Tipy pre znamenie Strelca

parfémy

Strelec je deviate znamenie zverokruhu a je pod vplyvom ohnivého živlu. Strelci sa môžu pochváliť priamočiarym konaním, ktorému nechýba nadšenie a optimizmus. Ohnivý naturel naznačuje dostatok aktivity, ktorá sa môže zameriavať na dobrodružstvo. To Strelec často hľadá v zahraničí, ktoré mu umožňuje spoznávať odlišnú kultúru a rôzne zaujímavé názory. Toto znamenie má blízko k vzdelávaniu, ale aj filozofii a náboženstvu. Veľmi dôležité sú ideály, ktoré Strelcov motivujú k mnohým činnostiam.

Život im niekedy môže komplikovať už spomínaná priamočiarosť, ktorá totiž má aj svoje tienisté stránky. Medzi ne patrí unáhlenosť a s tým súvisiaca neohľaduplnosť. Zapracovať by mali aj na väčšej skromnosti a dodržiavaní toho, čo sľúbili. Nadšenie je tiež vhodné doplniť väčšou mierou vytrvalosti.

Nikoho určite neprekvapí, že aj znamenie Strelca by malo posilňovať svoje pozitívne vlastnosti a schopnosti. Súčasne si musí uvedomiť, s ktorými slabinami je vhodné pracovať a ako si s nimi čo najlepšie poradiť. To je možné dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Jednou z možností je voľba ideálneho parfému. Aj vôňa totiž nesie určitú energiu, ktorá môže človeku pomôcť.

Tipy na parfémy pre ženy narodené v znamení Strelca

Každá žena narodená v znamení Strelca má šmrnc, ktorý dokáže ešte viac umocniť parfém DKNY Women Energizing 2011. Jeho vôňa navyše ponúka hravosť, eleganciu a luxus. Tento dámsky parfém je určený nielen na celodenné nosenie, ale aj na večerné spoločenské udalosti. Celá jeho esencia je zahalená do kvetinových tónov.

Parfém Acqua di Gioia ponúka Strelkyniam tak veľmi potrebnú vnútornú rovnováhu, ktorá môže vyvažovať ohnivý element tohto znamenia. Dôležitá je aj ďalšia schopnosť vône, ktorou je podpora relaxácie a odpočinku. Pritom samotnej esencii nechýba čerstvosť, čistota a krása. Sviežosť vôni dodávajú lístky mäty a citrón. Citrusové tóny sa pomaly rozvíjajú do kvetinového srdca, ucítite jazmín, pivonku a červené korenie.

Tipy na parfémy pre mužov narodených v znamení Strelca

Parfém Versace Eros sa považuje za vôňu víťazov. Víťazom sa každý muž, ktorému koluje v žilách ohnivá energia, chce stať. Táto vôňa podporí dravosť a priebojnosť, ale súčasne jej nechýba určitá ležérnosť. Esencia obsahuje napr. mätu, jablko, podmanivé geránium a céder. Parfém je možné nosiť počas dňa a súčasne aj pre večerné akcie.

Ak sa chce stať Strelec úplným džentlmenom, musí niekedy zabrzdiť svoju priamočiaru energiu. K tomu pomôže aj parfém Armani Code Profumo. Prostredníctvom neho sa z muža narodeného v tomto znamení môže stať celkom prirodzene aktívny džentlmen. Vôňa je navyše naladená na schopnosť radosti zo života, čo je atribút, ktorý je Strelcom vlastný už od narodenia.

Strelci a vybrané rady nielen pre ich zdravie

Pozor na slnko

Keďže Strelci milujú cestovanie a spoznávanie vzdialených krajov, mali by si dávať veľký pozor na spálenie od slnka, či už sa potulujú v zasnežených horách, alebo si zaletia za exotikou k moru. Preto je vhodné používať kvalitné opaľovacie prípravky. Ich použitím sa však starostlivosť nekončí.

Dôležité sú aj prípravky po opaľovaní, na ktoré veľa ľudí zabúda. Pritom práve tieto prípravky dokážu upokojiť podráždenú pokožku a zredukovať jej začervenanie.

Pomôcť môžu aj vhodné potraviny. Tie síce pred slnkom neochránia, ale podporia zdravú kožu a jej regeneráciu po pôsobení UV žiarenia. Najdôležitejšie sú potraviny s betakaroténom, ktorý obsahuje napr. mrkva alebo paradajka. Podstatná je aj konzumácia ovocia a ďalšej zeleniny, kvôli ich antioxidantom.

Relaxácia je dôležitá

Strelci vo svojom nadšení často zabúdajú odpočívať. Pritom relaxácia je pre nich dôležitá, pretože im umožní znovu získať vydanú energiu. Navyše sa k znameniu Strelca vzťahuje centrálny nervový systém, ktorý tiež niekedy potrebuje pokoj. Každý Strelec by si preto mal nájsť niečo, kde doslova „vypne“ myseľ aj telo. Možností v dnešnej dobe existuje naozaj veľa. Čo tak si po náročnom dni strávenom v práci zapáliť sviečku z radu Luminum Candle?