Trendy 2020: Ako si upraviť obočie?

 

upravené obočie, trendy v úprave obočia, ako na pekné obočie

Obočie podlieha trendom rovnako ako všetko ostatné. Mnohé z nás si určite pamätajú extrémne úzke obočie 90. rokov a pravdepodobne sa na túto éru snažíme zabudnúť. Cara Delevingne nám naopak ukázala, že výrazného obočia sa nemusíme báť. Obočie dokresľuje línie našej tváre a celkový vzhľad dokáže výrazne zmeniť. Je ale len na vás, ako si budete obočie upravovať. My vám povieme, aké sú v prípade obočia trendy roku 2020 a ako ho upraviť krok za krokom!

 

Trendy obočia

Než začneme obočie upravovať, musíme sa rozhodnúť, aké obočie vôbec chceme. Spísali sme tie najväčšie trendy obočia 2020. Inšpirujte sa!

Soap brows

Ak máte Instagram dlhšie než týždeň, určite ste tento trend už videli – a možno o tom ani neviete. Tzv. soap brows je veľmi vyčesané obočie, ktoré sa skutočne vyčesáva pomocou kefky a obyčajného mydla.

Namiesto mydla však môžete použiť aj fixačný gél na obočie. Maybelline Brow Drama zoženiete v transparentnom variante, ale ak chcete obočiu dodať trochu sýtosti, zvoľte jeden z hnedých odtieňov – a vydrží zafixované až 14 hodín! Chĺpky vyčesávajte smerom nahor – tak sa všetky pekne uhladia, narovnajú a obočie sa vám opticky rozšíri. Prirodzené obočie

Tento názov hovorí sám za seba – prirodzené obočie nevyžaduje toľko úprav, keďže si ho nemusíte trhať. Aby ste docielili ležérnu eleganciu, odporúčame použiť maskaru alebo gél na obočie pre fixáciu.

Obočie tón v tóne

Tento trend môže krásne doplniť trend prirodzeného obočia. Ide totiž o farbenie čo najprirodzenejšou farbou tak, aby dokonale ladila s prirodzenou farbou chĺpkov a aj vašej pleti. Na pomoc si vezmite sadu na úpravu obočia NYX Professional Makeup Eyebrow Cake Powder a pomocou kombinácie správnych odtieňov tak docielite perfektný výsledok.

Výrazné obočie

Áno, stále je tu s nami! Trend výrazného obočia je stále aktuálny, obľúbený a jeho názov hovorí sám za seba. Ak chcete docieliť výraznejšie obočie, skúste si ho chvíľu netrhať a dajte mu šancu, aby si zase ujasnilo svoj prirodzený tvar.

Pre perfektnú výraznú farbu použite pomádu na obočie L’Oréal Paris Paradise Extatic, ktorá je vysoko pigmentovaná a vydrží celý deň.

 

 

Ako si vytrhať obočie

Trhanie obočia stojí a padá na skutočne kvalitnej pinzete. Keď ju máte, stačí dodržať pár jednoduchých pravidiel a o chvíľu je hotovo.

 •  Zjemnite pokožku v okolí obočia – opláchnite si tvár teplou vodou alebo najlepšie namočte uterák do horúcej vody a na minútu až dve si ho priložte na obočie. Chĺpky tak zmäknú a vytrhávanie bude ľahšie a menej bolestivé.
 •  Vezmite si kvalitnú pinzetu – mala by mať ostrý koniec, lebo s takým chĺpky vytrhnete ľahšie.
 •  Prikladajte pinzetu ku koreňu chĺpka – ak ho chytíte niekde inde, chĺpok môžete skôr zlomiť a o to horšie sa potom bude dať vytrhnúť.
 •  Vytrhávajte vždy v smere rastu chĺpkov! Ak budete trhať proti smeru, môžu začať zarastať.
 •  Začnite vytrhávať z vonkajšej strany a postupujte ku stredu.

 

Nech už zvolíte akýkoľvek tvar obočia, nezabúdajte na základné pravidlá:

 •  Obočie sa má začínať nad vnútorným kútikom oka.
 •  Najvyšší bod obočia by mal byť pri obidvoch v rovnakej výške.
 •  Obočie by malo byť dostatočne dlhé. Ak si nie ste istá, skúste starý známy trik a priložte si k nozdrám napríklad ceruzku. Druhý koniec ceruzky smerujte okolo vonkajšieho kútika oka až k obočiu. Tam, kde sa končí ceruzka, by sa malo končiť aj vaše obočie.

 

Farbenie obočia

Ak zvolíte domáce farbenie obočia, je dôležité postupovať správne, aby ste sa nasledujúci týždeň či dva nemuseli skrývať pred svetom. Farba na obočie by sa mala dopĺňať zhruba po dvoch týždňoch, takže ušetríte veľa času – samozrejme, ak nemáte permanentnú farbu na obočie alebo inú úpravu, ktorá si vyžaduje návštevu odborníka.

Ako si nafarbiť obočie

 •  Vyberte si správny odtieň farby na obočie.
 •  Obočie najprv zbavte akéhokoľvek make-upu alebo mastnoty.
 •  Farbite obočie, ktoré je už upravené do požadovaného tvaru.
 •  Držte sa návodu – hlavne čo sa týka času pôsobenia farby.
 •  Nezabudnite farbu zmiešať s aktivačnou emulziou, ak treba.
 •  Farbu na obočie nanášajte zošikmeným štetčekom.
 •  Nanášajte veľmi opatrne. Ak sa farba chytí na zlom mieste, pokazí to precízny tvar obočia.

 

 

Ak si netrúfate na klasickú farbu na obočie, odporúčame gélovú Maybelline Tattoo Brow – farbu jednoducho zlúpnete a na obočí vydrží len niekoľko dní.

 

Tak čo, už ste sa rozhodli? Vyskúšate niečo nového alebo radšej nebudete experimentovať? Tak či onak, nezabudnite, že obočie majú byť sestry, nie dvojčatá – ale musia sa aspoň kamarátiť!