TOP 11: Muži vyberajú najlepšie dámske parfémy

TOP 11 parfémov pre ženy, muži vyberali vône pre ženy, ktoré sú najlepšie parfémy pre ženy podľa mužov

Veríme, že keď sa vás spýtame na najlepšie parfémy pre ženy, ktoré milujete, poskytnete nám ich zoznam rovnako rýchlo ako vaša kamarátka alebo maminka. Lenže my sme v prieskume sveta top dámskych parfémov 2021 šli ďalej. Zaujímalo nás, aké vône pre ženy sa najviac páčia mužom, a výsledok nás veľmi prekvapil. Na dámach zo všetkého najradšej obdivujú parfémy, ktoré majú jedno spoločné – všetky sú aspoň náznakom kvetinové.

 

Top parfémy pre ženy podľa mužov

 

Kamarátom, známym a kolegom sme dali privonať k množstvu nových, notoricky známych aj luxusných parfémov a spýtali sme sa ich na jedinú vec: „Ktorá vôňa ťa najviac baví?“ Bolo vidieť, že niektorí majú ženský svet vôní zmapovaný. Iní trochu tápali a ďalší svoju úlohu vzali tak zodpovedne, že parfémy, ktoré ich na prvé privoňanie zaujali, vzali so sebou domov, aby ich otestovali na svojich drahých polovičkách.

 

Vďaka ich ochote vám teraz môžeme predstaviť pánsky výber najobľúbenejších dámskych vôní. Tie sme pre prehľadnosť zoradili od rýdzo kvetinových až po vône s tónmi dreva a pižma.

 

Vôňa, čo chlapa zaujme už na prvom rande: Michael Kors Gorgeous!

 

„Až neskôr sa mi donieslo, že ide o novinku, ale podobnú vôňu na sebe mala Kamila, keď sme spolu kedysi šli na prvé rande. A sme spolu dodnes,“ spomína Radko, podľa ktorého je parfumovaná voda Michael Kors Gorgeous! úplne najkrajšia vôňa pre ženy. Síce je vraj veľmi kvetinová, ale zároveň v nej cíti náznak tabaku, čo mu ako chlapovi milujúcemu whisky a kvalitné cigary absolútne nevadí – skôr naopak.

 

Aróma cukrovej bábiky: Dolce & Gabbana The Only One Intense

 

Väčšina mužov, čo sa zúčastnila na našom voňavom „prieskume“, nám bez okolkov priznala, že sa im páči, keď žena vonia nežne a sladko, ale nie až príliš okato. Takým príjemne sladkým parfémom pre ženy je podľa nich parfumovaná voda Dolce & Gabbana The Only One Intense. Hlavne preto, že nie je prvoplánovo vanilková, ale aj kvetinová.

 

Dovolenková vôňa pre oboch: Atelier Cologne Lemon Island

 

Vôbec nás neprekvapilo, že pár chlapov tento parfém považovalo za pánsky. Veď je predsa unisex… Okrem toho, že podľa našich „pokusných králikov“ Atelier Cologne Lemon Island vonia ako dovolenka, si ho dokážu predstaviť aj ako letný parfém pre ženy. A ich najčastejší argument? „Jeho aróma je, neviem… taká svieža.“

 

Parfém instantnej radosti: Novellista Couture Chic

 

Za najlepší dámsky parfém pre chvíle, keď je jeho manželka zachmúrená, zvolil Karol parfumovanú vodu Novellista Couture Chic. Keď sa jej v práci nedarilo a doma sa tvárila namosúrene, na odporúčanie jej kúpil práve túto minuloročnú novinku. „Bola nadšená, pretože som sa s voľbou kombinácie pomarančov a jazmínu trafil priamo do čierneho. Nehovorím, že nepomohlo aj to samotné gesto, ale okamžite si ju obľúbila a vonia sa s ňou prakticky stále,“ dodal.

 

Vôňa plná objatí: Hugo Boss BOSS Alive

 

„Petra sa často sťažuje, že sa s ňou dosť nemaznám a málo ju objímam,“ hovoril nám na začiatku testu Juraj. „Trochu som jej to chcel vynahradiť... A prišlo mi, že zrovna Hugo Boss BOSS Alive by jej mohla vyhovovať. Paradoxne sa ale zapáčila aj mne až tak, že Petru objímam oveľa častejšie. Proste mi vonia tak, že jej chcem byť bližšie.“ Nevieme, ako pre vás, ale vyzerá to, že pre Juraja je BOSS Alive tým najlepším dámskym parfémom 2021.

 

Parfém pre absolútne dračice: Armani Sì Intense

 

Anton verí, že najlepšia dámska vôňa by mala byť hlavne intenzívna. Armani Sì Intense mu podľa jeho spovede už stihla spríjemniť nejednu noc. „Len čo má moja žena na sebe túto vôňu, ani nevnímam, akú sexy bielizeň si ten večer obliekla. Je to môj najobľúbenejší parfém pre ženy, pretože nás oboch dokáže naladiť.“

 

Vôňa padlých svätíc: Mugler Angel Nova

 

Medzi najlepšie dámske parfémy naši muži zaradili aj Mugler Angel Nova. Malinovo ružová parfumovaná voda je podľa nich určená ženám, ktoré vedia byť nevinnou školáčkou aj poriadnou tigricou. Čo, ako sa zhodovali, sú „tie najlepšie ženské vôbec“...

 

Parfém pre sebavedomé ženy: Zadig & Voltaire This is Her!

 

V zozname 11 najlepších vôní pre ženy pod taktovkou mužov skončila aj parfumovaná voda Zadig & Voltaire This is Her! Podľa nich ide o top parfém pre ženy, ktoré sú sebavedomé a vôbec sa za to nehanbia. Radim dokonca podotkol, že presne takto sa vonia jeho šéfka, čo má v celej firme autoritu, o akej sa mnohým mužom môže len snívať. Áno, páni, je to ona!

 

Vôňa pre malých chlapcov a veľké dievčatá: Viktor & Rolf Flowerbomb

 

Škoda, že ste tam neboli s nami, ale bola celkom sranda pozorovať dospelých mužov, ako v ruke držia flakón parfumovanej vody Viktor & Rolf Flowerbomb. Jeho tvar granátu, ktorý treba pred aplikáciou odistiť, ich zhypnotizoval tak, že sa nám pred očami razom premenili na malých chlapcov. Väčšina by túto vôňu svojej láske kúpila. Len sa nám z nich nepodarilo dostať, či je to pre kvetinovú arómu, alebo preto, aby sa s flakónom mohli doma hrať, keď ich nikto nevidí.

 

Závan slobody pre ženy viazané a zviazané: Gucci Guilty Pour Femme 2021

 

Dumali ste niekedy nad tým, ako vonia sloboda? Muži v tom majú jasno. Vonia totiž presne ako orientálna Gucci Guilty Pour Femme 2021. Marek nám dokonca povedal, že jeho priateľka, ktorá skoro vždy všade zakríknuto sedí, akoby sa s touto toaletkou menila na až neuveriteľne slobodomyseľnú bytosť.

 

Parfém hodný tajnostkárok: Narciso Rodriguez For Her Musc Noir

 

Za top dámsky parfém 2021 naši testovači jednohlasne zvolili kvetinovo-orientálny Narciso Rodriguez For Her Musc Noir. Výrazná parfumovaná voda sa podľa nich najviac hodí k femme fatale a ku každej, čo chce na svoje okolie pôsobiť nedostupne. A to mužov, zdá sa, láka...

 

Prekvapil vás zoznam najlepších dámskych parfémov, ktoré sa páčia mužom? Čakali ste, že uprednostnia korenené až dymové? A aký parfém má na vás najradšej vaše mužské okolie? Dajte nám vedieť!