónu vlastne prišli. Akú starostlivosť o farbené vlasy vám môžeme odporučiť nielen my, ale aj profesionáli v kaderníctve?

Pre farbené a melírované vlasy je ideálny komplexný rad Serie Expert Vitamino Color s A•OX technológií od L’Oréal Professionnel, ktorý farbu chráni proti vymývaniu a vlasy zanechá vyživené, posilnené a lesklé. Rad Vitamino Color ponúka správny pomer vitamínov a antioxidantov na ochranu farby a regeneráciu farbených vlasov. Pokiaľ by sme mali byť konkrétni a pozrieť sa na zúbok zahrnutým ingredienciám, tak v nej okrem iného nájdete neohespiridín, tokoferol a pantenol; teda zložky, ktoré chránia vlasy proti poškodeniu a zároveň ich hydratujú.

Naším favoritom je zázračný šampón na farbené vlasy Vitamino Color A•OX, ktorý má nielen ľahkú gélovú textúru, ale aj antioxidačné zloženie a UV filter. Vašu farbu tak ochráni pred slnečným žiarením alias veľkým nepriateľom farbených vlasov. Šampón Vitamino Color A•OX zároveň účinne zamedzuje vymývaniu farby z chemicky ošetrených vlasov a oživuje ich odtieň – a to je predsa dokonale funkčná kombinácia, ktorú chceme dosiahnuť. Viditeľný rozdiel je evidentný už po prvom umytí, keďže šampón má okamžitý účinok. Blondínky iste poteší, že ide o ideálny šampón na blond vlasy.

vlasová kozmetika pre farbené vlasy Loreal Professionnel Vitamino Color

Starostlivosť, na ktorú sa nezabúda

A čo ďalej? Slovné spojenie ako maska na vlasy a bezoplachová starostlivosť sú vám asi už dobre známe. Poďme si však posvietiť na tie naozaj účinné. Maska na farbené vlasy Vitamino Color A•OX by rozhodne nemala chýbať vo vašej kúpeľni, pretože vlasom zaručí intenzívnu výživu, ktorú potrebujú. Po použití jedenkrát týždenne vo forme hĺbkovej starostlivosti sa môžete tešiť na výrazne jemnejšie a lesklejšie lokne. V radoch bezoplachovej starostlivosti zažiari multifunkčný sprej Vitamino Color A•OX 10 in 1. Desiatka v názve predstavuje 10 okamžitých výhod, ktoré sa v ňom skrývajú: jednoduchšie rozčesávanie, ochrana proti lámaniu a krepovateniu, zvýraznenie farby a jej žiara, efektívne vyhladenie vlasov, dodanie lesku, zabránenie štiepenia končekov, posilnenie vlasových vláken aj ochrana pred teplom.

Nasucho s prehľadom

Na ochranu vlasov pred teplom sa nevyplatí zabúdať. Náš tip? Ak často vlasy tepelne upravujete žehličkou na vlasy či fénom, tak by ste nemali zabudnúť predtým aplikovať už zmienený multifunkčný sprej Vitamino Color A•OX 10 in 1, ktorý pri nanesení do vlhkých vlasov dokonale chráni vlasové vlákna pri tepelnej úprave. Pre extra ochranu vyskúšajte parnú žehličku na vlasy Steampod od L’Oréal Professionnel, ktorá využíva na efektívne vyhladenie vlasov vysoký tlak pary, ktorá ich nepoškodzuje a navyše im dodá dokonalý lesk.