TUTORIÁL: Jarné líčenie – nebojte sa zelenej

zelené líčenie

Zelená je farbou tohto roka a zároveň krásnou sviežou farbou jari. Zelené líčenie je však pre mnohé ženy skôr tabu. Nebojte sa použiť výraznejšie zelené očné tiene! Ak ich citlivo skombinujete s neutrálnejším farbami, vyzerajú vkusne a skvele. Inšpirujte sa v našom tutoriáli na svieže jarné líčenie, ktoré výborne využite počas celého roka.

Nanášanie podkladu

Na vyčistenú a hydratovanú pleť naneste podkladovú bázu. My sme použili Dermacol Satin, ktorá krásne vyhladí pleť a pripraví ju na líčenie. Bázu nechajte chvíľočku vstrebať a potom pristúpte k nanášaniu make-upu. Make-up Bourjois Healthy Mix naneste rovnomerne štetcom na nanášanie make-upu BrushArt Foundation po celej tvári. Nedokonalosti, ako sú kruhy pod očami alebo pupence, zamaskujte korektorom a celú tvár zafixujte púdrom.

Zelené líčenie - podklad

Líčenie očí

Najprv na viečka natrite bázu pod očné tiene, ktorá zaistí dlhotrvajúce nalíčenie. Výborná je napríklad Artdeco Eye Shadow Base. Aby bolo zelené líčenie vkusné, skombinujte zelené očné tiene s neutrálnejším farbami. V našom prípade sme použili odtiene hnedej, ale skvele sa hodí aj béžová alebo sivá. Na líčenie sme použili dve paletky: BHcosmetics 120 Color, ktorá má zelené očné tiene v niekoľkých rôznych odtieňoch, a paletku theBalm Meet Matte(e) Trimony s výrazne pigmentovanými matnými tieňmi.

Do ohybu horných očných viečok naneste štetčekom BrushArt Concealer & Eyeshadow odtieň Mat Lopez z paletky theBalm. Potom naneste zelený očný tieň BH paletky na horné viečko v oblasti bližšej vnútornému kútiku oka. Z vonkajšieho kútika oka a nad riasy potom štetčekom na očné tiene naneste odtieň Mat Reed.

Zelené líčenie - očné tiene

Pre dokonalý vzhľad potom jemnými krúživými pohybmi štetčekom BrushArt Blending rozmažte ostré hrany medzi jednotlivými tieňmi dostratena.

Zelené líčenie - rozmazanie tieňov

Na dolné očné viečko naneste štetčekom na očné linky tmavohnedú ceruzku na oči NYX Professional Makeup Jumbo a urobte tenkú očnú linku. Pod ňu opäť naneste zelený očný tieň. Na linku na hornom viečku použite fixku Dermacol Colour Eyeliner. Linku jemne pretiahnite aj za vonkajší okraj očného viečka.

Zelené líčenie - očné linky

Pre dokonalé nalíčenie očí potom zostáva už len zvýraznenie rias. Ideálna je maskara, ktorá riasy predĺži a zároveň natočí. Na tieto účely odporúčame Lancome Virtuose.

Zelené líčenie - riasenka

Zvýraznenie obočia

Obočie podčiarkuje výraz vašej tváre, preto je potrebné ho primerane zvýrazniť. Štetčekom naneste na obočie odtieň Mat Reed z paletky theBalm, ktorý bude krásne ladiť s líčením očí. Chĺpky obočia na záver rozčešte špirálou na riasy a obočie.

Zelené líčenie - obočie

Kontúrovanie líc

Na kontúrovanie použite bronzer Institut Esthederm, ktorý nanášajte jemným poklepaním štetcom na lícenku BrushArt Blush. Bronzer najprv naneste na hranu lícnej kosti. Nezachádzajte štetčekom príliš hlboko do tváre: maximálne do vzdialenosti polovice vášho oka. Máličko bronzeru potom dajte aj z vonkajších strán čela.

Zelené líčenie - bronzer

Tvár následne rozjasnite rozjasňovačom theBalm Mary – Lou Manizer, ktorý naneste na lícnu kosť, nad ústa a do vnútorného kútika oka. Na lícnu kosť a nad ústa použite plochý vejárový štetec BrushArt Fan Brush, do kútika oka opatrne nanášajte štetčekom Smudge. Na záver celú tvár zafixujte fixačným púdrom Artdeco Fixing Powder.

Zelené líčenie - rozjasňovač

Líčenie pier

Posledným krokom je líčenie pier. Pery najprv zvlhčite vazelínou a potom použite hydratačný rúž Bourjois Rouge Edition Aqua Laque s leskom v odtieni 01 Appechissant. Tento krásne jemný šťavnatý odtieň skvele doplní svieže zelené líčenie.

Zelené líčenie - rúž

Zelené líčenie

Obávate sa, že sa zelená nebude hodiť k vašej farbe očí? Pozrite sa, ako takéto zelené líčenie pristane rôznym farbám dúhovky.

Zelené líčenie - farby očí

Páči sa vám naše zelené jarné líčenie? Podeľte sa s nami o svoj názor v diskusii.

 

Zuzana, notino.sk