TUTORIÁL: Účes v štýle BOHO chic

kulma1

Leto je ako stvorené pre romantické vlny. A vôbec neprekáža, že vám ich príroda sama nenadelila. Stačí vám kvalitná kulma na vlasy a pár minút času. Naučte sa, ako si nakulmovať vlasy, a inšpirujte sa našimi tipmi na romantické letné účesy v štýle BOHO-chic!

Na jednoduché a rýchle kulmovanie vlasov odporúčame kulmu na trojvlnu label.m Electrical The Advanced Pro Triple Barrel Waver. Zapojte ju do zásuvky, zapnite a nechajte nahriať. Optimálna je teplota 220 stupňov, vždy však záleží na kvalite vašich vlasov! Pri slabých a poškodených vlasoch voľte nižšiu teplotu, aby nedošlo k ich poškodeniu. Pri zdravých, silných alebo nepoddajných vlasoch môžete, naopak, teplotu nepatrne zvýšiť.

Počas nahrievania pripravte svoje vlasy na kulmovanie. Dôkladne ich rozčešte a použite termoaktívny sprej, ktorý vlasom dodá objem a zafixuje ich. My odporúčame L’Oréal Professionnel Tecni Art Volume.

kulma2

S kulmovaním začnite od spodných vlasov. Z vrchných vlasov si urobte navrchu hlavy drdol, aby vám pri kulmovaní neprekážali. Postupujte po jednotlivých pramienkoch. Prameň vlasov vždy vložte medzi doštičky a jemne stlačte rukoväť kulmy. Počkajte niekoľko sekúnd a potom proces opakujte po celej dĺžke prameňa.

kulma3

Hneď ako máte dolné vlasy natočené, postupne odoberajte ďalšie pramene z drdolu, kým nie sú všetky vlasy natočené.

Natočené vlasy rozčešte hrebeňom so zubmi ďaleko od seba. A nakoniec celý účes spevnite fixačným sprejom. My sme použili TIGI Bed Head Hard Head pre silné spevnenie.

kulma4

Letné účesy pre kučeravé vlasy

K letnému looku sa skvele hodia kvetinové doplnky do vlasov. Vyskúšajte napríklad jednoduchú kvetinovú čelenku s drobnými ružičkami. Na denné nosenie si ju jednoducho môžete nasadiť v štýle hippie a doviesť tak romantický Boho štýl k úplnej dokonalosti.

Pre večerné nosenie potom zo zadných vlasov vytvorte voľný drdol. Stačí jednotlivé pramienky jemne pripnúť pinetkami a voľne ponechať len predné pramene lemujúce tvár. Získate krásny účes tak trochu v štýle 20. rokov.

Pokiaľ máte radšej živé kvety, vyberte si kvietky vo svojich obľúbených jarných farbách, pripnite si ich pinetkami za jedno ucho a užívajte si ich krásne vône!

kulma5