TOP Ingrediencie pre výživu a hydratáciu pokožky

prírodná kozmetika

Tajomstvom zdravo vyzerajúcej a žiarivej pleti je správna výživa a hydratácia. Tak ako sa staráte o svoje telo racionálnou výživou bohatou na antioxidanty, dajte „napapať“ aj vašej pleti. Vďaka hydratácii sa koža dostatočne prekrvuje a lepšie sa bráni proti okolitým vplyvom. Nemusíte sa uchyľovať k hydroliftingu. Stačí zvoliť dermatológmi odporúčanej produkty obsahujúce účinné hydratačné látky, ktoré zároveň vašu pleť krásne vyživia. Ak k tomu ešte budete pamätať na pitný režim, úspech krásnej a mladistvej pleti je zaručený.

Betaín

Táto rastlina aminokyselina, nazývaná tiež glycín, na seba viaže vlhkosť, ktorú potom uzamyká v pleti. Tiež napomáha pleti aktivovať samohydratačný mechanizmus, zlepšuje jej textúru a chráni ju pred mechanickým poškodením. Vďaka protizápalovým a upokojujúcim účinkom je betaín vhodný aj pre veľmi citlivú pleť. Nájdete ho napríklad v La Roche-Posay Toleriane, upokojujúcej odličovacej emulzii pre intolerantnú pleť.

Bambucké maslo

Bambucké maslo, čiže karité, je rastlinný tuk nabitý významnými vitamínmi s pozoruhodnými hydratačnými účinkami. Jeho tajomstvo vraj poznala už aj kráľovná Kleopatra, ktorá ho získavala z posvätného stromu Shea. Vitamín E v bambuckom masle ochraňuje pleť a vitamín A ju regeneruje a vypína. Esenciálne mastné kyseliny vitamínu F pomáhajú proti akné a podporujú obnovu kože a vitamín K zvyšuje pružnosť epidermis a znižuje opuchy. Maslo karité pleť upokojuje, zabraňuje strate vlhkosti, dodáva jej elasticitu a hebkosť. Nebojte sa umývania a následného vysušenia pokožky. Naším tipom je zvláčňujúci relipidačný umývací olej proti podráždeniu, La Roche-Posay Lipikar.

bambucké maslo

Niacínamid

Niacínamid je vitamín zo skupiny B, a to konkrétne B3. Táto látka zvyšuje hladinu kolagénu, mastných kyselín a ceramidu v epidermis, čím pleť chráni pred škodlivinami a voľnými radikálmi. Zabraňuje strate vody z epidermis, ale zároveň znižuje jej mastnotu, čím účinne bojuje proti akné. B3 je tiež účinný proti pigmentovým škvrnám, je protizápalový a veľmi šetrný k pleti. Dostatočný podiel niacínamidu nájdete napríklad v hydratačnej pleťovej maske Vichy Mineral Masks.

Urea

Karbamid, čiže kyselina močová, je známy svojím hydratačným a výrazným zmäkčujúcim účinkom. V dermatokozmetike sa synteticky vyrobená urea široko využíva aj vďaka tomu, že urýchľuje vstrebávanie ďalších účinných látok. Rovnako ako glycín na seba viaže vodu a obnovuje pružnosť a jemnosť pokožky. Má výborné dezinfekčné schopnosti a znižuje vplyv alergénov na pokožku, preto sa využíva ako dobrý pomocník pri atopii. Náš obľúbený prípravok s ureou je Uriage Eau Thermale, hodvábne telové mlieko pre suchú a citlivú pokožku.

Karagénan

Morské riasy prečisťujú nielen náš organizmus, ale aj pleť. V dermatokozmetike sa používajú vďaka antioxidačným, regeneračným a protizápalovým účinkom. Podobne ako urea na seba dokážu naviazať ďalšie aktívne látky a ,pomôcť‘ im pri vstrebávaní. Karagénan sa získava z červených morských rias a írskeho machu a efektívne hydratuje pleť. Doprajte pleti dávku antioxidantov napríklad v intenzívnom hydratačnom sére Aqualia Thermal.

morské riasy