TUTORIÁL: Ako nestierateľne naniesť rúže na pery? Stačí 5 krokov

líčenie

Dámy, vedeli ste, že nalíčiť pery tak, aby boli naozaj nestierateľné, neotláčali sa a vydržali nalíčené dlhé hodiny, sa naozaj dá? Ale to nie je len tak. Podľa profíkov nestačí len naniesť rúž, je potrebné urobiť pár krokov navyše. A tie keď dodržíte, tak sa môžete tešiť, že sa vám pery nevysušia, rúž sa nerozpije a ani len tak ľahko nezotrie! Čo by sa, priznajme si, v období valentínskych randení mohlo hodiť.

1. Naneste na pery vazelínu na zvlhčenie pier a následne použite neviditeľnú ceruzku proti rozpíjaniu rúžu

Ak neviete, akú vazelínu na pery použiť, vyskúšajte Vaseline Original, o ktorej zákazníci píšu, že ju dobre znáša aj intolerantná pokožka. Tiež dôkladne premaže a pritom nezanecháva mastný pocit. Z neviditeľných kontúrovacích ceruziek odporúčame Artdeco Lip Liner Invisible Lip Contour, ktorá je nevyhnutná na vyplnenie pier a najmä preto, aby zabránila rozpíjaniu rúžu. A navyše, Artdeco netestuje na zvieratách.

líčenie pier

2. Vykreslite pery kontúrovacou ceruzkou

Kontúrovaním pier pred použitím samotného rúžu dokonale zakryjete nerovnosti a docielite precízny tvar. Pri hornej pere sa začína od tzv. srdiečka ku kútikom. Pri líčení spodnej pery zase od strán, pričom čiary by sa mali spojiť v strede. Pozor, nech nepretiahnete vonkajšiu stranu. Radšej sa držte hranice pier alebo ich vnútornej hrany. Potom ceruzkou jemne dokreslite väčšiu plochu pier, aby nezostal len holý obrys. Odporúčame kvalitnú kontúrovaciu ceruzku za rozumnú cenu Artdeco Mystical Forest.

Kontúrovanie pier

3. Dofarbite saténovým rúžom a dolaďte kontúrovacou ceruzkou, aby boli pery dokonalé

Saténovým rúžom myslíme matnú Nars Audacious, pretože, ako iste viete, matné rúže už nejaký čas vedú nad perleťovými. Špeciálne tento po nalíčení zanecháva aj príjemný saténový efekt. Rúž vždy nanášajte štetčekom, aby ste docielili intenzívnu farbu a nepretiahli. Po nanesení rúžu a prípadnom pretiahnutí dolaďte kontúrovacou ceruzkou a tiež prekontrolujte ostrosť kútikov.

Matný rúž

4. Zafixujte púdrovým fixátorom rúžu s trblietkami a okolo pier naneste svetlý tieň pre zvýraznenie kontúr

Fixátor rúžu je praktická vec, pretože po jeho nanesení pery nielenže vydržia dlhšie nalíčené, ale ani nevyblednú. A ak chcete dosiahnuť aj opticky plnšie pery, máme pre vás tip. Artdeco Crystal Garden púdrový fixátor rúžu s trblietkami! Stačí naniesť silnejšiu vrstvu do stredu pier. Určite nezabudnite naniesť aj svetlý tieň na zvýraznenie kontúr. Práve tieňovanie okolo pier je totiž ďalší dôležitý trik, ako ich opticky zväčšiť. Najprv vyberte svetlý tieň, ktorý sa aplikuje na strany okolo pier a na stred, respektíve tesne nad „srdiečko“ naneste perleťovo svetlý tieň. Tým vznikne kontrast, vďaka ktorému pery krásne vyniknú.

Fixátor rúžu s trblietkami

5. Záverečná korekcia alebo žiadne zmazávanie

Pozor, dámy, toto by ste mali vedieť. Rúž sa neutiera! Takže záverečné korekcie pretiahnutí je potrebné urobiť pomocou ceruzky. Zamerajte sa najmä na kútiky, aby zostali pekne špicaté a nerozmazané. Ak ste však pretiahli veľa, v takom prípade už je nutné na zamaskovanie použiť tenký korektor, najlepšie v ceruzke.

Nestierateľný rúž

Takto precízne nalíčené pery sa nikomu nepodarí zotrieť bozkávaním možno ani na Valentína.

 

Zuzana, notino.sk