TUTORIÁL: Dokonalé obočie ľahko a rýchlo

dokonalé obočie

Iste poznáte príslovie o tom, že obočie dáva tvári výraz. Aj aktuálne trendy nás nabádajú, aby obočie bolo stredobodom pozornosti, preto by malo byť skutočne dokonalé. Ako si však k hustému a precízne tvarovanému obočiu dopomôcť? Je to jednoduché! K perfektnému obočiu vám postačí niekoľko produktov a chvíľka pred zrkadlom.

Ako zistiť správny tvar?

Miesto, kde by obočie malo začínať, zistíme priložením štetca k hrane nosa a vnútornému kútiku oka. Tam, kde sa štetec pretne s obočím, bude jeho začiatok. Potom štetec nakloníme k vonkajšiemu kútiku oka, aby sme rovnako zistili aj požadovaný koniec obočia.

tvar obočia

Ideme kresliť

Skoseným štetcom z kozmetickej súpravy da Vinci Classic načrtneme striešku, ktorá vedie od začiatku obočia k jeho koncu. Vnútornú časť obočia môžeme ceruzkou ešte zvýrazniť pretiahnutím línie nahor v smere od koreňa nosa. Krátkymi ťahmi zospodu nahor vykreslíme tvar obočia a doplníme tak miesta, kde chĺpky chýbajú. Vždy voľte taký odtieň, ktorý korešponduje s farbou vášho obočia a vlasov. Jedine tak bude výsledok prirodzený.

úprava obočiaceruzka na obočie

Zázrak menom tieň

Celé obočie je teraz potrebné prefarbiť tieňom. Aj tu volíme skosený štetec a krátke ťahy vedené smerom nahor. Pokiaľ chcete mať všetky prípravky na obočie vždy na jednom mieste a dokonale zladené, je tu pre vás paleta na líčenie obočia Makeup Revolution Ultra Brow. Obsahuje všetko, čo na dokonalé líčenie obočia potrebujete.

Neuspokojte sa len s ceruzkou a majte poruke aj tieň na obočie. Budete prekvapená, aký prirodzený a krásny výsledok dosiahnete. Svoje obočie si potom skutočne zamilujete!

ako vyfarbiť obočie

Pevné ako skala

Teraz je načase takto nalíčené obočie zafixovať, aby zostalo krásne po celý deň. Kefkou naberieme malé množstvo vazelíny a na chrbte ruky ju rozotrieme tak, aby pokryla celú kefku. Obočie češeme zospodu nahor. Ak nejaké chĺpky vyčnievajú, ukryjeme ich smerom dolu.

fixácia obočia

Čerešnička na torte

Dokonalý výsledný dojem docielime malým trikom. Na hornú časť očného viečka, až tesne pod obočie, nanesieme svetlý tieň. Ten rozžiari váš pohľad a dodá vášmu oku iskru.

zvýraznenie obočia

Neladí?

Niekedy je potrebné farbu obočia úplne zmeniť. Napríklad pri radikálnej zmene farby vlasov alebo s prichádzajúcimi šedinami. Potom oceníte možnosť svoje obočie aj mihalnice nafarbiť. Už desiatky rokov je expertom na farbenie obočia a mihalníc značka RefectoCil. Ponúka štyri odtiene farieb na obočie, takže sa celkom prispôsobí vášmu prirodzenému odtieňu. Navyše je tu aj vyvíjací gél na farbu na obočie a mihalnice RefectoCil Sensitive, ktorý životnosť vašej novej farby predĺži.

 

Zuzana, notino.sk