Top parfémy na rok 2018

Prinášame vám čerstvé novinky zo sveta parfémov. Vieme, aké trendy prinesie nasledujúci rok a s čím je teraz „in“ experimentovať!

trendy na rok 2018

Ako vonia rok 2018?

Zo všetkých kútov módneho aj kozmetického priemyslu počujeme v posledných rokoch silnejúci hlas individuality. Hlavným trendom dneška je teda byť sám sebou – nevšedným unikátom, originálom. Nutnosť vlastniť drahý parfém konkrétnej značky, ktorá je práve v móde, sa vytráca a pozornosť sa smeruje späť k nositeľovi vône.

Pamätajte teda na to, že to, čo robí vôňu krásnu, nie je iba parfém samotný. V prvom rade je to vaše osobité prostredie pokožky. Je to váš jedinečný spôsob pohybu a to, ako a kam parfém nanášate. Pssst – kto hovorí, že nemôžete mixovať dva parfémy dohromady a vytvoriť si tak svoju jedinečnú formulu?

A aké sú hlavné tóny pre najlepšie parfémy 2018?

Levanduľa

Levanduľu čaká v roku 2018 znovuzrodenie. Kolekcie z prehliadkových mól sú ladené do fialových odtieňov. Napríklad Tom Ford ukázal na prehliadke levanduľovopastelové nohavice a fialové metalické výšivky na bundách. Pri pohľade na nové kolekcie sme unášaní do nádherných levanduľových polí, voňajúcich po pokoji. Najobľúbenejšie parfémy s levanduľou sú momentálne, Jean Paul Gaultier Le Male for him, ktorý arómu levandule mieša s mätou a škoricou. Ženy môžu siahnuť po levanduľovej toaletnej vode Green Tea Lavender od Elisabeth Arden či po romantickej vôni Sarah Jesicca Parker Lovely.

levanduľa

Fialka

Už na začiatku roka môžeme s pokojom povedať, že top dámsky parfém tejto sezóny bude obsahovať fialku v kombinácii so zemitým či drevitým základom. Čerstvá a pozitívna aróma fialky spojenej s animalistickým podtónom pižma a cédrového dreva môžete nájsť napríklad v Daisy Eau So Fresh, toaletnej vode od Marka Jacobsa. A pre milovníkov luxusu nesmieme zabudnúť zmieniť aj nádhernú, legendárnu vôňu Guerlain Insolence.

Oud

Tekutina vyrábaná zo vzácneho agarového dreva dodáva vôňam hrejivosť a živočíšnosť. Pridajte k tomu arómu šalvie a máte koncert pre čuchové bunky. Táto kombinácia sa častejšie používa vo sviečkach, nájdeme ju však napríklad aj v nádhernej pánskej vôni Hugo Boss Boss Bottled Oud. Vôňa agarového dreva evokuje duševnú pohodu a dokáže zahnať chmáry. Ak o nej ešte neviete, vyskúšajte Alien Oud Majestueux od Thierry Mugler.

Jazmín a zelený čaj

Sladká vôňa jazmínu ako symbol čistoty a sily bude jedným z hlavných tónov vôní v nadchádzajúcej sezóne. Čistú arómu jazmínu ucítite napríklad v minimalistickej vôni Calvin Klein Beauty, kde sa snúbi s cédrom a pižmom. Aj šťavnatý zelený čaj ako inšpirácia Áziou sa vracia do svetla reflektorov! Luxusná niche značka Creed má tejto aróme venovaný parfém Asian Green Tea, čiže ázijský zelený čaj. Pútavý a atraktívny tón čaju v srdci vonnej kompozície odkazuje na tradičný nápoj regiónu a má vskutku povzbudivý účinok pre zmysly.

Calvin Klein a Hugo Boss

Unisex

Tento trend získal na obľube už v rokoch minulých a predpokladá sa, že sa stane ešte väčším v roku 2018. Unisex nie je len budúcnosťou vôní, ale aj módy. Viac o tomto trende a ich priekopníkovi, módnom dome Calvin Klein, si môžete prečítať tu. Namiesto romantickej ruže a kvetinových kompozícií bude v móde genderová fluidita, v ktorej sa snúbia typicky mužské aj ženské tóny. Vyskúšajte napríklad novú unisexovú vôňu OneSpirit od rappera Majka Spirita.

Dym, smola a myrha

Nielen vo svete bytových vôní, ale aj v parfémoch zaznamenávame stále väčšiu obľubu dymových podtónov. Dym je symbolom spojenia medzi nebom a zemou, nositeľom vône, teda aj komunikácie. Tak napríklad v Japonsku majú z vdychovania vonného dymu dokonca celý ceremoniál menom Kodo. Myrha je zase vzácna sušená miazga zo somálskeho stromu myrhovníka. Jej vôňa je živicovo horkastá, voskovo ťažká a niekedy sladkastá do vanilkova. Obsahuje ju zmyselný parfém Yves Saint Laurent Opium 2009 a stojí za to si vôňu bežať ovoňať. Iskrivá a sebavedomá vôňa pre mužov Gucci Pour Homme II kombinuje myrhu s fialkou a tabakom a vďaka olivovníku v jej základe má veľmi dlhú výdrž.

Shiso

Shiso alias Perila krovitá je japonská verzia žihľavy. Nepoužíva sa iba v gastronómii, ale aj vo vôňach, a to vďaka iskrivo sviežej aróme plnej elektrizujúcej energie. Ucítiť túto krásnu arómu môžete napríklad vo vôni Tom Ford Mandarino di Amalfi, v ktorej nájdete okrem iného aj šalviu a smolu.

Niche

A čo nás ešte čaká v budúcnosti? Vôňa priamo na mieru podľa vášho DNA! Trend, ktorý už pomaly začal vystrkovať rožky v kozmetickej starostlivosti, sa dá aplikovať aj do sveta parfémov. Medzitým stále väčšej obľube sa tešia jednozložkové parfémy, teda vône, ktoré majú len jeden tón a sú spájané s vysokým parfumérskym umením. A čo vy – už ste vyskúšali Molecule 01 či Molecule 02 od Escentric Molecules? 

A ako čerešničku na torte predstavujeme luxusnú vôňu, ktorá v sebe ukrýva hneď niekoľko trendov! Unisexovú kolínsku vodu Bvlgari Eau Parfumée au Thé Bleu s tónmi levandule, fialky aj listami shiso. Prečo robiť kompromisy, keď môžete mať všetko?