TOP Anti-Age ingrediencie

anti-age ingrediencie

Dnešná doba nám ponúka nepreberné množstvo prípravkov proti starnutiu s prísľubom krásnej, sviežej a mladistvo vyzerajúcej pleti. Ako však zistiť, že práve ten ,môj‘ krém obsahuje vskutku účinné, aktívne ingrediencie, ktoré mi zaručia želaný výsledok? Prinášame vám zoznam najúčinnejších látok spomaľujúcich starnutie buniek a podporujúcich bunkovú syntézu, v produktoch overených a odporúčaných dermatológmi.

Pre lepší účinok odporúčame používať starostlivosť proti starnutiu pleti dvakrát denne. Cez deň vás látky ochránia pred vplyvmi okolia a cez noc sa zase účinné látky lepšie vstrebávajú a pleť vyživujú.

Šišak bajkalský

Je bohatý na látku baicalin, ktorá má schopnosť pleť chrániť proti znečisteniu, UVA žiareniu a oxidácii. Rastie v chladnom čínskom regióne Šen-si a spektrum jeho antioxidačných molekúl je naozaj pôsobivé. Používa sa v tradičnej čínskej medicíne, kde sa prezýva ,zlatý koreň‘, hlavne vďaka schopnosti prežiť v extrémnych podmienkach a odolnosti a sile. Skúste napríklad dennú starostlivosť s SPF 25 proti vznikajúcim prejavom starnutia, Vichy Slow Âge.

šišak bajkalský

Kyselina hyalurónová: rýchla pomoc

Kyselinu hyalurónovú máme v pleti všetci od prírody ako šikovnú makromolekulu, ktorá vytvára vyhladený a plný efekt tým, že do vnútorných vrstiev kože priťahuje vodu. Je teda výborná pre hydratáciu a vhodná na doplnenie pre unavenú nejednotnú pleť s drsným povrchom a vráskami. Poteší vás napríklad Eucerin Hyaluron-Filler, intenzívne sérum proti vráskam.

Ginkgo biloba

Ginkgo, alebo Ginko dvojlaločné, má pozoruhodný prekrvujúci účinok. Dobre prekrvená pleť sa ľahšie a rýchlejšie regeneruje, lepšie sa hojí a je pružná a jemná. Zlepšením mikrocirkulácie krvi vo vrchných vrstvách pokožky sa pleť rozjasňuje, zjednocuje sa farebný tón a zlepšuje sa regenerácia aj vitalita pokožky. K dennému krému môžete vyskúšať aj očnú starostlivosť bohatú na túto látku Vichy Slow Âge, spomaľujúcu prejavy starnutia. Ginkgo je tiež ideálny pomocník pre problematickú pleť s pupencami.

ginkgo biloba

Kofeín

Kofeín je pravdepodobne najznámejší prírodný stimulant na svete a je preukázané, že zrýchľuje metabolizmus. Ak kofeín v malom množstve doprajete nielen sebe, ale aj vašej pleti, krásne sa prekrví a naštartuje pre náročný deň. Pokožka sa vyhladí, vypne a omladne. Vyskúšajte tento prírodný antioxidant, nachádzajúci sa v očnej starostlivosti Vichy Idéalia.

Vitamín C

Vitamín C je tiež veľmi významným antioxidantom. Nielenže podporuje tvorbu kolagénu a chráni bunky pred vznikom vrások, ale sprostredkováva pleti dobré prekrvenie a rozjasnenie. A je to práve vitamín C, ktorý pomáha prirodzenému odlupovaniu odumretých buniek. Ak vás trápia problémy s pigmentáciou, kvalitný krém s vitamínom C je vaša účinná zbraň. Skúste napríklad Bioderma White Objective, rozjasňujúci krém proti pigmentovým škvrnám.

Vitamín E

Jedným z blahodarných účinkov tohto vitamínu na zrelú pleť je redukcia poškodenia štruktúry kože. Vitamín E, napríklad v rozjasňujúcom kréme Bioderma White Objective, znižuje riziko vzniku hlbokých vrások vďaka tomu, že zabraňuje tvorbe prebytočného melanínu. Znižuje tiež pravdepodobnosť tvorby tmavých kruhov pod očami. Naša pleť predčasne starne aj vďaka pôsobeniu škodlivého slnečného žiarenia a voľných radikálov v životnom prostredí. Tento vitamín dokáže zvrátiť poškodenia spôsobené UVB žiarením.

Čierny čaj

Čierny čaj je bojovník proti stresu. Látky v ňom sa nachádzajúce spomaľujú starnutie pokožky, konkrétne znižujú tvorbu vrások a zabraňujú strate elasticity. Tiež vypínajú pleť a znižujú opuchy. Čierny čaj je bohatý na taníny, o ktorých je známe, že majú antiseptické vlastnosti. Vichy Idéalia vyhladzujúci a rozjasňujúci krém je vhodný pre normálnu až zmiešanú pleť a obsahuje výťažok z tohto skvelého antioxidantu. Fermentovaná verzia sa nazýva Kombucha, ktorej história siaha až do 250 p. n. l., keď ju ľudia nazývali elixírom nesmrteľného zdravia. Dokáže rozjasniť aj tú najunavenejšiu pleť.

čierny čaj

Retinol: starostlivosť do hĺbky

Aj Retinol máme prirodzene v koži ako derivát vitamínu A. Táto látka sa s postupom veku z pleti stráca, a preto je dobré ju dopĺňať napríklad vo forme La Roche-Posay Redermic [R], koncentrovanej starostlivosti proti vráskam. Treba však mať na pamäti, že táto látka môže spôsobiť väčšiu citlivosť na slnečné žiarenie, a ak prípravky s retinolom používame, mali by sme sa chrániť najmenej SPF 15. Retinol regeneruje bunky v spodných vrstvách pokožky a zabraňuje rýchlemu starnutiu nových buniek pri ceste na povrch pleti.Vypĺňa vrásky a spomaľuje čas 😊.